İnsanlar neden iPhone seçer?

Saydıklarının hepsi boş şeyler :D .

Değil işte, bir telefonu alıp almamam için büyük bir sebep. Custom ROM olmaması ve özelleştirmenin kısıtlı olması da büyük bir sebep benim için. Tabii ki herkes ben değil, insandan insana göre değişen bir seçimdir bu. Ben özelleştirme isterim, sen istemezsin. Bütün olay bu zaten.

Telefona “hack” yazılımı indiren ilk defa duyuyorum.
Kali Nethunter.

Yazılım konusunda yazılan eksikliklerin %90'ı JB ile gideriliyor. Özellikle "hack yazılımı" diyen bordo klavyeli arkadaşlar bunları Android telefonda yapmak için de kök izinlerine sahip olmak için garantiyi hiçe saymaları gerekiyor, IOS'ta da. Keza Android kadar zengin olmasa da özelleştirmeler de açılabiliyor, telefona 10.000 TL civarı para verip de "yazılımda APK aga" diyenler için de JB'ten sonra marketler var. Android'in tek artısı bu marketlere garantiyi kırmadan ulaşmak.

Ben 4 sene kadar dersiz tasasız kullanıp değiştiriyorum mesela. İsteyen daha uzun kullanabilir ya da hala iyi bir değere satabilir. Garantilik bir durum ya da destek ihtiyacı olursa da marka müşterinin peşinde dolaşıyor. Bunlar benim için tercih sebepleri. Saçma sapan hatalar ya da firmadan kötü muameleye sabrım yok. Telefonu alınca uzun süre kafam rahat kullanmak isterim ben. Ücretli uygulamalarla pek işim olmasa da, bir telefona para verebiliyorsam, 3-5 kuruş da uygulamaya vermek zoruma gitmez. Bunun bir kriter olması bile komik. Özelleştirme(!), resmî olmayan uygulamalar gibi şeyler zaten iPhone’un doğasına aykırı. Donanım ve yazılım kontrol altında oluyor ki bu telefonlar bu kadar sorunsuz deneyimi daha üst noktaya çekebiliyor.

Son düzenleme:
Yazılım konusunda yazılan eksikliklerin %90'ı JB ile gideriliyor. Özellikle "hack yazılımı" diyen bordo klavyeli arkadaşlar bunları Android telefonda yapmak için de kök izinlerine sahip olmak için garantiyi hiçe saymaları gerekiyor, IOS'ta da. Keza Android kadar zengin olmasa da özelleştirmeler de açılabiliyor, telefona 10.000 TL civarı para verip de "yazılımda APK aga" diyenler için de JB'ten sonra marketler var. Android'in tek artısı bu marketlere garantiyi kırmadan ulaşmak.

Güncelliyorsun, JB bekliyorsun. Böyle o durum sonsuza kadar devam ediyor. Exploit çıkıyor, stabil olmuyor. Çöküp durma olayları, bootloop olayları olabiliyor. Garanti de gidiyor. JB işkence, eğer bir telefonu jbsiz kullanılamaz görüyorsam o telefon benim için kullanılamaz demektir. Fakat ben Android'de hem güncellemelerimi alıyorum, hem de JB gibi gereksiz bir şey yapmak zorunda kalmıyorum.

Lütfen Android'de halihazırda olan avantajlara cevap olarak resmî olarak desteklenmeyen, hiçbir zaman da resmî olarak desteklenmeyecek olan gereksiz bir yöntemi bahane etmeyin. Bu avantajı kullanan Android alsın, kullanmayan iPhone alıp keyfine baksın. Bu kadar.

Lütfen Android'de halihazırda olan avantajlara cevap olarak resmî olarak desteklenmeyen, hiçbir zaman da resmî olarak desteklenmeyecek olan gereksiz bir yöntemi bahane etmeyin. Bu avantajı kullanan Android alsın, kullanmayan iPhone alıp keyfine baksın. Bu kadar.
Senin APK ve tema (Custom ROM değil direkt tema) hariç övdüğün her şey dediğin sorunlara sahip halihazırda.

Saydıklarının hepsi boş şeyler :D telefona “hack” yazılımı indiren ilk defa duyuyorum.
Apple'da bir şey kaçırmamış sen almayınca zaten.

"Hack" yazılımından kasıt Termux ve GameGuardian tarzı şeyler büyük ihtimalle.

Aslında Termux ile hazır tool kullanarak olsa bile CC patlatma, hesap çalma, ip/ev adresi bulma tarzı şeyler yapılabiliyor.

Bir nevi haklı , ama haksız :D

Geri
Yukarı