İnsanları Ateizm ve Deizime İten Sebepler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@khamis124 Numeroliji denir, numeroloji ciddiye alinmaz. Güneş yılı takvimini Misirlilar, ay yılı takvimini Sümerliler bulmuştur.

Mucize diye adlandırdığınız bu hadiseler Kuran yazılmadan öncede biliniyordu.

Semavi dinler Sümer, Mısır ve Babil halkinin tespit ettigi hususlar mucize diye aktaran ve bunlara mucize diye bakan maalesef bilgisiz insanlarin uydurmalarıdır.

Evet bu konuda @BERWAR 'ın söylediğini defalarca söyledik. Bütün semavi dinlerin kökeninin, Sümer mitlerine dayanması yüzünden asıl şüpheler var. Hikayeler aynı, coğrafya aynı, kişiler aynı. Sadece isimler değişiyor. Bu açık ve net.

Ben de gereksiz ceza yedim dün. Neyse.

Din tüccarlığı çok güzel bir para kaynağıdır ve bu uğurdaki insanları bu işle çok güzel dolandırıp, rahat bir hayat sürebilirsiniz. Günümüzde de fazlasıyla işler ve geçmişe nazaran insanlar daha akıllı olsa da yenir.

Tanrılı bir dine inanıyorsan bu din senin ile Tanrı arasında olmalıdır bence. Araya 3. kişiyi sokmak yersiz. Yav elinin altında senin dininin sana kaynak al diye gönderdiği kitap varken, hiç tanımadığım ''hoca'' diye kendini tanıtan bir adama niye güveneyim?

Yav elinin altında senin dininin sana kaynak al diye gönderdiği kitap varken, hiç tanımadığım ''hoca'' diye danışan bir adama niye güveneyim?
Zaten asıl sorun bu. Asıl kızdığım sanki gitmiş görmüş geri gelmiş gibi anlatıp ahkam kesmeleri:) Dere kenarından yer satanlar bile var ama o konuya zaten hiç girmiyorum:)

Zaten asıl sorun bu. Asıl kızdığım sanki gitmiş görmüş geri gelmiş gibi anlatıp ahkam kesmeleri:) Dere kenarından yer satanlar bile var ama o konuya zaten hiç girmiyorum:)
Avrupa'nın karanlık dönemindeki adetleri 21. yüzyılda yapıyorlar ve bu da ilginç şekilde yeniyor ülkede. İnanması güç. İtibar etmemek gerek.

@bitwise Sen agnostiksin. Ateist değilsin. Ateist olmak direkt şüphede kalmadan reddetmektir. İkisini bağdaştırma çünkü zıt kutuplar.

Açılan İslamiyet konusunda paylaşılan bir videoyu buraya da bırakmak isterim. Videonun aslı İngilizce olunca Türkçeye çeviren arkadaş "god" kelimesini "Allah" olarak çevirdiği için İslamiyetle alakalı sanılıyor sanırım. Aslında video sadece İslam değil, bütün dinlere karşı hazırlanmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Jira Sen niye ceza yedin? Ben bir şey demedim ben niye ceza aldim ben de bilmiyorum.

Okuyun arkadaşım okuyun biz kendimizi yırttık siz yine de bilmemekte ısrar ediyorsunuz. Mucize dediğiniz şeylerin dediğim kavimlerin mitlerini olduğunu araştırsanız anlayacaksiniz. Kuran okumadan önce de Tevrat okuyun.

Artık cidden yoruldum böyle kişilerle uğraşmaktan ve dediği yalanlari boşa çıkarıyoruz yine cahil damgasi yiyen ben oluyorum.

Son düzenleme:
Şu anda Kuran okuyorum. Uzun yıllardır ertelediğim bir kitaptı. Her bir ayetle birlikte tanrıtanımazlığım pekişiyor. Şu anda Al-i İmran suresini okuyorum.

Şöyle bir ayet var:

14. İnsanlara kadınlar, oğullar, yüklerle altın ve gümüş yığınları, salma atlar, davarlar, ekinler kabilinden aşırı sevgiyle bağlanılan şeyler çok süslü gösterilmıştır. Halbuki bunlar dünya hayatının geçici faydalarını sağlayan şeylerdir. Oysa varılacak ebedî hayatın bütün güzellikleri Allah katındadır.

Şimdi soruyorum:
  • Bu ayeti tanrı mı yazdı?
  • Tanrı yazdı ise neden erkeklere hitaben yazıyor? Kadınlara da erkeklerin çekici geldiğini bilmiyor mu?
  • Kadını yaratan kendi değil mi? Kendi yarattığı varlığı neden maddeler ile kıyaslıyor?
Sen tanrısın. Neden bana hala gelmiş benim yarattığım şeylerden şimdi sakın, ileride ben sana 72 huri vericem diyorsun?

Kafasını çalıştırıp soru sormaya cesareti olan birisi buna inanamaz. Ben bunu tanrının yazdığına inanmıyorum. Kuranı okudukça da bu düşüncem pekişiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı