İnsanların köy hayatı merakı

Bunu 25+ birisinin söylediğine emin misin? Bu genelde emekliliği gelmiş insanların isteği de o yüzden. 25+ birisi köy hayatı istemez.
Hocam aslında şöyle güzel bir Bodrum köyünde 2 çocuk babası olup bir tane de köpeğinin olması kulağa güzel geliyor. Hatta arkada ineklerin ve tavukların olacak. Karınla birlikte en az 8.000 TL maaş alıp borcun kredin olmadan yaşayabilirsin. Ama dur WELCOME TO TURKEY.

The Forest en düşük ayarlar 800x600 50 fps. Ama seneye ya da ondan sonraki sene 25K pc toplayacağım. En düşük RTX 3080 istiyorum.

Hocam aslında şöyle güzel bir Bodrum köyünde 2 çocuk babası olup bir tane de köpeğinin olması kulağa güzel geliyor. Hatta arkada ineklerin ve tavukların olacak. Karınla birlikte en az 8.000 TL maaş alıp borcun kredin olmadan yaşayabilirsin. Ama dur WELCOME TO TURKEY.
Bir orası köy değil tatil köyü :d ve orda yaşamak yeirne izmir öneririm

Köyde kamyonlara günlerce buğday yüklememiş, sırtında 40-50kg torbaları mibzere koymamış kişiye bunu anlatamazsınız. Toz pembe sanıyorlar 😀 Ekim ve hasat döneminde işçi olarak bize konuk olsunlar, bir daha gelmezler...

Köyde yaşanır ama beklenti nedir? Sabah seradan meyve sebze toplayacağım derseniz mutlu olursunuz, ürünlerinizi dış pazara satabilirseniz iyi para kazanırsınız.

Yok ben hayvancılık yapacağım, hayvanları seviyorum derseniz yorucu ama düzenli bir hayatınız olur. Para kazanma konusu köyün mera alanına bakıyor. Verimliyse çok güzel para kazanılabilir. Sadece hazır yem basacaksanız olmaz. Gelir elde edemezsiniz, ezilirsiniz.

Arpa, buğday vb. ekip dönemlik hasat işine girecekseniz o iş olmaz. 1 kere kazandığınız tüm geliri 12 ay boyunca idare etmeniz imkansız ve o kadar para kazandırmıyor.

Ya akıllı olup teknolojiden yararlanıp gecenizi gündüze katmanız lazım ya da sefalet içinde yaşamanız lazım.

Ortası asla yoktur. Çok nettir. Bir dolu ile aç kalabileceğiniz gibi bol yağmurlar bereketi sonuna kadar hissedilirsiniz. Keskindir.

Dağdaki köylerden bahsediyorum hocam böyle en fazla 40 ev olanlardan. İzmir'e taş çatlasın 2-3 kere gitmişimdir ama denizi pek hoşuma gitmedi. Bodrum veya Fethiye tercihimdir.
Dağdaki köyler için kaş olabilir hocam hem sakin hem güzel ancak oksijen fazla olduğundan uyuyamiyorsun bazen baş ağrısı olabiliyor

Geri
Yukarı