Instagram hikayem yüzünden okul hakkımda soruşturma başlatacağını söyledi

Ailen düzgün eğitim verememiş deyince de kızıyorsun ama :D Madem öğretmenin küfür edince umursamıyorsun, sana göre olan okulun anlamsız sistemini de umursama o zaman :) Şu an yaptığın kendini haklı çıkarma çabası ve gerçekten de komik duruyor. Özür dilemek ve haksız olduğunu kabul etmek insanı küçük düşürmez, merak etme. Bu yaptığın küçük düşürüyor asıl.
Bununla beraber 3 mesajda haksız olduğumu söylüyorum. Rehberlik beni çağırdığında orada özür diledim.

Okulun anlamsız sistemi büyük bir derecede etkiliyor. Ama bu sistemin mensubu olan öğretmeninin sana küfür etmesi seni etkilemiyor.
O zaman bu sistemden etkilenme diye öğretmenler sana küfür etsin. Durum nötr olur.
Günde 7 saatimizi zorla çalmasalar kimseyi etkilemez.

@hazernag eğitim insanı haktır. Şu an senin oturduğun yerde oturmayı dört gözle bekleyen kişiler var. Keşke gerçekten isteyen kişiler gitse şu okula. İlk 4 sene eğitim zorunlu olmalı, sonraki senelerde eğitim zorunlu olmamalı. Böyle şeyler ortaya çıkıyor sonra.

Okula gitmedigin 7 saat ne yapacaksın acaba? Çok merak ediyorum.

7 saat Valorant oynar artık. 😎

Biri arkadaşa günde 7-8 saatin hayatın her yerinde olduğunu söylesin.

@hazernag eğitim insanı haktır. Şu an senin oturduğun yerde oturmayı dört gözle bekleyen kişiler var. Keşke gerçekten isteyen kişiler gitse şu okula. İlk 4 sene eğitim zorunlu olmalı, sonraki senelerde eğitim zorunlu olmamalı. Böyle şeyler ortaya çıkıyor sonra.

7 saat Valorant oynar artık. 😎
Oyunlar ilgimi çekmiyor artık. Onun yerine kendimi ilgilendiğim alanlarda geliştitmeye bakıyorum. Bence 6. sınıfa kadar eğitim zorunlu olmalı. Sonrasında çocuk, önüne gelen her dersten eğitim almak yerine, istediği şeyler üzerine eğitim alsa daha sağlıklı olur. 6. sınıf dememin sebebi çocuğun ilgi alanını keşfetmesi ve mantıklı karar vermesi. Ama tabi herkes farklı olduğundan belki 3. sınıf öğrencisi bile bunu keşfedebilir.

Geri
Yukarı