İnternet bağlantımda sık sık kopma yaşanıyor

TP-Link TD-W9970
Aynı modem bende de var, bundan birkaç hafta önce sizin sorununuzu yaşadığım için modeme reset atmıştım ve şu an sizde olan gibi internete iki hafta bağlanamadım. D-Smart teknik ekibini 5 kez aradım 5'inde de kurulum yaptırdılar, teknik ekibimizi yolluyoruz dediler, olmadı. Sizin başta dediğiniz gibi bağlantınız var görüyorum dediler. Arada teknik servis hala gelmedi diye aradım 3 kez ikisinde ekibimiz evinize gelmiş dediler ama bilin bakalım ne oldu, o süreç içerisinde hep evdeydim ve kimse gelmedi. Bu arada D-Smart teknik ekibi bana dedi ki ekibimizi yolladık teknik bir problem varsa para ödemeyeceksiniz ama yoksa 150 lira ödeyeceksiniz dediler tamam dedim. Ekibi bi 2 hafta yollamadılar. Son gün tekrar desteği aradım aynı kurulum işlemlerini yaptırdı bu sefer oldu! Ertesi günde desteği yolladılar sözde para alacaklar, evden kusura bakmayın ama kibar bir şekilde şutladım. Size de bunun gibi bir şey yapmaya çalışıyor olabilirler yani.

Tahminimce 100 Mbps paket kullanıyorsunuz. Şu an 73 falan alıyorsanız, hız düşürmeye gitmelisiniz. SNR marjin değeri yükselecektir, o zaman da yine bu tarz kopma yaşanır mı yaşanmaz mı bakalım. Bu yöntem sadece kopmaların kaynağının SNR marjin olup olmadığını görmek için.

75 paket kullanıyor 100 değil o Max olan şey alabilceği maximium paket değeridir.

75 paket kullanıyor 100 değil o Max olan şey alabilceği maximium paket değeridir.
Zaten tahminimce dedim. Bazı firmalar bunu yapıyorlar. Mesela şu an benim dairem 82 Mbps destekliyor VDSL2+ bana 100 Mbps paketi sunuyorlar. Onun gibi düşünebilirsin.
Sorunu gine Türk Telekom cozucek ve yurt içi en iyi pingide Türk Telekom sağlıyor :D
O ping olayı mobilde geçerli diye biliyorum. Ben de mobilde TT kullanıyorum. TTNET'ten şikayetçi çok kişi var ama.

Sorunu gine Türk Telekom cozucek ve yurt içi en iyi pingide Türk Telekom sağlıyor :D
Hocam zaten altyapının çoğu TT tekelinde bunu biliyorum. Ping konusunda sürekli e-spor antrenman evi değil ya burası, bu netle bile Valorant'ta 9-11 arası sabit ping veriyor. TT aslında hizmet sağlayıcı, bedavaya gelip benim sorunumu çözmüyor ki, o Netspeed ile TT arasındaki olay.
Zaten tahminimce dedim. Bazı firmalar bunu yapıyorlar. Mesela şu an benim dairem 82 Mbps destekliyor VDSL2+ bana 100 Mbps paketi sunuyorlar. Onun gibi düşünebilirsin.

O ping olayı mobilde geçerli diye biliyorum. Ben de mobilde TT kullanıyorum. TTNET'ten şikayetçi çok kişi var ama.

Evet 100 Mbps paket. 75'e düşüreceğim bu ay başında.

Ben menmunum birkaç firmada soyluyor zaten.

Hocam zaten altyapının çoğu TT tekelinde bunu biliyorum. Ping konusunda sürekli e-spor antrenman evi değil ya burası, bu netle bile Valorant'ta 9-11 arası sabit ping veriyor. TT aslında hizmet sağlayıcı, bedavaya gelip benim sorunumu çözmüyor ki, o Netspeed ile TT arasındaki olay.

Evet 100 Mbps paket. 75'e düşüreceğim bu ay başında.

Sizin yerinizde olsam önerdiğim firma ve birkaç firmada mevcut 1 tanesini seçer denerdim ve deendimde.

Mesela şu an müşteri hizmetlerini arasan, benim internetim kopup duruyor hızımı 50 Mbps'ye çekin desen, çekerler. Bir de öyle dene bakalım kopma falan olacak mı?

Onu iki gün önce denedik hocam, 68'e sabitledi müşteri hizmetindeki arkadaş. Öyle sorunsuzca kullandım akşama kadar, fakat akşam net yine gitti ve kendi kendine geri bu eski değerlerine yükseldi.

Onu iki gün önce denedik hocam, 68'e sabitledi müşteri hizmetindeki arkadaş. Öyle sorunsuzca kullandım akşama kadar, fakat akşam net yine gitti ve kendi kendine geri bu eski değerlerine yükseldi.
Bir daha yaptırın, ben ikinci bir talimat verene kadar hızım 50 Mbps'ye sabitlensin diyin. Dediğinize göre Marjin değerinden ötürü kopma oluyor.
Bir daha yaptırın, ben ikinci bir talimat verene kadar hızım 50 Mbps'ye sabitlensin diyin. Dediğinize göre Marjin değerinden ötürü kopma oluyor.
@xademus Bunu yaptıktan sonra, yine sonuçları paylaşırsan sevinirim. Hatta etiketlersen, daha çok sevinirim.

Ya bir Facebook grubundaki birçok Netspeed kullanıcısı da son birkaç gündür kopma falan yaşadığını soylüyordu belki o yüzden olabilir
belki de bu yüzdendir, bence yarını beklemeni öneririm

1643233301508.png

Geri
Yukarı