İnternet önerisi (Muğla-Milas)

mapow

Femtopat
Daha fazla  
Muğla-Milas'a yeni taşındım ve hem TurkNet hem de Türk Telekom'un fiberi vb. çoğu internet adresim için uygun fakat gerekse internet üzerindeki şikayetler gerekse de uzun zamandır internet piyasasından uzakta olmam nedeniyle emin olamadım. Bu başlığın buraya yeni taşınan ve internet arayışında olan tüm kullanıcılara bir yol gösterici olması umuduyla açıyorum. Tüm yardımlarınız için teşekkürler.

Not: TurkNet ve Netspeed Max 82Mbps ve fiberin olmadığını söylese de Türk Telekom "hiperet"in burada kullanılabileceğini söylüyor. Hipernet ile fiber farklı şeyler mi yoksa kullanılan kablolar vs. farklı mı bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Muğla-Milas'a yeni taşındım ve hem TurkNet hem de Türk Telekom'un fiberi vb. çoğu internet adresim için uygun fakat gerekse internet üzerindeki şikayetler gerekse de uzun zamandır internet piyasasından uzakta olmam nedeniyle emin olamadım. Bu başlığın buraya yeni taşınan ve internet arayışında olan tüm kullanıcılara bir yol gösterici olması umuduyla açıyorum. Tüm yardımlarınız için teşekkürler.

Not: TurkNet ve Netspeed Max 82Mbps ve fiberin olmadığını söylese de Türk Telekom "hiperet"in burada kullanılabileceğini söylüyor. Hipernet ile fiber farklı şeyler mi yoksa kullanılan kablolar vs. farklı mı bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Hipernet dedikleri VDSL. Yani evden telefon ankastre dolabına kadar bakır tel, ondan sonra fiber kablo gidiyor. Fiber yoksa bunu alın tabii; Muğla'nın kıyı şeridindeki daha sapa köy ve yazlık sitelerinde sırf bakır telli telefon var (telefon kabloları yer üstünden direklerden gidiyor) ve bağlantı kalitesi o kadar kötü ki ancak ADSL aboneliği veriyorlar, ama onda da hız düşük oluyor ve sık sık kopuyor. (Ben en son 3 yıl önce gittim ama pek bir şeyin değiştiğini sanmıyorum)

HiperNet dedikleri VDSL. Yani evden telefon ankastre dolabına kadar bakır tel, ondan sonra fiber kablo gidiyor. Fiber yoksa bunu alın tabii; Muğla'nın kıyı şeridindeki daha sapa köy ve yazlık sitelerinde sırf bakır telli telefon var (telefon kabloları yer üstünden direklerden gidiyor) ve bağlantı kalitesi o kadar kötü ki ancak ADSL aboneliği veriyorlar, ama onda da hız düşük oluyor ve sık sık kopuyor. (ben en son 3 yıl önce gittim ama pek bir şeyin değiştiğini sanmıyorum)

O zaman sanırsam yukarıda sıraladığım tüm operatörler VDSL hizmeti sunuyor ama TurkNet ve Netspeed Max internet hızı için 82Mbps gösterirken Türk Telekom bana 100Mbps'lik paket satmaya çalışıyor. Boşuna yüksek fiyat ödemek istemiyorum. Operatör olarak önerilerinizi de yazarsanız sevinirim.

TT daha iyi olur.

Ben de önceden kullandığım için ve biraz daha güvenilir bulduğum için Türk Telekom düşünüyorum ama aşağıda da belirttiğim gibi kullanamayacağım internete fazladan para ödemek istemiyorum. (Sağlanan Max 82Mbps dediği için 100Mbps paketi kullanamayacağımı varsayıyorum. )

TT daha iyi olur.

Ben de önceden kullandığım için ve biraz daha güvenilir bulduğum için Türk Telekom düşünüyorum ama aşağıda da belirttiğim gibi kullanamayacağım internete fazladan para ödemek istemiyorum. (Sağlanan Max 82Mbps dediği için 100Mbps paketi kullanamayacağımı varsayıyorum. )

Geri
Yukarı