IObit yazılımları sistem bozar!

sabenamat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Yaklaşık 3-4 gün önce bazı testler yaptım, Driver Booster ve Smart defrag uygulamalarını Windows 10, Windows 8.1 sistemlerinde nasıl tepki vereceklerini test ettim.

Test sonuçları:
Windows 8.1 Smart defrag kullandığım zaman PC açılırken scanning and repairing Drive C: Ekranında %16 da takılı kalıyor ne kadar chkdsk sistem kurtarma çözümlerini denesemde herhangi bir şekilde açılmıyor fakat bilgisayardan bilgisayara değişiyor arkadaşlar VMware'da yaptığım disk birleştirmede herhangi bir hata almadım Driver Booster'e gelirsek ağ bağlantısında driver güncellemesi yaptı ve herhangi bir ağa bağlanamamaya başladım. Sürücüyü kaldırıp yeni sürücü yüklediğim zaman ağıma bağlanabildim ve bunun dışında ses sürücüsünü de bozdu, yani kullanmamanızı tavsiye ediyorum.
Windows 10 da ise sonuçlar pek farklı çıkmadı scanning and repairing Drive C: Ekranını geçmeyi başardı fakat bu sefer de açılırken bu bilgisayar başlatılamıyor şeklinde bir hata aldım chkdsk vs. yine işe yaramadı. Sanal bilgisayarda da aynı tepkiyi verdi. Driver boosterda ise bu sefer sürücülerin çoğunu doğru fakat ekran kartı sürücüsünü yanlış yükledi herhangi bir şekilde görüntü alamadım vmde ise düzgün yükledi tabii bu VMware, VirtualBox gibi sanal bilgisayar yazılımlarına göre değişebilir eğer illaki sürücü güncelleştirmek istiyorsanız Driver Identifier programını önerebilirim. Bu program sürücü güncelleştirmiyor, sadece güncel olmayan sürücüleri gösteriyor. Kesinlikle sürücü yüklemiyor. Daha detaylı inceleme için;
Bu konuya bakabilirsiniz iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Booster'da ayarlarda sadece WHQL testini geçmiş sürücüleri kur seçeneği var, Smart defrag'tada bir sıkıntı yoktur, diskinizde hatalı/bozuk sektör varsa chdsk taraması takılı kalır. HDD sentinel kullanarak bozuk sektörleri onarabilirsiniz (sadece son sürümünde yeni geldi özellik)

IObit Malware Fighter hariç çoğu IObit yazılımını kullandım, hepsi birbirinden rezil. Tek iyi yanı benim gözüme hoş gelen arayüzü :D.
Driver Booster'da ayarlarda sadece WHQL testini geçmiş sürücüleri kur seçeneği var, Smart defrag'tada bir sıkıntı yoktur, diskinizde hatalı/bozuk sektör varsa chdsk taraması takılı kalır. HDD sentinel kullanarak bozuk sektörleri onarabilirsiniz (sadece son sürümünde yeni geldi özellik)
IOBit yazılımlarının mağduru olmayan tek benim herhalde. Bu forumla tanışana kadar çok sık kullanırdım, hiçbir sorununu görmedim. Şimdi nadir de olsa kullanıyorum. Çok garibime geliyor, neredeyse herkeste sorun çıkarıp da ben de çıkarmaması. :D

IObit yazılımlarının mağduru olmayan tek benim herhalde. Bu forumla tanışana kadar çok sık kullanırdım, hiçbir sorununu görmedim. Şimdi nadir de olsa kullanıyorum. Çok garibime geliyor, neredeyse herkeste sorun çıkarıp da ben de çıkarmaması. :D

Bende de hiç sorun çıkmamıştı :D Ne olur nolmaz diye Windows 11 geçince kurmadım tekrar.

Hocam Advanced System Care için aynı şeyi söyleyebilir misiniz?

Onu da yarın denerim fakat sadece vmde deneyebilirim cidden Windows kurulumu yapmak gına getirdi artık.

Smart defrag kullanmadan önce herhangi bir disk taraması almamıştım fakat kullandıktan sonra yeniden başlattım ve takılı kaldı IObit pişmanlıktır (kusura bakmayın ceza yedim geç cevap verebildim)

Onu da yarın denerim fakat sadece vmde deneyebilirim cidden Windows kurulumu yapmak gına getirdi artık.

Smart defrag kullanmadan önce herhangi bir disk taraması almamıştım fakat kullandıktan sonra yeniden başlattım ve takılı kaldı IObit pişmanlıktır (kusura bakmayın ceza yedim geç cevap verebildim)
Dert değil hocam, deneyip buraya yazarsanız sevinirim. Ona göre kullanmayı bırakacağım.

Smart defrag kullanmadan önce herhangi bir disk taraması almamıştım fakat kullandıktan sonra yeniden başlattım ve takılı kaldı IObit pişmanlıktır.

Hard Disk Sentinel ile hatalı sektör var mı diye bakar mısınız? IObit'in tüm programlarını kullanıyorum görev yöneticisinden başlangıcı kapatınca mis gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı