iOS ve Android'i puanlıyorum

Dakikabeycik1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz gibi bugün iOS ve Android'i puanlicam, şimdi ilk öncelikle (her kazanana 1 puan veriyorum):

Hız ve stabilitelik açısından kazanan:

iOS.

Uzun ömürlülük açısından:

Bu kullanıma göre de değişir ama güncelleme desteği olarak falanda bakarsak gene iOS

Kamera olarak (bu ne alaka diyebilirsiniz ama işletim sistem ide çekilen video ve fotoğrafların kalitesini değiştirebiliyor):

Gene iOS.

Özgürlük açısından:

Android.

Popülerlik olarak:

Halkda yani halkın elinde genellikle Android telefon var o yüzden bence popülerlik olarak da gene Android.

Fiyat olarak da:

Android daha ucuz.

Kazanana gelirsek her iki işletim sistemi de 3 puan alıyor, ama bence iOS daha, çünkü, uzun ömürlülük açısından çok çok çok iyi telefonlar üretıyorlar ve de şu anda çoğu ülkede Türkiye'de olmak üzere telefon fiyatları falan aşırı uçmuş durumda, bundan dolayı, bir telefon alıp da 3-4 yıl kullanmama rağmen hala hiç kasmaması bence çok iyi ve iPhone bir telefon alınması için geçerli bir sebep, eğer daha fazla eklemek istediğiniz madde varsa yazabilirsiniz.

Android cihazlara Custom ROM atıp zibilyon yıldır kullananlar buna ağızları dışında bir yerle gülüyorlar.

Bana kalırsa istisnasiz Android derdim. Şu an soruyorum hangi iOS kullanıcısı App Store uygulamasından indirdiği uygulamayı beğenmeyip yeni sürm gelesiye kadar modlayıp kullanıyor? İşte buna özgürlük denir. iOS( iPhone ) bana kalırsa zırlı bir kucuk kutu gibi sadece yazılım var. Dışı boş şahin sacından oluşmuş bir çöptür.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı