iPhone 11 mi Samsung S20 mi?

Ama bu mesajı yazan kişinin Android kullanıyor olması. 😂
Problemli misin yoksa kafan mı güzel? Bütçe ve istek mevzusu. Param vardı ama Android ihtiyacım vardı android aldım. Bütçesi olmayan gider android alır. Ha şu açıdan bakarsan da android kullanarak IOS daha iyi diyoruz evet tarafsız olduğumuzun göstergesi.

İşletim sistemi olarak IOS'u ben seviyorum gerçekten. Fakat öncesinde yazdımmı tam hatırlamıyorum. 120Hz. Ekran yenileme hızı, hızlı sarj adaptörünün kutunun içinde gelmesi (iPhone11'de extra masraf yaparak alınıyor hızlı sarj adaptörü) ve tasarımı 11'e göre S20'nin daha hoş geldi bana. Ama dediğiniz gibide işletim sistemi olayı net karar vermemi ciddi şekilde etkiliyor. Hayatımda bu kadar arada kalmamıştım sanırım telefon konusunda. Ben telefonda video ve dizi cok izleyen birisiyim. Yatarken işime geliyor. Gerçek manada 3 gündür aradayım bu şekilde tam bir karar veremiyorum.

İşletim sistemi olarak IOS'u ben seviyorum gerçekten. Fakat öncesinde yazdımmı tam hatırlamıyorum. 120Hz. Ekran yenileme hızı, hızlı sarj adaptörünün kutunun içinde gelmesi (iPhone11'de extra masraf yaparak alınıyor hızlı sarj adaptörü) ve tasarımı 11'e göre S20'nin daha hoş geldi bana. Ama dediğiniz gibide işletim sistemi olayı net karar vermemi ciddi şekilde etkiliyor. Hayatımda bu kadar arada kalmamıştım sanırım telefon konusunda. Ben telefonda video ve dizi cok izleyen birisiyim. Yatarken işime geliyor. Gerçek manada 3 gündür aradayım bu şekilde tam bir karar veremiyorum.
Telefonda video ve dizileri 1440x3200 Dynamic Amoled 120HZ 563PPI ekranda mı izlemek istersin yoksa 828x1792 FULL HD bile olmayan LCD 60HZ 326PPI'cık ekranda mı?

Telefonda video ve dizileri 1440x3200 Dynamic Amoled 120HZ 563PPI ekranda mı izlemek istersin yoksa 828x1792 FULL HD bile olmayan LCD 60HZ 326PPI'cık ekranda mı?
İkisini de kullanan biri olarak Retina True tone tercihimdir.

Telefonda video ve dizileri 1440X3200 Dynamic AMOLED 120Hz 563PPI ekranda mı izlemek istersin yoksa 828x1792 Full HD bile olmayan LCD 60Hz 326PPI'cık ekranda mı?

Ya tabii 1440X3200 Dynamic AMOLED 120Hz 563PPI ekranda izlemek isterim, ama herkes Android'in kötülüğünden okadar cok laf ediyor ki yok exynos çöp alınmaz vs. hani güvenemiyorum anladın mı? 2 seneye güncellemeleri kesiyor telefon uzun vadede kötü vs. bir de ben tek bir ülkede yaşamıyorum. Almanyadayım şu an iPhone11'i alsam Türkiye'de 3 ay süre veriyor tamam diğer yıl geldigimde bir telefon kadar daha para verip kaydettirmem gerekiyor.

S20 almazsan pişman olacaksın bu arada. iPhone 11 çöpünü ezer geçer, yukarıdaki Apple fanboylarını takma herhangi bir üstünlük gösteremezler.
1.Uzun süreli OS desteği
2.Yeterli kamera sayısı
3.İşletim sistemi android kadar hantal değil.
4.Az RAM fakat stabil çalışması.

1440x3200 izleyebileceğin videolar YouTube'da örnek videoları falan olur. Ayrıca ekran kalitesi sadece ekran çözünürlüğü değildir. Samsung panellerde sürekli pembe çizgiler mürekkep akmaları burn-in vb. sorunlar yaşanıyor. Ki bu sorunlar tamamen üretim hatası olmasına rağmen Samsung kullanıcı hatası diyip yolluyor telefonu size.

Ha şu açıdan bakarsan da android kullanarak IOS daha iyi diyoruz evet tarafsız olduğumuzun göstergesi.
Buradaki Android kullanan kişinin günlük hayatta daha önce iOS kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz bu da o kişinin sadece marka algısından dolayı iOS'e iyi demesi ihtimalini doğurur. iPhone'lara Türkiye'de ek vergi geliyor bu yüzden ederinden daha pahalıya satılıyor.
1. Uzun süreli OS desteği
2. Yeterli kamera sayısı
3. İşletim sistemi android kadar hantal değil.
4. Az RAM fakat stabil çalışması.
1. Uzun süreli OS desteği Android tarafında olmasa da olur çünkü çoğu uygulama hala Android 5 ve üzerine destek veriyor ve çoğu telefon 2 büyük Android güncellemesi ve devamında güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyor yukarıda belirttiğim gibi.
2. Google Pixel 3XL tek kamera ile iPhone'dan daha iyi portre modu sunuyor onu alalım o zaman(!) Ekstra kameraların bir anlamı var ve S20'nin kamerası iPhone 11'den daha kaliteli.
3. Android 5 sürümünden sonra Android artık hantal değil eğer hala Android'e hantal diyorsanız bu sizin fanboy olduğunuzun açık kanıtıdır.
4. Az RAM ile stabil çalışıyor diyelim ki ama Android tarafında aynı fiyata daha fazla RAM alıyorsunuz ve bu da durumu eşitliyor. Android 9'u 2013 model LG G2'de 2GB RAM ile çalıştırdım ve Real Racing 3 oynadım, ayrıca telefon çoklu uygulama kullanımında da gayet stabil.
1440x3200 izleyebileceğin videolar YouTube'da örnek videoları falan olur. Ayrıca ekran kalitesi sadece ekran çözünürlüğü değildir. Samsung panellerde sürekli pembe çizgiler mürekkep akmaları burn-in vb. sorunlar yaşanıyor. Ki bu sorunlar tamamen üretim hatası olmasına rağmen Samsung kullanıcı hatası diyip yolluyor telefonu size.
Belki konu sahibi Technopat videolarını 1440P izlemek istiyor veya 4K Netflix aboneliği var. Yakın çevremde 3 kişi Super AMOLED ekrana sahip telefon kullanıyor ve bahsettiğiniz sorunlar gerçekleşmedi.

Son düzenleme:
Buradaki Android kullanan kişinin günlük hayatta daha önce iOS kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz bu da o kişinin sadece marka algısından dolayı IOS'e iyi demesi ihtimalini doğurur. IPhone'lara Türkiye'de ek vergi geliyor bu yüzden ederinden daha pahalıya satılıyor.

1. Uzun süreli OS desteği Android tarafında olmasa da olur çünkü çoğu uygulama hala Android 5 ve üzerine destek veriyor ve çoğu telefon 2 büyük Android güncellemesi ve devamında güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyor yukarıda belirttiğim gibi.
2. Google Pixel 3XL tek kamera ile IPhone'dan daha iyi portre modu sunuyor onu alalım o zaman(!) Ekstra kameraların bir anlamı var ve S20'nin kamerası iPhone 11'den daha kaliteli.
3. Android 5 sürümünden sonra Android artık hantal değil eğer hala Android'e hantal diyorsanız bu sizin fanboy olduğunuzun açık kanıtıdır.
4. Az RAM ile stabil çalışıyor diyelim ki ama Android tarafında aynı fiyata daha fazla RAM alıyorsunuz ve bu da durumu eşitliyor. Android 9'u 2013 model LG G2'de 2 GB RAM ile çalıştırdım ve Real Racing 3 oynadım, ayrıca telefon çoklu uygulama kullanımında da gayet stabil.

Belki konu sahibi Technopat videolarını 1440P izlemek istiyor veya 4K Netflix aboneliği var. Yakın çevremde 3 kişi Super AMOLED ekrana sahip telefon kullanıyor ve bahsettiğiniz sorunlar gerçekleşmedi.

Evet 4K Netflix aboneliğim var. Bu yüzden önem veriyorum görüntü kalitesine. Sanırım S20'yi alacağım. Önümüzdeki 2-3 sene içerisinde umarım iPhone hem ekran hem de tasarım konusunda beni etkliemeyi başarır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı