iPhone 11 mi Samsung S20 mi?

S20 al geç tartışmaya bile girme. Amiral gemisi telefon pişman etmez. Kullandığım bütün Android telefonlar amiral gemisiydi. En az 4 yıl sorunsuz kullandım hepsini. Öbürü 5 yıl destekliyormuş, sanki S20 2 yıl sonra çöp olacak. Yanlış zihniyet.

Video çekmek benim için aşırı derecede önemli diyorsanız iPhone 11. Video çekmem diğer özellikler önemli diyorsanız S20.
Ben size S20 öneriyorum. Özellik dolu güzel bir telefon :) "Dandiroid kötü hehe" diyenleri takmayınız, kullandıkları son Android sürümü 4.0'dır.
Aynen şu an elimde Android 4.0'lı bir Galaxy S10 var sen de haklısın keşke telefonumda Android 10 olsa da performansına aşık olsam (!!)

Acaba ne gibi farklılıkları var bunların? Zamanınız varsa açıklar mısınız? Size göre hangileri iyi, sorunsuz mesela?
Hepsini denemediğim için hangisinin daha iyi olduğunu söyleyemem. Kısaca arayüzler Android telefonun menüleri gibi yerlerin bütün görünüşünü etkiler ve duruma göre diğer arayüzlerde/saf Android'de olmayan özellikler ekleyebilirler.

Üreticiler Android'i temalıyorlar, daha özel yapmak ve özellik eklemek için. Bence One UI 1. EMUI 2. OxygenOS 3.'dür.

Birkaç eksiği olmasına rağmen hem görsel hem de serilik açısından en saf android hissini yaşatan OxygenOS bence ilk sıradadır.. Evet tahmin edeceğiniz üzere 7T Pro sahibiyim :)

Ne demeye çalışıyorsunuz?
Elimde S10 var en güncel Android sürümünü kullanıyorum ve One UI ile güzel çökmeli günler yaşadım. Son zamanlarda azalsa da bataryayı su gibi içtiği gerçeği var.

Peki size bir sorum var. IPhone'un kamerası şu ana kadarki gördüğüm coğu telefondan cok daha hoş ve güzel çekimler yapabiliyor. Gerek portre modu olsun gerek normal mod olsun. Samsung'un telefonlarında bu etkiyi göremedim bir türlü. Yeni çıkan telefonlarından bahsetmiyorum tabii. En son S7 Edge kullanmıstım mesela ve kamerasından memnun degildim. Ve şu an annemde S9 var onun kamerasınıda beğenmiyorum. S20 kamera konusundan nasıl?

Yanlis hatirlamiyorsam kameranin sensoru, alışageldiğimiz kamera sensorlerinden daha buyuk. Bu da İSO kalitesini arttirir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı