iPhone 11 mi Samsung S20 mi?

Evet 4K Netflix aboneliğim var. Bu yüzden önem veriyorum görüntü kalitesine. Sanırım S20'yi alacağım. Önümüzdeki 2-3 sene içerisinde umarım iPhone hem ekran hem de tasarım konusunda beni etkliemeyi başarır.
Telefonda 4K Netflix izleyemezsiniz yalnız.

"Ultra HD izlemek için nelere ihtiyacım var?

• Netflix'in Ultra HD yayınıyla uyumlu 60Hz bir televizyon veya bilgisayar monitörü."

Netflix'in destek sitesinden alıntıdır.

Bence iPhone 11 alip, daha kotu bir ekranla kullanmak yerine S20’nin o harika ekranini zevkle kullanip uygulama gecislerindeki etkisini (120Hz) gormek bence daha mantikli.
True Tone Retina ekran diyen bir arkadas olmus. True Tone dedigimiz sey ortam isigina gore renkleri kendisi kalibre ediyor. Bazi tanıdığım MacBook Pro 2019 kullanicilari, True Tone’dan rahatsiz. Ha iyi bir seydir. Ama bence fazla gerekli bir sey degil. Zaten Retina dedigimiz ekran bir pazarlama yoludur. MacBook cihazlarda yuksek cozunurluge sahip ekran konulmus ve buna Retina ekran denmis. iPhone 11 Full HD bile degil. Neden Retina denmis anlamadim. Technopat Sosyal’de gördüğüm Apple fanboylarinin söylediği “Az RAM ile cok is yapiyor.” olayi cok sacma. S20’de cok RAM ile cok is yapiyor. Yani alacaginiz performans kotu olmuyor. Exynos’u tercih etmek istemeyen kisiler icin bircok Android telefon var. 2 sene guncelleme verilse bile -illa güncellemeye onem veriliyorsa- cok kolay bir sekilde Custom ROM kurulabilir. Telefon eskise bile Custom ROM kurularak telefonu degerlendirebilirsiniz. Fakat bu durum iPhone cihazlarda oldugu kadar zor degildir.

Peki size bir sorum var. IPhone'un kamerası şu ana kadarki gördüğüm coğu telefondan cok daha hoş ve güzel çekimler yapabiliyor. Gerek portre modu olsun gerek normal mod olsun. Samsung'un telefonlarında bu etkiyi göremedim bir türlü. Yeni çıkan telefonlarından bahsetmiyorum tabii. En son S7 Edge kullanmıstım mesela ve kamerasından memnun degildim. Ve şu an annemde S9 var onun kamerasınıda beğenmiyorum. S20 kamera konusundan nasıl?

Peki size bir sorum var. IPhone'un kamerası şu ana kadarki gördüğüm coğu telefondan cok daha hoş ve güzel çekimler yapabiliyor. Gerek portre modu olsun gerek normal mod olsun. Samsung'un telefonlarında bu etkiyi göremedim bir türlü. Yeni çıkan telefonlarından bahsetmiyorum tabii. En son S7 Edge kullanmıstım mesela ve kamerasından memnun degildim. Ve şu an annemde S9 var onun kamerasınıda beğenmiyorum. S20 kamera konusundan nasıl?
Samsung S20'nin kamerası bir tık daha iyi YouTube inceleme videolarına bakabilirsiniz. Ayrıca S20'nin kameraları daha özellikli.

Video kısmı hariç ikisinin de kameraları fazlasıyla iyi, üzmez. Video kısmında Samsung'un kamera yazılımı problemli düzeltmeye çalışıyorlar ama beklemedeyiz. Snapchat ve Instagram kısmında da kamera iyi performans vermiyor kendi uygulamasına göre.

Bu konu hakkında trilyon tane video ve fotoğraf var. Burada sana iki cümleyle sadece kendi fikrimizi söyleyebiliriz.. Kamera konusu tercihini çok değiştirmesin çünkü ikisi de pişman etmeyecek ve ayna gibi fotoğraf çekecektir.

Konu aslında iOS mu yoksa Android mi istediğin. Ona karar verdikten sonra gerisi kolay.

Video çekmek benim için aşırı derecede önemli diyorsanız iPhone 11. Video çekmem diğer özellikler önemli diyorsanız S20.
Ben size S20 öneriyorum. Özellik dolu güzel bir telefon :) "Dandiroid kötü hehe" diyenleri takmayınız, kullandıkları son Android sürümü 4.0'dır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı