iPhone 12'den iPhone 14 Pro geçilmeli mi?

Hayırlı olsun. Cihaz geldiğinde deneyimlerini paylaşmanı isterim.
Teşekkür ederim. Memnuniyetle paylaşırım hocam. Şimdiden aksesuarlarını aldım zaten. Onlarında eklemesini yaparım. Ekran koruyucuyu iyi ki almışım şuan kalmamış bile...

Spigen Apple iPhone 14 Pro Kılıf Rugged Armor MagFit (Magsafe Uyumlu) Matte Black - ACS04956 https://www.amazon.com.tr/dp/B0B1PFPW12?ref_=cm_sw_r_apin_dp_PEEMMS7Z7Y6GRRT730XT

Spigen Apple iPhone 14 Pro Cam Ekran Koruyucu Tam Kaplayan Glas.tR Slim Full Cover Black - AGL05221 Spigen Apple iPhone 14 Pro Cam Ekran Koruyucu Tam Kaplayan Glas.tR Slim Full Cover Black - AGL05221 : Amazon.com.tr

Hocam iPhone 12'inizi buraya da ilan olarak koyun. İkinci el kısmı var hâlihâzırda.
Haklısınız burayada bırakayım. Teşekkürler.

Evet bugün iPhone 14 Pro cihazım sorunsuz bir şekilde geldi. Cihazı açmadan önce ekran koruyucu ve lens koruyucu jelatinleri taktım. Ardından bilgilerimi yaklaşık 1 saatlik süreyle aktarması tamamlandı. Cihazın tam özelliklerini çözemeden önce hali hazırda iPhone 12 cihazım için bekleyen bir müşteri vardı ve cihazı sıfırladıktan sonra sattım.

iPhone 14 Pro'ya gelecek olursak; 120 Hertz olayı çok farklı geldi gözüme. Aktarma vs yaparken bi 12 ye bakıyorum bir de 14 e bakıyorum harbiden aşırı farkettirdi 120 hertz olayı. Kamera konusunda ise fark cidden nirvana. Daha çok fazla gücünü kullanamadım ama mikro lens olayı ve RAW çekimler çok hoşuma gitti. RAW çekimlerde netlik aşırı farkediyor. Portre modunda ise i12 de ben portre fotoğraf çekemiyormuşum onu farkettim. Telefoto kamera iphone X den sonra özlettirmişti kendini. Gece modunuda biraz test ettim ve çok hızlı çekiyor. 12 de uzun süre kıpırdamadan durman gerekiyordu bunda normal fotoğraf çeker gibi çekebiliyorsun hızlı bir şekilde algılıyor.

Always on display olayı iPhone serisine çok yakışmış. Bildiğin telefon açık gibi duruyor aslında. Diğer android telefonlardaki gibi sadece saat takvim gibi şeyleri göstermiyor komple duvar kağıdı soluk bir şekilde tatlı duruyor.

Dynamic island olayı eğlenceli duruyor. Müzik dinlerken, telefonla konuşurken hareket edip ufak ipuçları vermesi keyifli. Telefonla başka işlerle uğraşırken yardımcı oluyor. Ayrıca Dynamic island özel duvar kağıtları da eğlenceli duruyor.

Şarj konusuna yorum yapamayacağım, cihazı açtığımda %60 seviyelerinde kendi şarjı vardı ve yoğun şekilde kullanmama rağmen halen %30 seviyesinde. Biraz vakit geçtikten sonra kendini belli eder.

Derin Mor rengini tercih ettim ve hoşuma gitti. Aşırı mor gibi değil derin siyah cihazlara benziyor epey. Şeffaf kılıf kullanılırsa kendini belli eder ama ben siyah kullandım. Memnunum renginden.

Sözün özü; imkanı illa ki alabiliyordur fakat benim gibi "ya işte 40 verilirmi ?" gibi soru işareti olan arkadaşlar bence memnuniyetle alabilir. Özellikle Pro serisi kullanmayan arkadaşlar farkı büyük derece de anlayacaktır. Zaten iPhone cihazların piyasası da malum değer kaybetmiyor ve alan kişiye güvence de sağlıyor. Yardımcı olanlara tekrardan teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı