iPhone 13'üm çalındı

Yedek parça olarak üçüncü parti teknik servislerde o muhtemelen. Apple'a bizzat ulaşın kutusu/faturası elinizdeyse, belki yapabilecekleri bir şeyler vardır.

Merhaba iPhone 13'üm çalındı gerçekten çok kötü durumdayım yani insan üzülüyor. Polise gittim şikayet ettim artık bulunabilirse bulunur. Peki ben şimdi aygıtı bul yapmak istiyorum Google'dan giriyorum ama aygıt gözükmüyor yani direk aygıt yok diyor. Nasıl bulabiliriz? Peki ben şimdi telefonum çalındı. Kayıp ihbarı mı ne vermemiz lazımmış bunu nasıl verebiliriz? IPhone'u kitle özelliğinde varmış galiba ama nasıl yapılıyor bir fikrim yok.

Hocam bizim de 14 Pro Max'imiz Suriyeli bir adam tarafından çalınmıştı. Sonra salak adam telefoncuya satmaya çalışmış ve telefoncu bize teslim etmişti. iCloud şifresinden IPhone'umu bul aracılığıyla geri almayı deneyin. Biz iOS şifresini unutmuştuk fakat adamın aptallığı bizi kurtarmıştı. Siz o kadar şanslı olacağınızı sanmıyorum.

Ayrıca cihazınız nasıl çalındı?

Minibüsteyken cebimdem çektiler gerçekten çok dikkatli olmak lazımmış bu olay canımı çok acıttı sonuçta bu telefonlar çok pahalı 40-50k arası bir şey ve böyle bir şeyin çalınması beni çok derinden etkiledi mental olarak 0'ım çok kötüyüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minibüsteyken cebimdem çektiler gerçekten çok dikkatli olmak lazımmış bu olay canımı çok acıttı sonuçta bu telefonlar çok pahalı 40-50k arası bir şey ve böyle bir şeyin çalınması beni çok derinden etkiledi mental olarak 0'ım çok kötüyüm

Hocam annem şanslıydı fakat siz o kadar olmayacaksınız gibi. Telefoncuya satmak yerine telefonun parçalarını satanlar bile var. Adam SIM kartının girişini çöpe attığından sadece 300-400 liralık parça maliyeti çıktı ve kurtulduk.

Öyleyse yakında FP Pro'da çıkar karşımıza. Donör kartımızdan hemen değiştirilebilir parçaları alıyoruz. 🤓
maalesef hiç espirisi yapılacak bir konu değil yani ben bunu alırken ki mesailerim geliyor aklıma ve bu telefonu almak için kıçımdan ter aktığı zaman bile oluyor böyle dalga konusu olacak şey değil bu hele ki espiri yapılması hiç hoş değil.

maalesef hiç espirisi yapılacak bir konu değil yani ben bunu alırken ki mesailerim geliyor aklıma ve bu telefonu almak için kıçımdan ter aktığı zaman bile oluyor böyle dalga konusu olacak şey değil bu hele ki espiri yapılması hiç hoş değil.
Sana ikidir bir şey yaptırmaya çalışıyoruz, şöyle yap böyle yap diye. Sonra bir de soru soruyoruz yardım etmek için. Dediklerimiz sayesinde telefonunu bulmaya çalışacağına gelmiş burada bir de zaten olan bir şeyin duyarını kasıyorsun. Önce şu dediklerimizi bir dene sonra duyarını kasarsın biz buradayız.

Çok geçmiş olsun. Karakola veya direkt savcılığa başvurabilirsin. Bir şekilde kullanılır mı kopyalanır mı iphone kullanmadığım için bilmiyorum ama yasadışı bir duruma karşı elinde belgen olur en azından. Fakat bulunması konusunda pek beklentiye girme o kadar çok kayıp çalıntı telefon var ki uğraşmıyorlar. Ben de çaldırdım şikayetçi oldum netice sıfır.

Çok geçmiş olsun. Karakola veya direkt savcılığa başvurabilirsin. Bir şekilde kullanılır mı kopyalanır mı iphone kullanmadığım için bilmiyorum ama yasadışı bir duruma karşı elinde belgen olur en azından. Fakat bulunması konusunda pek beklentiye girme o kadar çok kayıp çalıntı telefon var ki uğraşmıyorlar. Ben de çaldırdım şikayetçi oldum netice sıfır.
Başvurmuş zaten.

@Twoberk hala soruya cevap vermemişsiniz, telefon sizdeyken yani çalınmadan önce kapalıyken de bulu açmış mıydınız? @365436 hocamın dediklerini uygulayın.

Başvurmuş zaten.

@Twoberk hala soruya cevap vermemişsiniz, telefon sizdeyken yani çalınmadan önce kapalıyken de bulu açmış mıydınız? @365436 hocamın dediklerini uygulayın.
Hiç öyle aygıt bul veyatta kapalıyken bul gibi ayarları ellememiştim muhtemelen.Çaldıracağım hiç aklıma gelmemişti

Yeni konular

Geri
Yukarı