iPhone 14 Pro vs S23

S23 VS iPhone 14 Pro

• iPhone 14 Pro

Oy: 43 79,6%
  • Samsung Galaxy S23

Oy: 11 20,4%

• Oy verenlerin toplamı
    54
Ben S23 kullanıyorum burada fanboyluk yapıp 12 bile çiğ yer yok bilmem tartışmaya kapalı falan diyen özenti arkadaşları kafaya takma. ( S23 serisini 14 serisi bile yiyemez) düz S23 14 Pro'nun rakibi değil 14 Pro'nun rakibi S23 ultradır şahsen o fiyatlara çıkacak olsam S23 Ultra tercih ederdim. Daha üstün bir cihaz çünkü ekran konusunda rakibi yok oyunlarda iki cihazda neredeyse aynı.
Kamera konusunda S23 serisi daha iyi YouTube'da birçok karşılaştırma videosu var. Fakat şunu diyeyim düz S23 kullanan birisi olarak 2.5 3 aydır kullanıyorum üstün bir cihaz her konuda hiçbir oyunda sıkıntı yaşamıyorum ekran muazzam hız desen senden hızlı fiyatı da amiral gemisine göre gayet uygun asla pişman etmez fazla para verme durumun var ise S23 Ultra kesinlikle.

S23 serisinde çok güzel bir sıvı soğutma var s22 serisinden çok daha iyi ısınma sorunu yok
Anladım hocam. Fiyat konusunda düşünürsek evet kesinlikle daha iyi bir cihaz. Ekran küçük gelebilir diye Pro Max ya da Ultra modeline bakmıştım ama dediğim gibi Ultra gözüme kötü görünüyor, Pro Max ise bütçemi aşıyor ondan dolayı S23 almak en mantıklısı gibi. Gerçi belki S23+ da alabilirim.

Kesinlikle S23. Performans olarak önde olduğu ortada. Batarya ve ısınma sorununu ise S22'den sonra çok iyi hallettiler. Kamera olarak S23 serisi muazzam, güncel olarak piyasanın en iyi kamerasına sahip seri zaten tartışmasız. En önemli nokta ise eğer Türkiye üzerinden alacaksanız aradaki fiyat farkına bakınca çok gereksiz fazla fark olduğunu görebilirsiniz, daha ucuz olmasına rağmen S23 kesinlikle daha iyi bir cihaz. Ayrıca 256GB modelini tercih etmeye çalışın.
Piyasanın en iyi kamerasına sahip değil. Vivo X90 Pro, Xiaomi 13 Pro/Ultra gibi modellerde 1 inç kamera var. İmaj kalitesi olarak ne iPhone 14 Pro ne Galaxy S23 Ultra yanına dahi yaklaşamaz. Galaxy S23’ü nispeten daha da küçük olan sensörüyle saymıyorum bile.

Piyasanın en iyi kamerasına sahip değil. Vivo X90 Pro, Xiaomi 13 Pro/Ultra gibi modellerde 1 inç kamera var. İmaj kalitesi olarak ne iPhone 14 Pro ne Galaxy S23 Ultra yanına dahi yaklaşamaz. Galaxy S23’ü nispeten daha da küçük olan sensörüyle saymıyorum bile.
Malesef ki ülkemizde yok. İç piyasada ki en iyi kameralı telefonlar s23 ultra ve ip14 pro olabilir.

Evet haftalardır kafa patlatıyorum ne alsam diye. En sonunda yüzdüm kıyısına geldim. Yarın ya da ertesi gün bir cihaz almayı planlıyorum zamlanmadan telefonlar daha fazla. Telefondan beklediklerimi sıralayacak olursam:

- Oyun performansı iyi olmalı.
- Anime izlerken en iyi deneyimi yaşatabilmeli.
- Sosyal medyada gezinirken akıcı olmalı.
- Bataryası iyi gitmeli.
- Kamerası iyi olmalı.
- Geleceği daha parlak olmalı.

Öncelik sırası üstten aşağıya doğru gitmektedir. S23'ün her ne kadar içinde SM8550-AB chipseti bulunsa da Samsung cihazlarını yıllardır biliyoruz. Cihazlarının soğutma performansı diğer markalara (Xiaomi falan) göre oldukça kötü. Üstüne bir de Game optimization service de araya girince iyice taşıyor bardak. Genshin Impact gibi bir oyunu yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynamak istiyorum ancak S23'ün saydığım durumları telefonun erkenden throttle etmesine sebep oluyor. Bu da ortalama FPS'i 35 40 civarına kadar düşürebiliyor gos açıkken. Ben de zırt pırt Gos'u kapamak istemiyorum. iPhone konusuna gelinince ise daha stabil görünüyor oyunlarda S23'e göre. Uzun lafın kısası bu iki cihazdan birisini kesin olarak tercih edeceğim. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve hangisini bana önerirsiniz?

iPhone 14 Pro.

"Geleceği daha parlak olmalı" maddesini okuyana kadar zaten ikisi de tatmin eder diye düşünüyordum. Ama en basit örneği bir telefon aksesuarcısında bile 100 tane iPhone kılıfı varsa 10 tane diğer kılıflardan var be kardeşim:)

Kesinlikle s23. performans olarak önde olduğu ortada. Batarya ve ısınma sorununu ise S22'den sonra çok iyi hallettiler. Kamera olarak S23 serisi muazzam, güncel olarak piyasanın en iyi kamerasına sahip seri zaten tartışmasız. En önemli nokta ise eğer Türkiye üzerinden alacaksanız aradaki fiyat farkına bakınca çok gereksiz fazla fark olduğunu görebilirsiniz, daha ucuz olmasına rağmen S23 kesinlikle daha iyi bir cihaz. Ayrıca 256 GB modelini tercih etmeye çalışın.

Geldi samsungcu.

Hocam tekrar yazıyorum ikisi de isteklerinizi karşılar ancak ülkemizde Samsung'a büyük bir ön yargı var. İnsanlar 3 5 bin liralık Samsung cihazlardan 20 25 bin liralık İphone cihazlara geçip dünya varmış, Android çöp falan dedikleri için onlara laf anlatamazsınız.
Örneğin ben S22 kullanıyorum insanların yarısı bana niye İphone 11 almadın vs. diye sordu hepsine tek tek anlatsam bile anlamıyorlar veya herhangi bir yerde masaya telefonu koyduğum zaman 5 6 bin liralık telefon zannediyorlar.
Yani size ikisi de uyar ama biraz daha gösterişli olsun derseniz 14 Pro alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı