iPhone 14 Pro vs S23

S23 VS iPhone 14 Pro

• iPhone 14 Pro

Oy: 43 79,6%
  • Samsung Galaxy S23

Oy: 11 20,4%

• Oy verenlerin toplamı
    54

Akarulez

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4090M / 13900HX / 32GB - 5600 / 1 TB
Meslek
Dijital Reklamcılık - Medya Planlama Uzmanı
Evet haftalardır kafa patlatıyorum ne alsam diye. En sonunda yüzdüm kıyısına geldim. Yarın ya da ertesi gün bir cihaz almayı planlıyorum zamlanmadan telefonlar daha fazla. Telefondan beklediklerimi sıralayacak olursam:

- Oyun performansı iyi olmalı.
- Anime izlerken en iyi deneyimi yaşatabilmeli.
- Sosyal medyada gezinirken akıcı olmalı.
- Bataryası iyi gitmeli.
- Kamerası iyi olmalı.
- Geleceği daha parlak olmalı.

Öncelik sırası üstten aşağıya doğru gitmektedir. S23'ün her ne kadar içinde SM8550-AB chipseti bulunsa da Samsung cihazlarını yıllardır biliyoruz. Cihazlarının soğutma performansı diğer markalara (Xiaomi falan) göre oldukça kötü. Üstüne bir de Game optimization service de araya girince iyice taşıyor bardak. Genshin Impact gibi bir oyunu yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynamak istiyorum ancak S23'ün saydığım durumları telefonun erkenden throttle etmesine sebep oluyor. Bu da ortalama FPS'i 35 40 civarına kadar düşürebiliyor gos açıkken. Ben de zırt pırt Gos'u kapamak istemiyorum. iPhone konusuna gelinince ise daha stabil görünüyor oyunlarda S23'e göre. Uzun lafın kısası bu iki cihazdan birisini kesin olarak tercih edeceğim. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve hangisini bana önerirsiniz?

Evet haftalardır kafa patlatıyorum ne alsam diye. En sonunda yüzdüm kıyısına geldim. Yarın ya da ertesi gün bir cihaz almayı planlıyorum zamlanmadan telefonlar daha fazla. Telefondan beklediklerimi sıralayacak olursam:

- Oyun performansı iyi olmalı.
- Anime izlerken en iyi deneyimi yaşatabilmeli.
- Sosyal medyada gezinirken akıcı olmalı.
- Bataryası iyi gitmeli.
- Kamerası iyi olmalı.
- Geleceği daha parlak olmalı.

Öncelik sırası üstten aşağıya doğru gitmektedir. S23'ün her ne kadar içinde SM8550-AB chipseti bulunsa da Samsung cihazlarını yıllardır biliyoruz. Cihazlarının soğutma performansı diğer markalara (Xiaomi falan) göre oldukça kötü. Üstüne bir de Game optimization service de araya girince iyice taşıyor bardak. Genshin Impact gibi bir oyunu yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynamak istiyorum ancak S23'ün saydığım durumları telefonun erkenden throttle etmesine sebep oluyor. Bu da ortalama FPS'i 35 40 civarına kadar düşürebiliyor gos açıkken. Ben de zırt pırt Gos'u kapamak istemiyorum. iPhone konusuna gelinince ise daha stabil görünüyor oyunlarda S23'e göre. Uzun lafın kısası bu iki cihazdan birisini kesin olarak tercih edeceğim. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve hangisini bana önerirsiniz?

Bende iPhone almalısın uzun ömür bakımından. Kamera da Apple farkını koymuş işlemcide aynı şekli diğerlerine tam olarak hakim değilim.

Kesinlikle S23. Performans olarak önde olduğu ortada. Batarya ve ısınma sorununu ise S22'den sonra çok iyi hallettiler. Kamera olarak S23 serisi muazzam, güncel olarak piyasanın en iyi kamerasına sahip seri zaten tartışmasız. En önemli nokta ise eğer Türkiye üzerinden alacaksanız aradaki fiyat farkına bakınca çok gereksiz fazla fark olduğunu görebilirsiniz, daha ucuz olmasına rağmen S23 kesinlikle daha iyi bir cihaz. Ayrıca 256GB modelini tercih etmeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı