iPhone 15 Pro Max alınır mı?

I phone her yıl alınabilir model cıkarıyordu. Taa ki 13 e kadar, 13 ten sonra resmen şaşırdılar. Koyacagınız paraya cok net yazık edersiniz. 14 ün bataryası 13 den daha zayıf. 15 desen alev alev yanıyor, asphalt 9 da bile kasma donma yapıyor. en ufak bir egilmede parçalanması da cabası olmus.

Yapmayın derim, bir ambleme o kadar para harcanmaz.

Neyse ya lütfen paranızı harcayıp iPhone 15 falan alın. 10 seneye zaten bu tür harcama yapan insanlarla birikim yapan çok açılmayan insanlar arasında ciddi bir varlık-yokluk sorunu olacak. Sonrasında sakın devlete ağlamayın bize yardım etmiyorlar diye. Çalıştığın kazandığın parayı zamanında çar çur etmeseydin hayatını kazanmıştın zaten. Neyse devam

Neyse ya lütfen paranızı harcayıp iPhone 15 falan alın. 10 seneye zaten bu tür harcama yapan insanlarla birikim yapan çok açılmayan insanlar arasında ciddi bir varlık-yokluk sorunu olacak. Sonrasında sakın devlete ağlamayın bize yardım etmiyorlar diye. Çalıştığın kazandığın parayı zamanında çar çur etmeseydin hayatını kazanmıştın zaten. Neyse devam
100 lot Tüpraş alan kendini Warren Buffett sanarak burada ahkam kesiyor ya bayılıyorum cidden bu zihniyete. iPhone parasına yatırım yapıp yatlar katlar mı almayı planlıyorsunuz anlamıyorum. Bu tür insanların en komik özellikleri de iPhone alan insanların yatırım yapmadığını sanmaları.

Son düzenleme:
100 lot tüpraş alan kendini warren buffett sanarak burada ahkam kesiyor ya bayılıyorum cidden bu zihniyete. iPhone parasına yatırım yapıp yatlar katlar mı almayı planlıyorsunuz anlamıyorum. Bu tür insanların en komik özellikleri de iPhone alan insanların yatırım yapmadığını sanmaları.

Halihazırda 14 Pro Max 256 GB kullanıyorum canım. Yatlar katlar almayı kimse düşünmüyor böyle bir kafa zaten kimsede yok fakat asgari ücret 11500 iken, 5-6 aylık maaşını IPhone'a "yatırım" olarak düşünenlere bu laflarım. 1 sene önce 50TL'den aldığım 900 küsur o beğenmediğin tüpraş hissesini bozarak 14 Pro Max almış bulunmaktayım. Çevrende kimler var bilmiyorum ama kimse 100 lotla warren buffet sanmıyor kendisini merak etme. Varsa öyle birisi uzaklaşmalısın daha cebi dolu para dolu insanlarla takıl öyle hissetmediklerini göreceksin :)

Yatırım yap ve kazancınla bu işleri yap doğrusu budur. iPhone'UMA 50ktl verdim. Şu an enflasyon ile beraber 60K'ya satabilirim TR cihaz. 1 yılda ki enflasyon %60 yani (açıklanana göre ki bu daha fazla aslında...) IPhone'um 110k etmesi lazım ki gerçek bir yatırım olsun fakat 15 çıktı ve 14 Pro Max artık geride kaldı. Bu tam anlamıyla bir yatırım değildir. Değerini tam anlamıyla korumamıştır evet değerini bir nebze koruyabilmiştir fakat model eskidi ve ikinci el piyasası da durağan kaldı vs... 12-13-14 kullanan ve her sene değiştiren ekonomik sorunu olmayan bir abinizim ben sizin. İstediğinizi düşünün yapın beni ilgilendirmiyor. Ben kendi hayatıma bakarım ve gayet iyiyim anadan babadan ve kendimden. Kanıtlama ihtiyacı da duymuyorum fakat üzülüyorum gençlere. Hiçbir şeyin olmadan direkt olarak iPhone al bu yatırım demek saçmalık. Önce yatırım oradan gelen kazancı reel bir şeylere yatırmayı öğrenmek lazım strateji bu ve bunu anlamanız gerekiyor.

iPhone almak yarı yarıya bir yatırımdır fakat değerini asla 100% korumaz ve değeri enflasyona göre 1:1 artmaz iPhone'u menkul kıymet yapan TR halkı daha çok zorluk çeker... Neyse enflasyon okumayı öğrenin. iPhone almak yatırım değildir nokta.

Son düzenleme:
Halihazırda 14 Pro Max 256 GB kullanıyorum canım. Yatlar katlar almayı kimse düşünmüyor böyle bir kafa zaten kimsede yok fakat asgari ücret 11500 iken, 5-6 aylık maaşını IPhone'a "yatırım" olarak düşünenlere bu laflarım. 1 sene önce 50TL'den aldığım 900 küsur o beğenmediğin tüpraş hissesini bozarak 14 Pro Max almış bulunmaktayım. Çevrende kimler var bilmiyorum ama kimse 100 lotla warren buffet sanmıyor kendisini merak etme. Varsa öyle birisi uzaklaşmalısın daha cebi dolu para dolu insanlarla takıl öyle hissetmediklerini göreceksin :)

Yatırım yap ve kazancınla bu işleri yap doğrusu budur. iPhone'UMA 50ktl verdim. Şu an enflasyon ile beraber 60K'ya satabilirim TR cihaz. 1 yılda ki enflasyon %60 yani (açıklanana göre ki bu daha fazla aslında...) IPhone'um 110k etmesi lazım ki gerçek bir yatırım olsun fakat 15 çıktı ve 14 Pro Max artık geride kaldı. Bu tam anlamıyla bir yatırım değildir. Değerini tam anlamıyla korumamıştır evet değerini bir nebze koruyabilmiştir fakat model eskidi ve ikinci el piyasası da durağan kaldı vs... 12-13-14 kullanan ve her sene değiştiren ekonomik sorunu olmayan bir abinizim ben sizin. İstediğinizi düşünün yapın beni ilgilendirmiyor. Ben kendi hayatıma bakarım ve gayet iyiyim anadan babadan ve kendimden. Kanıtlama ihtiyacı da duymuyorum fakat üzülüyorum gençlere. Hiçbir şeyin olmadan direkt olarak iPhone al bu yatırım demek saçmalık. Önce yatırım oradan gelen kazancı reel bir şeylere yatırmayı öğrenmek lazım strateji bu ve bunu anlamanız gerekiyor.

iPhone almak yarı yarıya bir yatırımdır fakat değerini asla 100% korumaz ve değeri enflasyona göre 1:1 artmaz iPhone'u menkul kıymet yapan TR halkı daha çok zorluk çeker... Neyse enflasyon okumayı öğrenin. iPhone almak yatırım değildir nokta.
Ama sizin de bir dediğiniz diğerini tutmuyor. Bir yorumda 10 yıl birikim yapmayla iPhone alanı kıyaslamışsınız öbür yorumda bir yılda bozduğunuz hisse kağıdıyla aldığınız iPhone’dan bahsetmişsiniz. Yani ben de Mayıs’ta 90’dan aldığım Arçelik’i Ekim başı 165’den satarak 15PM aldım (ytd) ama yani gelip buraya kinayeli kinayeli “gidin iPhone 15 alın ama 10 yıl sonra devlete ağlamayın” yazmıyorum. Yani niye devletin avukatlığını yapıp bir yorum sonra telefon almakla yaptığınızı meşrulaştırma çabasına girdiniz onu da anlamadım. Zaten bu telefonun tanıtımından beri forumda bas bas bağırıyoruz yatırım için almayın diye, niye durduk yere acıtasyon yaptığınıza anlam veremedim. Sanırım bizleri 18 yaşında gençler sandınız?

Ama sizin de bir dediğiniz diğerini tutmuyor. Bir yorumda 10 yıl birikim yapmayla iPhone alanı kıyaslamışsınız öbür yorumda bir yılda bozduğunuz hisse kağıdıyla aldığınız IPhone'dan bahsetmişsiniz. Yani ben de mayıs'ta 90'dan aldığım Arçelik'i ekim başı 165'ten satarak 15pm aldım (ytd) ama yani gelip buraya kinayeli kinayeli “gidin iPhone 15 alın ama 10 yıl sonra devlete ağlamayın” yazmıyorum. Yani niye devletin avukatlığını yapıp bir yorum sonra telefon almakla yaptığınızı meşrulaştırma çabasına girdiniz onu da anlamadım. Zaten bu telefonun tanıtımından beri forumda bas bas bağırıyoruz yatırım için almayın diye, niye durduk yere ajitasyon yaptığınıza anlam veremedim. Sanırım bizleri 18 yaşında gençler sandınız?

10 yıl birikim nereden çıktı? 1 aylık maaşımın yarısıyla almıştım. $ kazanıyorum ve biliyor musun bu ülkede bu büyük bir nimet. Yazdığımı hiç hiç anlamamışsın daha fazla yazmayacağım. Kendine bir iyilik yapmak istersen yazdığım orada aç aç oku belki bir kağıda 50 kez yazar ve feyz alırsın. :) İyi forumlar

10 yıl birikim nereden çıktı?
↓​
Neyse ya lütfen paranızı harcayıp iPhone 15 falan alın. 10 seneye zaten bu tür harcama yapan insanlarla birikim yapan çok açılmayan insanlar arasında ciddi bir varlık-yokluk sorunu olacak.

Valla ne anlatmaya çalıştığını kendi bile bilmeyen, tanımadığım, kibirli bir adamın pişkin pişkin "ben şöyle iyiyim böyle kazanıyorum yazdığımı oku nasiplen" nasihatlerini hiç çekemeyeceğim akşam akşam.

İyi forumlar.

ios 12'den beri her yıl yeni sürüme kapalı betadan geçen biri olarak apple'da yazılım konusunda sorun yaşamanız çok zor. bu ısınma olayı da saçma bir şeydi zaten (instagramdaki olay mesela bazı hesaplarda yaşanıyordu sadece o yüzden fark edememişlerdi erkenden sorunu) biraz teknolojiyi takip ediyorsanız anında karşınıza çıkardı ve telefonunuz zarar görmezdi fixlenene kadar. piyasadaki diğer telefonların aksine iphone'ların içinde bir güncelleme ile aktive edilebilecek şu anki teknolojinin ötesinde çipler yer alıyor her modelde. bir güncelleme ile telefona yeni bir özellik eklenebiliyor yani 2-3 yıl sonra. ha teknolojiyi umursamıyorum sadece görüntü için alacağım diyen birine yarı fiyatına xiaomi almasını öneririm orası ayrı.

Geri
Yukarı