iPhone 5s alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
5 veya 5s'ten kesinlikle uzak durun, günümüz için her yönüyle kötü bir telefon. Üstelik soba gibi. 6 veya 6s ise alınabilir, ömrü daha uzun ve çok daha performanslı. Ama bence yine de siz Android'e yönelin, daha uygun fiyata daha memnun edecek telefonlar var. Xiaomi'lere bakabilirsiniz.

Firmanın sizi kandırması tuhaf değil ama benim bu etik dışı uygulamaya tepki göstermem tuhaf oluyor. Aldığınız cihazın yapay olarak yavaşlatılması sizin için sorun değilse firma aşkı sizi kör etmiştir.
Marka dışında bütçeniz dahilinde en iyi özellikleri sunan ürünlere göz atın. Firma hayranlarını dikkate almayın.
Bu fikre nasıl kapıldınız bilmiyorum. Hiç bir firma "yapay olarak yavaşlatma" gibi bir eyleme kalkışmaz. Apple firması içinde bulunduğu dönemin en kaliteli, güvenli ve hızlı sistemlerini piyasaya sürer. Bu sisteme yönelik yazılım geliştirir. Ancak teknoloji hızla ilerliyor. Bu teknolojiye ayak uydurmak için optimizasyonu en üst seviyede tutmak adına yazılım geliştirir. Eski donanıma yeni yazılım uymuyor diye "yapay olarak yavaşlatmış" olmuyor. Bilmeden yorum yapmayın lütfen. "Amerikanın oyunu bunlar" geyiğiyle aynı şey bu.

Hiç bir firma "yapay olarak yavaşlatma" gibi bir eyleme kalkışmaz.
Bu kısım hariç yazdıkların doğru. Fakat bu kadar emin konuşma. Nvidia'nın yeni çıkarttığı sürücüler ile eski kartlarının performanslarını düşürmüşlüğü var.

@Shinrai Yahu ne kandırması? Ben kullanıcı deneyiminden ve sentetik skorlardan güç alarak konuşuyorum, siz elinizde hiçbir veri olmadan sıkıyorsunuz ortalığa. Birileri skandal yaratalım diye bu olayı abuk bir şekilde aktardı, siz de sürdürüyorsunuz senelerdir. Apple'ın bu konuda tek yanlışı, önceden düşük güç moduna geçtiğinde cihazın uyarı vermemesiydi, onu da mecburen kullanıcıya bıraktılar, isteyene performans düşüşü yok. Yeni bir batarya ile eskisi gibi kullanabilirsiniz, batarya değiştirmem diyene de kapanma riskiyle beraber performans modu açık. Konuya hakim olmadan, en azından deneyim yaşamadan, yanıltıcı bilgi vermeyin insanlara. Tartışmak bile hata sizinle. Ufak tefek fikir ayrılığı değil, tamamen önyargı ile yazıyorsunuz. Siz bilirsiniz, benim babamın firması değil Apple, ben bu tür yorumlara tepki gösteriyorum, istediğiniz gibi sürdürebilirsiniz. Tüketici olarak doğru olan şeyin peşine düşün, yarım yamalak bilgi ile yargılama yapmayın. Bu cihazları alanlar memnun, sahip olmayanlar ise tuhaf savlar ile dert yaratıyor kendine. Merak etmeyin, 5-6 sene Apple cihaz kullanlar da saf ya da teknoloji cahili değil.
Yıllardır şu kullanıcı deneyimi argümanınız bitmedi. Ülkede Apple cihaz alınca farklı bir boyuta geçtiğini sanan insanlar var. Android eskisi gibi değil. iOS kadar iyi bir tecrübe sunuyor. Ben Pil değişimi öncesi ve sonrası yapılan test sonuçlarına göre konuşuyorum. Rastgele sıktığım yok. Olay zaten başlı başına skandaldır. Bu skandalın suçlusu Apple firmasından başkası değil. Ön yargı ile değil. Cihazı kullanmış bir kullanıcı olarak yazıyorum. Siz ise koyu bir firma hayranı olarak yazıyorsunuz. Konuya yeterince hakim olduğuma emin olabilirsiniz.
Öyle olduklarını söylemedim. Firmayı eleştirdiğim için bu kadar aşırı tepki vermeniz hayranlık seviyenizi belli ediyor. Babanızın firması değilse üslubunuzu bozacak kadar ileri gitmeyin. İnancınıza hakaret etmedik. Firmalara bu kadar bağlanmayın. Apple'ın yanlışı olduğunu kabul etmeniz sizin için bir ilerleme sayılır.
Bu fikre nasıl kapıldınız bilmiyorum. Hiç bir firma "yapay olarak yavaşlatma" gibi bir eyleme kalkışmaz. Apple firması içinde bulunduğu dönemin en kaliteli, güvenli ve hızlı sistemlerini piyasaya sürer. Bu sisteme yönelik yazılım geliştirir. Ancak teknoloji hızla ilerliyor. Bu teknolojiye ayak uydurmak için optimizasyonu en üst seviyede tutmak adına yazılım geliştirir. Eski donanıma yeni yazılım uymuyor diye "yapay olarak yavaşlatmış" olmuyor. Bilmeden yorum yapmayın lütfen. "Amerikanın oyunu bunlar" geyiğiyle aynı şey bu.
Kalkışmak ile kalmıyorlar. Gayet net bir şekilde yapıyorlar. Apple - Nvidia bunun en iyi örneğidir. Kaç senelik cihazlara stabil Android sürümü geliyor. Apple firmasının çok fazla ürünü yok. Çok kolay bir şekilde çok eski olmayan cihazlar için yazılım geliştirebilirler. İki sene önceki cihazı yavaşlatmalarının bir gerekçesi olamaz. Olay tarihine göre konuştum. Yazılım uymuyor diye bir olay yok. Uydurmak istemiyorlar. Çünkü yeni cihaz satmaları gerekiyor. Bu yüzden eski ürünleri kasıtlı bir şekilde yavaşlattılar. Yeterince bilgim var. Kendi çapınızda dalga geçmeden önce kendinizi geliştirin. Fanatiklik ile kendinizi geliştiremezsiniz.

Son düzenleme:
@Shinrai Android için bir kelime etmedim ama siz bilirsiniz, kendinizce bir holiganlık yapıyorsunuz. Güzelce de sıkıyorsunuz IOS cihazlar hakkında. Bir konuda yanlışınızı belli eden birine hayranlık yaftası vurmanız da sizin komikliğiniz. Kimseye hatasını söylemeyelim o zaman, sonra 80 senelik firmaların bile hayranı, paralı askeri çıkarız yanlışlıkla. :D Siz umrumda değilsiniz, başkalarını yanıltmayın yeter. Size ne desek az. :)

Bu kısım hariç yazdıkların doğru. Fakat bu kadar emin konuşma. Nvidia'nın yeni çıkarttığı sürücüler ile eski kartlarının performanslarını düşürmüşlüğü var.
Buna ürüne ihtiyaç oluşturma deniyor. Finansal bir stratejidir ancak "yapay olarak yavaşlatma" değil bunun adı. ABD'de itfaiye binasında 100 yıldır yanan ampul hikayesi bunun en iyi örneğidir. Yeniler çıktığında eskilerin iş görmemesi gerekiyor ki satış sirkülasyonu devam etsin. Yine burda söz konusu olan şey yeni yazılım eski donanım mevzusu. Wİndows10 sürümün yavaşlattığı ancak Windows7 sürümünün hızlandırdığı cihazlar var. Nvida'nın bu hamlesini eski sürümü yükleyerek çözen insanlar gibi. Ama yine de çakallık mı çakallık. Ee kapitalizm :)

@Shinrai Android için bir kelime etmedim ama siz bilirsiniz, kendinizce bir holiganlık yapıyorsunuz. Güzelce de sıkıyorsunuz IOS cihazlar hakkında. Bir konuda yanlışınızı belli eden birine hayranlık yaftası vurmanız da sizin komikliğiniz. Kimseye hatasını söylemeyelim o zaman, sonra 80 senelik firmaların bile hayranı, paralı askeri çıkarız yanlışlıkla. :D Siz umrumda değilsiniz, başkalarını yanıltmayın yeter. Size ne desek az. :)
Holiganı olduğunuz firmayı eleştirdiğim için bir sövmediğiniz kaldı. Kime ne desek az kalır? Ben holigan falan değilim. Android sisteminin tonla geçmiş hata ve sorununu sayarım. Ama hiçbiri kasıtlı yıpratma operasyonu kadar kötü değildir.

@Shinrai İsterseniz duş jeli için bu kadar atıp tutun, ben yine aynı tepkiyi gösterirdim. Mesele marka değil, düşünce yapınız ve boş argümanlarınız. :D

"Göz Ardı Et" butonu hayat kurtarır. Neyse ki böyle bir şansımız var. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı