iPhone 8 vs iPhone 7 Plus

7+ daha canlı renklerde gündüz çekimi yapar. 8'in ise gece (düşük ışık) çekimleri başarılıdır. 7+'ın optik zoom yapabilmesi de diğer bir artısı. Burada kullanım amacı önemli. Örneğin bluetooth kulaklık kullanıyorsunuz gerçekten kaliteli Airpod ve türevi Bluetooth 5.0 desteğinin olması iPhone 8'de bir avantaj.

Şahsi tavsiyem Plus modellerinin daha alınası olduğu yönündedir. Fakat iş kullanacak olanda biter.

iPhone X bile 2000TL civarında bir telefondan geri kalıyor.
iPhone X 2000TL civarında telefondan geri mi kalıyor? 😁
Bir ara iPhone 7 Plus’a geçtim ve bana sadece bataryası 5-6 saat gidiyor şarj olmasa GPU vs CPU olsa ne olur? :D
iPhone 8 Plus kullanıyorum yoğun kullanımda bile bir günü rahatlıkla çıkarıyorum dostum. Ayrıca performans olarak iPhone’lar piyasanın en güçlü cihazları. Para konusuna gelirsek şu an mevcut fiyatları haketmiyor.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Hâlâ kafam karışık. Yorumlarınızı dikkate alarak biraz daha düşünüp karar vereceğim. Performans olarak 7 Plus ve 8 arasında çok fazla bir fark olacağını düşünmüyorum. 7 Plus ın büyük ekranı daha güzel geliyor ama 8 in yeni özellikleri de fena durmuyor. Sanırım tercihim 7 Plus'tan yana olacak ama emin değilim. Ne kadar kararsızım görün :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Hâlâ kafam karışık. Yorumlarınızı dikkate alarak biraz daha düşünüp karar vereceğim. Performans olarak 7 Plus ve 8 arasında çok fazla bir fark olacağını düşünmüyorum. 7 Plus ın büyük ekranı daha güzel geliyor ama 8 in yeni özellikleri de fena durmuyor. Sanırım tercihim 7 Plus'tan yana olacak ama emin değilim. Ne kadar kararsızım görün :)

Aradaki performans farkını az hissedersin dostum. Ama uzun kullanım olarak ben olsam iPhone 8'i tercih ederim. iPhone'ların Performans'ı iyi değil diyen olursa ona cevap olarak sadece gül, başka hiçbir şey yapma.

Küçük ekran olmasından dolayı zorlanma yaşıyor musun?

Hayır hiç zorlanmıyorum. Ama bu kullanıcıdan kullanıcıya değişebilir. Benim için İPhone 7'nin ekranı gayet yeterli ancak bir başkası için yeterli olmayabilir. Varsa çevrenizdeki teknoloji mağazalarından telefonları elinize alıp bakın derim. İhtiyacınıza göre kararınızı daha kolay verirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hiç zorlanmıyorum. Ama bu kullanıcıdan kullanıcıya değişebilir. Benim için İPhone 7'nin ekranı gayet yeterli ancak bir başkası için yeterli olmayabilir. Varsa çevrenizdeki teknoloji mağazalarından telefonları elinize alıp bakın derim. İhtiyacınıza göre kararınızı daha kolay verirsiniz.
Haklısın bir teknoloji mağazasına uğramakta fayda var gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı