iPhone 8 vs iPhone 7 Plus

8 Plus kullanan biri 7 Plus al diyor 8 alırsan pişman olursun diyor. Tam olarak sözü şu; "Pil ve kamera pişman eder". Az önce 6s ve 6 Plus karşılaştırdım 6s daha hızlı geldi ama ekran konusunda 6 Plus daha iyi duruyor. Kamera konusunda 6s daha iyi duruyor bu kafamı daha çok karıştırdı.

Dostlar selam, Android'i bırakıp IOS cihaza geçmeyi planlıyorum. İlk defa iPhone alacağım ama iki şık arasında kaldım. Sizce hangi iPhone modelini seçmeliyim? Çok kararsızım 2 - 3 haftadır hangisi hangisi diye düşünüyorum. Bu arada iPhone 8 64GB, 7 Plus 128GB. Kapasiteye pek takılmayın 64 de yeterli benim için.
Bende 15 tatil'de iPhone almayı düşünüyorum. Şimdi

Apple iPhone 7 Plus | Apple iPhone 8

+Daha güzel fotoğraf çeker. +Buda güzel foto çeker.
+Portre Modu var. -Portre Modu yok.
+Bataryası 2900 mah -1875 mah
- 2.ci yılını doldurdu. + 1 yıl daha yeni
-Video çekmeyi sevenler için 4K 30 Fps + 4K 60 Fps viseo çekebilme seçeneği
-True Tone yok. + True Tone var.
-HDR yok. +HDR var
geri kalan özellikleri aynı bence daha iyi fotoğraf için alınıcaksa 7 plus, yok ben bataryam düşük olsun powerbank'de alırım. 4K 60 fps video çekebileyim. Ayrıca 1 yıl daha yeni olsun diyenler içinde 8
Bende 7 plus ile 8 plus ikisinden birisini alacam.

Bende 15 tatil'de iPhone almayı düşünüyorum. Şimdi

Apple iPhone 7 Plus | Apple iPhone 8

+Daha güzel fotoğraf çeker. +Buda güzel foto çeker.
+Portre Modu var. -Portre Modu yok.
+Bataryası 2900 mah -1875 mah
- 2.ci yılını doldurdu. + 1 yıl daha yeni
-Video çekmeyi sevenler için 4K 30 Fps + 4K 60 Fps viseo çekebilme seçeneği
-True Tone yok. + True Tone var.
-HDR yok. +HDR var
geri kalan özellikleri aynı bence daha iyi fotoğraf için alınıcaksa 7 plus, yok ben bataryam düşük olsun powerbank'de alırım. 4K 60 fps video çekebileyim. Ayrıca 1 yıl daha yeni olsun diyenler içinde 8
Bende 7 plus ile 8 plus ikisinden birisini alacam.

True Tone özelliğini gerek görmüyorum. Zaten 4K 60FPS video bence fazla. HDR özelliği iki cihazda da mevcut sadece iPhone 8 de videoda HDR özelliği mevcut. Sanırım büyük olmasından dolayı iPhone 7 Plus alacağım.

Yıllardır her zaman plus olmayan modelleri kullandım ve gün içerisinde fazla oyun bağımlısı değilseniz günlük sosyal medya veya mesajlaşma arama şeklinde kullanıcaksınız kesinlikle kullanılabilirlik ele oturuş açısından model 6-7-8 farketmeksizin küçük olanları tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı