iPhone vs Android

Kesinlikle Android daha iyi.

1- Play Store ile sınırlı değilsiniz.
YouTube Vanced ve YouTube Music Vanced benzeri YouTube'un Premium özelliklerini beleşe sunan uygulamaları APK dosyasıyla kurabilirsiniz.
2- Cihaz ve marka seçeneğiniz bol Android'de.
Yani sırf Android olsun diye 20-30 bin TL vermek zorunda değilsiniz.
Kısaca anlatmak gerekirse:
Samsung Galaxy S22 Ultra da Android. (amiral gemisi)
Samsung Galaxy A72 de Android (orta üst)
Xiaomi 12 de Android (amiral Gemisi'nin ortası)
POCO X3 Pro da Android.(F/P segmenti)
Oppo A15s de Android. (giriş seviyesi)

Hayatımda ilk defa iPhone aldım. Geçmişte tonla Android kullandım ve iyilerini kullandım. Ayrıca geçmişte çok fazla da Android'i savundum. Ama artık değil.

Neden iPhone'un pahalı olduğunu anladım. Burada gereksiz yere donanım kıyaslaması yapmayacağım. Kısaca kaliteyi ucuza alamazsınız. Bir daha Android cehennemine düşmem umarım.

Aynı aydınlanmayı herkesin yaşamasını isterim.
Kullandığınız Android cihazlar neydi? İyi saydığınız.

Mi 12S U serisi Android cihazlarının en iyisi.

120 Hz kadar gereksiz bir şey yok. Yazılımla ve programlarla stabilitesi pekişmeli ki batarya performansını ağlatmasın. Kaldı ki %100 120 Hz diye bir şey yok, Adaptive 120 Hz oldukları için 120 Hz desteklemeyen uygulamalarda o aradaki Hz düşüşünü hissetmek daha kötü.

iOS stabilitesi su götürmez bir gerçektir. iOS cihaz fabrika çıkışlı adamdır, Android cihazı adam etmek için sen uğraşırsın. Yok India ROM, yok Global ROM, yok Çançinçon ROM... Kimse bunlarla uğraşmak zorunda değil. Uğraşan alsın, buna laf yok.
ROM falan kullanmıyorum. Gayet de stabil. Ha tabii ki isteyen için imkan sınırsız. Kapalı kutu bir OS'e mahkum kalmıyorsunuz özgür yazılım sağolsun. iOS stabil değil diyen olmadı fakat siz inatla 10 sene öncekinin argümanlarıyla konuşuyorsunuz. 120HZ gereksiz, pil göstergesi gereksiz, o gereksiz bu gereksiz. Sizin probleminiz bu işte. Hiçbir talepte bulunmayıp, Apple size ne verirse koşulsuz ''tamam'' dediğiniz için pil göstergesini dahi yeni alabiliyorsunuz.

Kesinlikle Android daha iyi.

1- Play Store ile sınırlı değilsiniz.
YouTube Vanced ve YouTube Music Vanced benzeri YouTube'un Premium özelliklerini beleşe sunan uygulamaları APK dosyasıyla kurabilirsiniz.
2- Cihaz ve marka seçeneğiniz bol Android'de.
Yani sırf Android olsun diye 20-30 bin TL vermek zorunda değilsiniz.
Kısaca anlatmak gerekirse:
Samsung Galaxy S22 Ultra da Android. (amiral gemisi)
Samsung Galaxy A72 de Android (orta üst)
POCO X3 Pro da Android.(F/P segmenti)
Oppo A15s de Android. (giriş seviyesi)

1 - iPhone'da yüzlerce App Store alternatifi var

2 - APK yerine İPA var

3 - iPhone'lar iOS'e optimize üretildiği için stabil çalışır ve 13 farklı iPhone modeli vardır.

Kullandığınız Android cihazlar neydi? İyi saydığınız.

Geçmişten günümüze kullandığım cihazlar:
Samsung Galaxy S3 (2012-2014)
Samsung Galaxy S3 Neo (2014-2015)
Samsung Galaxy A3 2015 (2015-2017)
Samsung Galaxy J7 Pro (2017-2017)
Xiaomi Redmi 5 (2017-2018)
Xiaomi Redmi 6A (2018-2019)
Samsung Galaxy A70 (2019-2021)
Xiaomi POCO F2 Pro (2021-2022)
Xiaomi POCO X3 Pro (2022-günümüz)
Önerdiğim cihazlar:
POCO X3 Pro.
Samsung Galaxy S21 FE.

1 - IPhone'da yüzlerce App Store alternatifi var.

2 - APK yerine IPA var.

3 - IPhone'lar IOS'e optimize üretildiği için stabil çalışır ve 13 farklı iPhone modeli vardır.

Jailbreak gerekmiyor Android'de APK kurmak için. 😁😁😁
IPhone'da IPA kurmak için Jailbreak gerekiyor diye biliyorum.

120 Hz kadar gereksiz bir şey yok. Yazılımla ve programlarla stabilitesi pekişmeli ki batarya performansını ağlatmasın. Kaldı ki %100 120 Hz diye bir şey yok.
%100 60 Hz diye bir şeyde yok. Telefonlar boş modundayken modelden modele değişerek işlem olmadığı sürece 10 Hz'ye bile düşebiliyor. 120 Hz gerekli bir şeydir. Hadi 120 Hz olmadı 90 Hz kesinlikle gerekli bir şey. Aradaki akıcılığı çok kolay hissediyorsunuz. Ki 120 Hz'yi sabitlemeninde yolları var.

Geçmişten günümüze kullandığım cihazlar:
Samsung Galaxy S3 (2012-2014)
Samsung Galaxy S3 Neo (2014-2015)
Samsung Galaxy A3 2015 (2015-2017)
Samsung Galaxy J7 Pro (2017-2017)
Xiaomi Redmi 5 (2017-2018)
Xiaomi Redmi 6A (2018-2019)
Samsung Galaxy A70 (2019-2021)
Xiaomi POCO F2 Pro (2021-2022)
Xiaomi POCO X3 Pro (2022-günümüz)
Önerdiğim cihazlar:
POCO X3 Pro.
Samsung Galaxy S21 FE.
Size dememiştim ama yine de cevaplayayım. Samsung serisinin alınmaması gerektiğini hatta "AMOLED" olan hiç bir cihazın alınmaması gerektiğini öneriyorumki eninde sonunda amoled yanığı oluyor. Ayrıca samsungun kendi cihazlarında kullandığı TSMC işlemciler çok yok. S21 cihazında samsung üretimi 888 var.
Bana kalırsa alınması gereken mid cihazlar:
Pixel 4XL,
Mi 10T,

Son düzenleme:
ROM falan kullanmıyorum. Gayet de stabil. Ha tabii ki isteyen için imkan sınırsız. Kapalı kutu bir OS'e mahkum kalmıyorsunuz özgür yazılım sağolsun. iOS stabil değil diyen olmadı fakat siz inatla 10 sene öncekinin argümanlarıyla konuşuyorsunuz. 120HZ gereksiz, pil göstergesi gereksiz, o gereksiz bu gereksiz. Sizin probleminiz bu işte. Hiçbir talepte bulunmayıp, Apple size ne verirse koşulsuz ''tamam'' dediğiniz için pil göstergesini dahi yeni alabiliyorsunuz.
Bir telefondan beklentin pil göstergesini göstermesi değildir. Kamera, ekran, batarya performansı, güncellik, stabilite ve yazılım desteğidir. Bunların hepsi de iPhone cihazlarda iyi durumda. 120 Hz olmazsa olmaz bir özellik değil ama olursa da güzel olur. Pil göstergesi cidden bir önem niteliği taşımıyor ama. Veya Always on Display özelliği de bir önem taşımıyor ama Apple getirdi mi getirdi. Yani bir iPhone kullanıcısının aramadığı özellikleri de getirerek bir nevi gelişim sergiliyor kendi içerisinde zaten.

%100 60 Hz diye bir şeyde yok. Telefonlar boş modundayken modelden modele değişerek işlem olmadığı sürece 10 Hz'ye bile düşebiliyor. 120 Hz gerekli bir şeydir. Hadi 120 Hz olmadı 90 Hz kesinlikle gerekli bir şey. Aradaki akıcılığı çok kolay hissediyorsunuz. Ki 120 Hz'yi sabitlemeninde yolları var.

Size dememiştim ama yine de cevaplayayım. Samsung serisinin alınmaması gerektiğini hatta "AMOLED" olan hiçbir cihazın alınmaması gerektiğini öneriyorum ki eninde sonunda AMOLED yanığı oluyor. Ayrıca Samsung'un kendi cihazlarında kullandığı TSMC işlemciler çok yok. S21 cihazında Samsung üretimi 888 var.
Bana kalırsa alınması gereken mid cihazlar:
Pixel 4XL,
Mi 10t,

Pixel serisini de severim ama Türkiye'de olmadığından kullanamıyorum.

Bir telefondan beklentin pil göstergesini göstermesi değildir. Kamera, ekran, batarya performansı, güncellik, stabilite ve yazılım desteğidir. Bunların hepsi de iPhone cihazlarda iyi durumda. 120 Hz olmazsa olmaz bir özellik değil ama olursa da güzel olur. Pil göstergesi cidden bir önem niteliği taşımıyor ama. Veya Always on Display özelliği de bir önem taşımıyor ama Apple getirdi mi getirdi. Yani bir iPhone kullanıcısının aramadığı özellikleri de getirerek bir nevi gelişim sergiliyor kendi içerisinde zaten.
Saydığınız şeylerin çoğunun Iphone'da olmaması da ayrı bir ironi hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220810-133104_Chrome.jpg
    Screenshot_20220810-133104_Chrome.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20220810-133113_Chrome.jpg
    Screenshot_20220810-133113_Chrome.jpg
    14,8 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı