Çözüldü IPhone XS internetten alınır mı? Ekteki fiyat garanti durumları iyi mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rulingthehun

Hectopat
Yer
Eskişehir/Magusa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Desktop
RTX 4070 & i7-12700F
Macbook Pro 2023
M2 Pro 12 CPU - 19 GPU
Monster Tulpar T7 V18.2.1
RTX 2070 - i9 9900k
Meslek
Öğrenci
iphone xs hb.png
iphone xs media markt.png
iphone xs.png

Bütçemi Max zorlayarak 6500 liraya iPhone XR almaya karar vermiştim ama şu anda iPhone XS her yerde indirimde. Galiba iPhone 11 ve 11 Pro satışını etkilemesin diye üretimi durduruldu, hem Apple Türkiye hem de Apple usa sitesinde artık iPhone XS diye bir model yok. Resmi sitesinde satışta olan iPhone modelleri: İPhone 8, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro.
Eski iPhone modelleri üretimi durdurulduğunda önce Apple sitesinde iPhone modelleri arasından çıkarıldığı için iPhone XS'inde üretimi durdurulduğunu düşünüyorum. Konuyla ilgili resmi bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Almayı düşündüğüm modelse iPhone XS space gray. Hepsiburada ve Amazon TR sitelerinde 6600 TL, ikisi de sitenin kendisi tarafından satılıyor. Amazon'un ve Hepsiburada'nın kendisinin gönderdiği ürünlerde MediaMarkt ya da Vatan gibi fiziksel mağazalardan bir fark olmadığını biliyorum ama ürünün garantisi ilerde lazım olduğunda nasıl işliyor? Yani telefon arızalandığında mağazadan almış olsam aldığın yere götürüyorum, internetten alınca garanti için İstanbul'a mı kargolamam gerekir (Apple TR garantili)?

Son düzenleyen: Moderatör:
İPhone 11'i de araştırdım ama benim kullanacağım özelliklere göre iPhone XS daha iyi bir telefon. İPhone 11'in X serisinden en büyük farkı kamerası. Benim için kamera bir şey ifade etmiyor, günlük kullanımda çektiğim yazı ya da görüntü okunabilir olsun yeter. Mükemmel manzara fotoğrafları çekme gibi bir amacım yok.
Donanımsal açıdan daha üstün. Ayrıca XS fiyatını pek hak etmiyor. XS'in tek artısı Amoled olması.

Iphone 11 iphone xr ın devamı iphone 11 pro iphone xs in devamı gibi
Iphone xr ve 11 in ekranı aynı iphone xs ve 11 pro nun ekranı aynı
Ekran çözünürlükleri:
Iphone xr , 11 = 6,1" 828 x 1792 px lcd
Iphone xs , 11 pro = 5,8" 1125 x 2436 px led
Iphone xs , 11 çıktığında 11'den daha pahalıydı ama şu anda daha ucuz 6600 tl ve 11 pro ekran özelliklerine sahip parasını neden haketmiyor ?
Donanımsal açıdan daha üstün. Ayrıca XS fiyatını pek hak etmiyor. XS'in tek artısı Amoled olması.

Iphone 11 iphone xr ın devamı iphone 11 pro iphone xs in devamı gibi
Iphone xr ve 11 in ekranı aynı iphone xs ve 11 pro nun ekranı aynı
Ekran çözünürlükleri:
Iphone xr , 11 = 6,1" 828 x 1792 px lcd
Iphone xs , 11 pro = 5,8" 1125 x 2436 px led
Iphone xs , 11 çıktığında 11'den daha pahalıydı ama şu anda daha ucuz 6600 tl ve 11 pro ekran özelliklerine sahip parasını neden haketmiyor ?
Çünkü daha eski, daha kötü kamerası var, daha kötü işlemcisi var, 1 yıl daha az güncelleme alacak ve tek iyi yanı ekranı. İşte bu yüzden hak etmiyor.

İPhone 11'i de araştırdım ama benim kullanacağım özelliklere göre iPhone XS daha iyi bir telefon.
Tek artısı arkadaşın dediği gibi Amoled ekranı. CPU, GPU, kamera, batarya olarak İphone 11 daha iyi bir model. İkisi arasından alınacak model İphone 11.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı