Çözüldü IPhone XS internetten alınır mı? Ekteki fiyat garanti durumları iyi mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Tek artısı arkadaşın dediği gibi Amoled ekranı. CPU, GPU, kamera, batarya olarak İphone 11 daha iyi bir model. İkisi arasından alınacak model İphone 11.
Benim için telefonda cpu ya da gpu gücünün ultra düzeyde olmasının bir anlamı yok. Çünkü telefonda video render yapmayacağım , photoshop kullanmayacağım ya da oyun oynamayacağım. Telefon kasmasın yeter. Bunuda iphone x serisi değil iphone 7 bile üstündeki işlemci ve ekran kartıyla yapabilir. Iphone 11 de A13 , xs de A12 cpu var yani iphone 11 daha fazla güncelleme alacağı belli ama bunu göze alabilirim çünkü telefonda en çok kullanacağım yer ekran ve iphone xs de 11 den çok daha kaliteli bir panel ve daha fazla piksel çözünürlük bulunuyor. Xs in şarjının daha az gitmeside ekranın daha kaliteli olmasından dolayı.
Kısacası ben alacağım telefona zaten karar verdim. İnternetten telefon alışverişi yapanlar garanti hakkında ve daha uygun fiyatlı siteler biliyorsa yardımcı olur diye açtım konuyu ama yanlış yerlere gitti :)
Herkes için kullanacağı özelliklere göre telefon kalitesi ya da iyi algısı değişebilir iphone 11 vs xs tartışması yapmıyorum ben alacağım telefonu nasıl daha uygun ve garantisi daha iyi alırım bunu soruyorum.
Pardon da kamera dışında günlük kullanımda ne hissedeceksiniz açıklar mısınız.
Sen telefonu sadece fotoğraf çekmek için kullanıyor olabilirsin ama telefon alan herkes mükemmel fotoğraf çekmeli , sürekli poz vermeli diye bir kural bilmiyorum ben. Kameranın iyi ya da kötü olması benim için bir özellik değil , yıllarca kullandığım iphone 5'in kamerasından hiç şikayet etmedim iphone x serisinde iphone 5 den daha kötü bir kamera yoksa benim için sorun olmaz.

Son düzenleme:
Hocam ne anladınız bilmiyorum fakat gündelik bir kullanici için 11 ile xs arasındaki farklar çok az.

iPhone 11
kamera daha iyi ve tüm kameralar 4k 60 FPS
İşlemci daha iyi ama kullanımda farkedemessiniz.
Batarya daha iyi (bunda ben şaşırdım açıkçası.)
1 sene fazla güncelleme

Xs

Ekran daha iyi
Tasarım daha iyi

Bana kalırsa ben 1 sene daha beklerim çünkü iPhone 12 daha çok yenilik ve daha güzel tasarımla geliyor, iPhone se 2 çıkacak en azından onu beklerim.

Herkes için kullanacağı özelliklere göre telefon kalitesi ya da iyi algısı değişebilir.
İphone 11 ile XS modeli arasında algı yapılacak bir durum yok. Net şekilde İphone 11 daha iyi. Ekran senin için bu kadar önemliyse Amoled ekranlı daha uygun fiyatlı Samsung cihazlara yönel o zaman.

İphone 11 ile XS modeli arasında algı yapılacak bir durum yok. Net şekilde İphone 11 daha iyi. Ekran senin için bu kadar önemliyse Amoled ekranlı daha uygun fiyatlı Samsung cihazlara yönel o zaman.
Iphone kıyaslama.png

Hangi netlikten bahsediyorsunuz ? Kıyasla sitesinde tüm teknik özellikleri ve fabrika verileriyle karşılaştırıldığında ikisi de aynı puanı alıyor

Eki Görüntüle 487501
Hangi netlikten bahsediyorsunuz? Kıyasla sitesinde tüm teknik özellikleri ve fabrika verileriyle karşılaştırıldığında ikisi de aynı puanı alıyor
Kıyaslama sitelerine göre bakarak kesin bir şey denemez açıkçası 11 ile 11 Pro Max ekranına baktığım zaman netlik bir fark hissetmedim.

Ekran konusuna gelince:
Samsung'dan çok daha iyi ekrana sahip ve daha ucuz bir sürü android telefon var. Bilmişlik taslarken biraz araştır ya da bilmediğin konularda yorum yapma. Android alacak olsam zaten Apple telefon bakmam.
Kısacası bu seni hiç alakadar etmez.
Başka yerde toxiclik yap
Kıyaslama sitelerine göre bakarak kesin bir şey denemez açıkçası 11 ile 11 Pro Max ekranına baktığım zaman netlik bir fark hissetmedim.
Iphone 11 pro max ekranında 11 prodan daha fazla piksel var ama ekranı %20 daha büyük. Yani ikisi Piksel/inc olarak eşit sayılabilir. Arada fark görmemeniz de bu yüzden olabilir.

Son düzenleme:
selam herkese. sırf şu koyuna yorum atabilmek için üye oldum desem yeridir.
öncelikle alabilirsin arkadaşım fiyatlar o seviyelerde. bende 3 gün önce xs aldım aynı şekilde ve aynı fiyata.

apple ürünü etkinleştirmediğin yani açmadığın sürece garantisini başlatmıyor. bu yüzden garanti konusunda vs bir sıkıntın olmaz. emin olabilirsin. hatta evde açılmamış 6s vardı bi yerden gelen geçen gün onuda aktivite ettik 4 yıl sonra ve garantisi 2022 ye kadar devam ediyor şu anda.

hatta tam emin olmamakla beraber Türkiye'deki hemen hemen her cihaz yurt dışından getirmedilerse zaten apple garantisinde başka distribütörü yok yani. alanlarda apple'dan alıyor zaten.

gelelim can alıcı noktaya. xs'in ekranı ciddi şekilde çok çok daha iyi 11 den. kuzenimde 11 var karşılaştırdık ve bariz şekilde adamın canını sıktı bu mevzu. xs hdr10 ve dolby vision destekli bir ekran.

renk doygunluğu/paleti, siyahlar vs daha doğal. ayrıca çözünürlüğü gerçekten fark ediyor edilmemesi imkansız yani. kim fark etmiyorum diyorsa yanlı konuşuyordur bence. bir teknolojik markete git ikisini yan yana dene zaten ne demek istediğimi anlarsın. ben grafikerim ekran benim en takıldığım mevzulardan biridir bu yüzden çok araştırdım ben bunu.

11'in ekranının siyahı, siyah değil gri arkadaşlar. bir akşam telefondan netflix açın bir deneyin. müthiş zevksiz oluyor.

xs' de telefoto lens varken, 11 de geniş açı var
xs' ön kamera 7 mp 11'de 12 mp
yeni işlemci ve pil farkı var
bak 11'de dolby atmos var gerçekten güzel ses olayı. ( keşke pro bu kadar pahalı olmasa, hem ekran hem kamera vs çok iyi telefon o )

major farklar bunlar. hangisi elzem dersen ekran derim. ben uzun süre kullanıyorum aldığım telefonu. netflix, oyun, sosyal medya, foto/video vs hayatım telefonda geçiyor çoğu zamanlar.

11'i gömmüyorum yanlış anlaşılmasın, fakat tarz ve beklentileri karşılamadı bende.
pro da çok pahalı o yüzden xs aldım ve cidden çok memnunum ben şu an.
al aç bi dizi ne demek istediğimi anlarsın.

Samsung'dan çok daha iyi ekrana sahip ve daha ucuz bir sürü android telefon var.
Samsung'dan daha iyi ekran yapan hiçbir firma yok. Diğer firmaların Amoled ekranları da Samsung üretimidir aynı İphone'nun kullandığı Amoled panellerde Samsung'un. IPS tarafında da Amoled ile baş eden bir üretici yok, Amoled tartışmasız en iyi paneldir.

Hangi netlikten bahsediyorsunuz ? Kıyasla sitesinde tüm teknik özellikleri ve fabrika verileriyle karşılaştırıldığında ikisi de aynı puanı alıyor
Saçma siteleri atıp kendini haklı çıkarman bir anlam ifade etmez. O sitelerin bir geçerliliği de yok. CPU, GPU, performans, batarya ve kamera olarak net şekilde İphone 11 daha iyi.

Bilmediğin konularda da konuşmaman iyi olur.

Bunlardan sonra da XS alabilirsin. Ekran benim için önemli diyorsan alabilirsin. İphone 11 ile arada net var.

Ekran konusuna gelince:
Samsung'dan çok daha iyi ekrana sahip ve daha ucuz bir sürü android telefon var. Bilmişlik taslarken biraz araştır ya da bilmediğin konularda yorum yapma. Android alacak olsam zaten Apple telefon bakmam.
Senin bilgin bana sökmez, hiçbir şey bildiğinde yok paneller hakkında ayrıca. Burada bilmeyen bir kişi var o da sensin. Android cephesinde hiçbir üretici Samsung'tan iyi panel yapmıyor, Apple Amoled ekranları da Samsung üretimidir. Diğer Android üreticilerin kullandığı Amoled ekranlarda yine Samsung üretimidir. IPS panellerde Amoled kadar iyi değil bu tartışmasız bir gerçek. Bir daha da bana bilgiçlik taslamadan önce konu hakkında bilgin olsun. Karşında sıradan biri yok, senin bilgin bize de sökmez öyle saçma sapan sitelere bakıp bize ahkâm kesme.

dedik derken anlamadım pek.
kağıt bilgisiyle yada testle gerçek dünya deneyimi farklı şeyler.
1. elden iki telefonda var elimizde. kullanıcı deneyimini aktarıyoruz.
ayrıca emin olun hissediliyor. özellikle de hdr içerikte.

neyse arkadaşa yardımcı olsun diye paylaştım.
forumlardan bu yüzden uzak duruyorum zaten.
bilgi yerine fanlık daha baskın

bir not ekliyim: 11 olan bi yer yada bir kişi bulun. 6s retina ekranla karşılaştırın. 6s bile bariz şekilde ekranda önde retinadan dolayı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı