Çözüldü IPhone XS internetten alınır mı? Ekteki fiyat garanti durumları iyi mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@nickelanjelo Iphone 11 modeline de retina ekrana sahip. Iphone 11 ayrıca True Tone, DCI-P3 renk gamotuna sahip, 6S 500 nit, 11 modeli ise 625 nit parlaklık değerine sahip. Ekran olarakta 6S modeli İphone 11 modelinden daha iyi değil.

Burada fanlık yapan kim? XS modeli ekran olarak İphone 11 modelinden daha iyi. Bu biz söylüyoruz çıkıp 6S, 11 modelinden daha iyi ekrana sahip demek yanlış bilgidir.
@Sylveon Ya gelmiş bir de ahkâm kesiyor ona deli oldum neyse bir şey demeyeceğim. İstediğini alsın kimsenin bir şey dediği yok düpe düz yanlış şeyler diyor, bırak kendini kandırırsın dursun.

Türkiye'de zaten sıkıntı burada. Her edinilen teknik bilginin doğru ya da amaca uygun olduğunu düşünüyor ve yazıyor herkes. Nit dediğin olay nedir tam olarak bilsen zaten bu bilgiyi tutup bu şekilde yazmasın.

Evet nit olarak yüksek 6S den doğru. Ama ppi olarak da düşük.
Nit olarak yüksek 11 doğru, bu demektir ki ekran parlaklığı (bak altını çiziyorum parlaklık) daha yüksek.
Hani sana ve diğerlerine bunu tam teknik açıklarım aslında da neyse. Ha Türkçe'si arkadaş bu ekran güneşte daha iyi gözükür 6S den evet.

Fakat.

İnç başına düşen piksel değeri ( piksel görüntüyü oluşturur, en küçük birimdir görüntüde) değer birinde 6S de yaklaşık 401 civarında iken 11 de kaç acaba? 326.

Bu ne demek biliyor musun 6S daha keskin ve doygun görüntüye sahiptir. Çünkü görüntüyü oluşturan pikseller daha fazladır. En basit anlatımı bu.

Bunu internetten araştırabilirsin. Panelin yapısı 6S de daha iyidir. Evet güneşte 11'i daha rahat görürsün ama bu 11 in daha iyi görüntü verdiğini göstermez.

Daha yeni bir teknoloji tabii ki güzel sonuçlar verir 6S den ama Apple'ın yaptıkları çakallık başka bir şey değil. O kulvarda bir telefona bu ekran konmamalı.

Not: Düz 6S e bakarsan da 326 civarı çıkar ekranın boyut farkından dolayı Plus ile kıyasladım anca bu şekilde eşitleniyor. 11 daha büyük

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de zaten sıkıntı burada. Her edinilen teknik bilginin doğru ya da amaca uygun olduğunu düşünüyor ve yazıyor herkes. Nit dediğin olay nedir tam olarak bilsen zaten bu bilgiyi tutup bu şekilde yazmasın.

Evet nit olarak yüksek 6S den doğru. Ama PPİ olarak da düşük.
Bak birader karşında telefondan anlamayan sıradan kişiler yok bunu anla, 6S ile iPhone 11 modelinin PPI değeri de aynıdır. Net şekilde ekran olarak iPhone 11 daha iyi. Çözünürlük, True Tone, DCI-P3, parlaklık olarak daha iyi. Anlamamakta ısrar etme. Nit değerinin ne olduğunu gayet iyi bilirim, bize bilgiçlik taslayacağına cihazlar hakkında siz fikir edinin.

İİnç başına düşen piksel değeri ( piksel görüntüyü oluşturur, en küçük birimdir görüntüde) değer birinde 6S'de 401 civarında iken 11 de kaç acaba? 326.
Bak yine yanlış bilgi, yine bilmiyorsun 6S modelindeki ekranında PPI değeri 326'dır, 6S Plus modelinin PPI değeri 401'dir. Bunları öğren, bilmiyorsun yine bize PPI dersi vermeye çalışıyorsun.

Bunu internetten araştırabilirsin. Panelin yapısı 6S'de daha iyidir. Evet güneşte 11 modelini daha rahat görürsün ama bu 11'in daha iyi görüntü verdiğini göstermez.
Benim araştırmama gerek yok, her şey PPI değeri değildir ayrıca. Bunları bana diyeceğine kendin araştırsan daha iyi olurdu. Az önce de çıkıp 6S retina ondan görüntüleri net diyorsun halbuki iPhone 11 modeli de retina, şimdi de 6S Plus modelinin PPI değerini 6S gibi gösterip kendini haklı çıkarma peşindesin. Yine yanlış bilgi veriyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki telefon arasında donanım farkı olabilir ancak bu telefonların Android olmadığını unutmamak gerek. İkiside uzun yıllar performansını kaybetmeyecekler ve uzun süre güncelleme alacaklar. İkiside iyi telefonlar. Kullanıcının aradığı asıl şey ekran ise alınabilir. İlla iPhone 11'e zorlamaya gerek yok.

@Cruslan Ona bir şey demiyoruz zaten, baştan beri XS modelinin tek artısının ekran olduğunu söyledik. Iphone 11 CPU, GPU, performans, batarya ve kamera noktasında daha iyi bir cihaz, bu şahıs XS alacak diye Iphone 11 ile hiç fark olmadığını söylüyor, güya kendine kıyasla diye bir sitede bulmuş iki cihazın puanı aynı ikisi arasında fark yok diyor bunu kendine kanıt olarak sunuyor ve bize ahkam kesip bilgisizlikle suçluyor, diğeri de gelmiş 6S modelinin ekranı Iphone 11'den daha iyi diyor, 6S Plus modelinin PPI değerini 6S modelinin PPI değeri gibi bize gösterip PPI olarak 6S daha yüksek olduğu için ekran olarak 11 modelinden daha iyi diyor. Halbuki çözünürlük, parlaklık, True Tone, DCI-P3 renk gamotu gibi özellikler olarak Iphone 11 ekran olarak daha iyi 6S modelinden, iki cihazında ekran PPI değeri aynı 326, başta da diyordu 6S ve Iphone 11 modelini eline alın, retina ekrandan 6S daha iyi olduğunu göreceksin diyor, 11 modeli de retina ekrana sahip, 6S modelinin PPI değerini bilmeyen bana diyor PPI değerlerinden haberin yok, halbuki kendisi bilmiyor. O da yine bize ahkam kesiyor. Kimseye bilgiçlik taslama hevesim yok, sevmem de böyle yapmayı, zorla damarımıza basıyorlar.

Konuyu açan XS alabilir almak istiyorsa kimse bir şey demiyor. Dedim bu kadar ekrana önem veriyorsan Amoled ekrana sahip daha ucuz telefonlar var onlara yönelebilirsin, diyor benim için donanımda çok önemli değil. Böyle dedim bu defa çıkıp dedi Samsung'tan daha iyi ekran yapan bir sürü firma var, ekran konusunda Samsung rakipsiz, rakiplerindeki Amoled panellerde Samsung üretimi bunu da bilmiyor, bu da çıkıp bana diyor bir şey bilmiyorsun. İnsan ne yapsın bunlara anlam veremedim.

Burası karışmış ne olmuş böyle yahu :D. @Rulingthehun Xs almak istiyorsan al pişman olmazsın. Zaten takıntı yapmadığın durumları belirtmişsin. Ayrıca mağazalarda veya İnternet'te olan rakamlar artık rafta kalan ürünlerin bitirilmesi için yapılmış olan bit taktik. Al ve birkaç sene arkana bakma, 11 Serisi almadığına da pişman olmazsın. Çünkü 11'in beraberinde gelen teknoloji anladığım kadarıyla pek alakadar etmiyor seni. Hayırlı olsun şimdiden. :)

Burası karışmış ne olmuş böyle yahu :D. @Rulingthehun Xs almak istiyorsan al pişman olmazsın. Zaten takıntı yapmadığın durumları belirtmişsin. Ayrıca mağazalarda veya İnternet'te olan rakamlar artık rafta kalan ürünlerin bitirilmesi için yapılmış olan bit taktik. Al ve birkaç sene arkana bakma, 11 Serisi almadığına da pişman olmazsın. Çünkü 11'in beraberinde gelen teknoloji anladığım kadarıyla pek alakadar etmiyor seni. Hayırlı olsun şimdiden. :)
Teşekkür ederim.
Telefon.jpeg

Alalı çok oldu. Kimse benim sorduğum sorulara cevap vermeyip ( "Iphone xs internetten alınır mı , en ucuz nerede bulurum ?" ) benim açtığım konuda telefon yarıştırmaya başlayınca bir daha bakmamıştım konuya şimdi gördüm mesajınızı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı