Çözüldü IPhone XS internetten alınır mı? Ekteki fiyat garanti durumları iyi mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 491572
Alalı çok oldu. Kimse benim sorduğum sorulara cevap vermeyip ( "Iphone xs internetten alınır mı , en ucuz nerede bulurum ?" ) benim açtığım konuda telefon yarıştırmaya başlayınca bir daha bakmamıştım konuya şimdi gördüm mesajınızı.
Hocam ben XS ile 11 arasında kalmıştım ancak ekran olayı benim içinde önemli.Cihazdan memnun musun?Güzel yanları nedir paylaşır mısın?

Kardeşim buradaki arkadaşlara bakma sen aldın mı bilmiyorum ama. Xs in artıları Apple'nin kullandığı en iyi Premium kasayı kullanması. Piksel yogunlugunun 11'e göre neredeyse 150 fark atması. Ekranın Full HD ve oled ekran olması. 11 hem ekran konusunda geride, hem kasa olarak düşük sekment kasa kullanılmış. XR'nin düşük fiyatla çıktığı gibi, 11'inde düşük olması. Normalde 11R olması gerekiyordu o cihazın ismi. Kısaca buradaki araştırmadan yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum. Sırf kamerası 1 tık önde diye, Full HD oled ekrandan? Piksel yogunlugu 150'ye yakın olan cihazın? Kasası Premium(piyasanın en iyi kasasına sahip cihaz) ha siz kameramansanız ben telefonu elime alınca. Foto çekiyorum 7/24 diyosanız tabii 11 alabilirsiniz(XS'inde geri kalır yanı yok kamerada) ama ben telefonu elime aldığımda premium hissini, ekrana bakarken ki kaliteyi, Full HD oluşunu, YouTube'de, Instagram'da, Twitter'de, film, video izlerken tatmak istiyorum derseniz. Ki bunu demeyenin aklından şüphe ederim. Kesinlikle XS. Hem 1000₺ daha ucuz hem daha Premium. Araştırmadan yön vermeyi bırakın. Bilgisizliğinizi kendinize saklayın.
Bu.

Eki Görüntüle 487259Eki Görüntüle 487260Eki Görüntüle 487261
Bütçemi Max zorlayarak 6500 liraya iPhone XR almaya karar vermiştim ama şu anda iPhone XS her yerde indirimde. Galiba iPhone 11 ve 11 Pro satışını etkilemesin diye üretimi durduruldu, hem Apple Türkiye hem de Apple usa sitesinde artık iPhone XS diye bir model yok. Resmi sitesinde satışta olan iPhone modelleri: iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro.
Eski iPhone modelleri üretimi durdurulduğunda önce Apple sitesinde iPhone modelleri arasından çıkarıldığı için iPhone XS'inde üretimi durdurulduğunu düşünüyorum. Konuyla ilgili resmi bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Almayı düşündüğüm modelse iPhone XS space gray. Hepsiburada ve Amazon TR sitelerinde 6600 TL, ikisi de sitenin kendisi tarafından satılıyor. Amazon'un ve Hepsiburada'nın kendisinin gönderdiği ürünlerde MediaMarkt ya da Vatan gibi fiziksel mağazalardan bir fark olmadığını biliyorum ama ürünün garantisi ilerde lazım olduğunda nasıl işliyor? Yani telefon arızalandığında mağazadan almış olsam aldığın yere götürüyorum, internetten alınca garanti için Istanbul'a mı kargolamam gerekir (Apple TR garantili)?

Burdaki soruya gelirsek. Hangi magaza olursa olsun yanında (Apple Türkiye garantisi) olmayan hiçbir cihazı alma. Bu ibare varsa ve siteye güveniyorsan hangi siteden aldığın fark etmez.

Kardeşim buradaki arkadaşlara bakma sen aldın mı bilmiyorum ama. Xs in artıları Apple'nin kullandığı en iyi Premium kasayı kullanması. Piksel yogunlugunun 11'e göre neredeyse 150 fark atması. Ekranın Full HD ve oled ekran olması. 11 hem ekran konusunda geride, hem kasa olarak düşük sekment kasa kullanılmış. XR'nin düşük fiyatla çıktığı gibi, 11'inde düşük olması. Normalde 11R olması gerekiyordu o cihazın ismi. Kısaca buradaki araştırmadan yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum. Sırf kamerası 1 tık önde diye, Full HD oled ekrandan? Piksel yogunlugu 150'ye yakın olan cihazın? Kasası Premium(piyasanın en iyi kasasına sahip cihaz) ha siz kameramansanız ben telefonu elime alınca. Foto çekiyorum 7/24 diyosanız tabii 11 alabilirsiniz(XS'inde geri kalır yanı yok kamerada) ama ben telefonu elime aldığımda premium hissini, ekrana bakarken ki kaliteyi, Full HD oluşunu, YouTube'de, Instagram'da, Twitter'de, film, video izlerken tatmak istiyorum derseniz. Ki bunu demeyenin aklından şüphe ederim. Kesinlikle XS. Hem 1000₺ daha ucuz hem daha Premium. Araştırmadan yön vermeyi bırakın. Bilgisizliğinizi kendinize saklayın.
Bu.

Burdaki soruya gelirsek. Hangi magaza olursa olsun yanında (Apple Türkiye garantisi) olmayan hiçbir cihazı alma. Bu ibare varsa ve siteye güveniyorsan hangi siteden aldığın fark etmez.
Ya arkadaşım araştırmadan konuşan sensin o ekran günlük kullanımda abarttığın kadar fark etmiyor. Muhtemelen 2 telefonu kullanmadın ve sadece teknik verilerle konuşuyorsun. Ayrıca sadece kamera değil batarya, işlemci, güncelleme, yenilik gibi artıları var.

Bu.

Teşekkür ederim. Cihazı aldım ve 1.5 aydır iphone 11'den ucuza çok daha kaliteli bir iphone kullanıyorum. Çok memnunum , fotoğrafçılık yapacaklar 1000 lira fazla verip kalitesiz , ucuz olsun diye yapılan telefonu kullanabilir.

Ya arkadaşım araştırmadan konuşan sensin o ekran günlük kullanımda abarttığın kadar fark etmiyor. Muhtemelen 2 telefonu kullanmadın ve sadece teknik verilerle konuşuyorsun. Ayrıca sadece kamera değil batarya, işlemci, güncelleme, yenilik gibi artıları var.

Ya kardeşim birisi aliminyum, birisi paslanmaz çelik. Birisi kalın çerçeveli, birisi ince çerçeveli. Sen oled ekran+Full HD, ile IPS+HD ekranı ayırt edemiyorsan o senin göz problemin. %40 daha iyi ekran var. %36 daha iyi pixele sahip. Birisi 458 piksel birisi 326 pixel 11'in +ları kamera+işlemci+batarya.
XS'in artıları oled ekran+daha iyi pixel+daha iyi kasa+ daha ucuz fiyat. Sen çektiğin resimleri 800x1700 görürken ben 1200x2400 görüyorum ayrıca. Şey gibi düşün 2K TV ile 4K TV. Bu şekilde örnek mantıklı olabilir aslında. Ben 11'in artılarından bahsetmeden geçmiyorum. Apple'nin her ürünü kaliteli. Ama XS premium. Eğer alınacaksa ya 11 Pro ya da Pro Max alınmalı. 11 almak yerine XS daha mantıklı. 1 sene güncelleme geç alacak orası ayrı. Ama XS sıra gelene kadar 7, 8, X ve XS var yani 4 sene daha güncelleme alacak bu cihaz. 4 sene de bu cihaz zaten değişir.
Teşekkür ederim. Cihazı aldım ve 1.5 aydır iPhone 11'den ucuza çok daha kaliteli bir iPhone kullanıyorum. Çok memnunum, fotoğrafçılık yapacaklar 1000 lira fazla verip kalitesiz, ucuz olsun diye yapılan telefonu kullanabilir.

Çok iyi yapmışsın kardeşim. Bende XS tercih ettim. Almadan Turkcell mapazalarında 2sini de elime aldım denedim. Oled ekran gerçekten çok farklı. Ben hep Apple'nin LED ekranlarını kullandım. LED'den olede geçmek çok farklı his. Bu cihaz beni 4, 5 yıl götürür. Sonra güncel olanı alırız zaten :)

Merhaba, konuyu hortlatıyorum sanırım ama aynı soru benim de kafama takıldı ve Google'a girdikten sonra kendimi burada buldum. An itibariyle,
iPhone 11 128 GB ~7350 tl,
iPhone XS 256 GB 7300 tl.

iPhone 11'in ise bana göre en önemli özelliği ise A13 Bionic. Benim gözümde XS'e kıyasla başka hiçbir üstünlüğü yok. Sırf A13 diye XS yerine 11 almaya değer mi? Ben değmeyeceğini düşünüyorum ama cihazın uzun ömürlülüğü konusunda da şüphelerim var. Şimdi alsam, ikinci yılında batarya değişimi yapılmak şartıyla bugünden itibaren 4 yıl kullanabilir miyim ki diyorum. Apple'ın güncelleme olayı ve en önemlisi arayüzün, web sayfalarının kasmaması olayı olarak düşünürsek, A12 Bionic işlemci, Nisan 2024'de nasıl performans verir?

Telefonda yaptığım şeyler, müzik dinlemek ve internette gezmek. Bu kadar. 4 yıl sonra bir internet sitesini geç açarsa ya da yüklerken ufak kasmalar/takılmalar olursa hafiften deli eder beni. Ek olarak, mobil oyun ve kameranın hayatımda yeri yok.

Son düzenleme:
Merhaba, konuyu hortlatıyorum sanırım ama aynı soru benim de kafama takıldı ve Google'a girdikten sonra kendimi burada buldum. An itibariyle,
iPhone 11 128 GB ~7350 tl,
iPhone XS 256 GB 7300 tl.

iPhone 11'in ise bana göre en önemli özelliği ise A13 Bionic. Benim gözümde XS'e kıyasla başka hiçbir üstünlüğü yok. Sırf A13 diye XS yerine 11 almaya değer mi? Ben değmeyeceğini düşünüyorum ama cihazın uzun ömürlülüğü konusunda da şüphelerim var. Şimdi alsam, ikinci yılında batarya değişimi yapılmak şartıyla bugünden itibaren 4 yıl kullanabilir miyim ki diyorum. Apple'ın güncelleme olayı ve en önemlisi arayüzün, web sayfalarının kasmaması olayı olarak düşünürsek, A12 Bionic işlemci, Nisan 2024'de nasıl performans verir?

Telefonda yaptığım şeyler, müzik dinlemek ve internette gezmek. Bu kadar. 4 yıl sonra bir internet sitesini geç açarsa ya da yüklerken ufak kasmalar/takılmalar olursa hafiften deli eder beni. Ek olarak, mobil oyun ve kameranın hayatımda yeri yok.
Kullanacağınız özellikler XS alma tercihimle benzer, kamerayı nadiren kullanıyorum, oyun yüklemedim. Fakat bu iPhone XS’in bunları yapamayacağı anlamına gelmiyor. Çektiğim fotoğraflar nerdeyse profesyonel kameradan farksız. Güncelleme desteği olarak iPhone 11 daha uzun ömürlü ama telefon güncelleme almayınca bitecek, kullanılmaz hale gelecek diye bir şey yok. Uzun bir süre iPhone 5 kullandım (Bunun 2 yılı yazılım desteği bittikten sonraydı) ve o telefonda bile internette vs hiçbir zaman donma yaşamadım. OLED ve LCD IPS televizyonlar arasındaki fiyat farkına bakın, kararınızda yardımcı olacaktır.

Kullanacağınız özellikler XS alma tercihimle benzer, kamerayı nadiren kullanıyorum, oyun yüklemedim. Fakat bu iPhone XS’in bunları yapamayacağı anlamına gelmiyor. Çektiğim fotoğraflar nerdeyse profesyonel kameradan farksız. Güncelleme desteği olarak iPhone 11 daha uzun ömürlü ama telefon güncelleme almayınca bitecek, kullanılmaz hale gelecek diye bir şey yok. Uzun bir süre iPhone 5 kullandım (Bunun 2 yılı yazılım desteği bittikten sonraydı) ve o telefonda bile internette vs hiçbir zaman donma yaşamadım. OLED ve LCD IPS televizyonlar arasındaki fiyat farkına bakın, kararınızda yardımcı olacaktır.

Yani hocam kullanmak var, kullanmak var. 2024'te XS'ten sıfır bir telefon performansı bekleyemem elbette ama 4 yıl sonra geçmişe dönüp baktığımda da "ben buna bu kadar para vermiştim, şimdi de hakkını veriyor" diyebilmem gerektiğini düşünüyorum. iPhone 11'de 4 yıl sonra tertemiz performans alacağımdan eminim ama XS'te çekincelerim var maalesef.

Apple'ın iOS 7'yi çıkarttığı zamanları göz önüne aldığımda, iPhone 4S'in güncellemeyle nakavt olduğunu hatırlıyorum. Tamam, bu cihazlar ile 4S kıyaslanamaz ama iOS14'te arayüz değişince sistem animasyonları falan kasmaya/takılmaya başlarsa da üzülürüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı