iPhone XS mi iPhone 11 mi?

caqmaemre

Hectopat
Şimdi arkadaşlar ben bu 2 cihaz arasında kaldım. 11 olan model kasası düşük sekment ekranı IPS LED ekran ve Full HD bile değil. Kamerası iyi diye, ben XS’in oled Full HD ekranından, piksel yoğunluğunun 11'e göre 150 kadar fark atışından, kasa kalitesinin Premium(piyasanın en kaliteli ve al beni diyen kasasından feragat mı etmem lazım. Sırf kamerası iyi diye. Küçük fark için geçen seneki cihazı almayıp. 11 mi almalıyım? Ben oled ekranlı pixel yogunluğu, Full HD ve kasası Premium olan cihazı bırakıp kamerası bir tık iyi diye 11 mi almalıyım? Yardımcı olur musunuz? Ben şahsen XS almaktan yanayım yine size de sormak istedim. Bu arada birisi 7200₺(11) birisi 6300₺(XS)
Sonuçta kameraman değilim. Benim işim gücüm sosyal medya, videolar, oyunlar. Oled ekrandan vazgeçmek istemiyorum.

Ben olsam XS modelini alırdım. Sanki 11 bana aydaki kraterleri net çekiyor da XS çekemiyor. Yani ikisi de son teknoloji kameralara sahip, fiyat farkından, ekran farkından ve tabii kasa farkından dolayı XS alırdım ve alacağım da inşallah.

Başka bir konuda da cevap yazdım burada da yazayım o ekran günlük kullanımda o kadar fark etmiyor. Ayrıca sadece premium kasa için daha iyi batarya daha iyi kamera daha iyi işlemci ve donanım daha fazla güncelleme ve daha yeni bir telefondan vazgeçmek saçma olur. Mesela şuan iPhone 6S Plus mı daha üstün iPhone 7 mi? İlerki senelerde iPhone 11’in bir nesil üst olmasının faydası görülecektir.

iphone 11 A13 chipset kullanıyor. xs ise A12, buna bağlı olarak antutu puanı iphone 11 de 110 puan daha fazla, batarya olarak daha iyi ve daha güncel bir cihaz. 11 öneririm. fakat hangisi içinizde siniyorsa onu almanız daha iyi.

Başka bir konuda da cevap yazdım burada da yazayım o ekran günlük kullanımda o kadar fark etmiyor. Ayrıca sadece Premium kasa için daha iyi batarya daha iyi kamera daha iyi işlemci ve donanım daha fazla güncelleme ve daha yeni bir telefondan vazgeçmek saçma olur. Mesela şu an iPhone 6S Plus mı daha üstün iPhone 7 mi? İlerki senelerde iPhone 11’in bir nesil üst olmasının faydası görülecektir.

Nasıl ekran hissedilmeyecek? Oled ekran ile IPS LED ekranı ayırt edememek? 11 XS'e göre daha kalın ve ağır bir cihaz. XS'in çerçeveleri de ince. Arada 1000₺ fark var ve bu farkı 11 kesinlikle haketmiyor. 11 XR'nin güncel hali normalde 11R olacaktı o cihazın ismi satışı düşürmemek için 11 yaptılar. A13 bionik var ona tabii ki bir şey diyemem ama benim tercihim XS olacak 11 kesinlikle alınmaması gereken bir telefon. Alınacaksa 11 Pro ya da Pro Max alınmalı.
Kısaca XR & 11:11.
XS & 11: XS.
XS Max & 11 Pro, 11Pro Max: Pro, Pro Max
Şeklinde olmalı diye düşünüyorum.
Ben olsam XS modelini alırdım. Sanki 11 bana aydaki kraterleri net çekiyor da XS çekemiyor. Yani ikisi de son teknoloji kameralara sahip, fiyat farkından, ekran farkından ve tabii kasa farkından dolayı XS alırdım ve alacağım da inşallah.

Ben XS siparişini verdim. Elimdeki 8'i satıp XS aldım :) darısı başına inş.

Yeni konular

Geri
Yukarı