IPhone 11 mi iPhone XS mi?

İOS işletim sistemi tabanlı telefonları kesinlikle tavsiye etmiyorum! Tabii ki de öznel bir düşünce fakat size bağlı bir seçenek. İPhone telefonların hepsinde kötü özellikler var. Bunlardan bazılar;

1- Hızlı şarj Bit'imi.
2- Her yerde lightning kablo bulunmaması
3- Kalitesiz cam.
4- Cebinde dururken çizilme sorunları
5- çoğu popüler uygulamaların app store üzerinde bulunmaması

Ve birçok sorun.

Gram güleceğim yoktu valla. Sen nerede yaşıyorsun bilmiyorum lakin lightning kablo her yerde bulunuyor. İPhone'un cam kalitesi zaten bildiğimiz klasik 7H sertliğinde cam lakin piyasadaki diğer telefonlara kıyasla daha kaliteli. Cebinde dururken çizilmesi ne ya? Daha yaratıcı şekilde kötülemeni beklerdim. Ayrıca bir uygulama eğer gerçekten "popüler" ise app store da zaten vardır. Şarjının hızlı bittiği konusuna girmiyorum bile çünkü herkes bunun böyle olmadığını biliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gram güleceğim yoktu valla. Sen nerede yaşıyorsun bilmiyorum lakin Lightning kablo her yerde bulunuyor. iPhoneun cam kalitesi zaten bildiğimiz klasik 7H sertliğinde cam lakin piyasadaki diğer telefonlara kıyasla daha kaliteli. Cebinde dururken çizilmesi ne ya? Daha yaratıcı şekilde kötülemeni beklerdim. Ayrıca bir uygulama eğer gerçekten "popüler" ise App Store da zaten vardır. Şarjının hızlı bittiği konusuna girmiyorum bile çünkü herkes bunun böyle olmadığını biliyor.

Foruma 6 yıl önce katılarak anlattığımı anlamadıysanız sizin sorununuz. Zaten kılıf şarj aleti gibi bir çok ürünün her yerde bulunabileceğini belirtmişim. Bir misafirliğe gittiğinizde veya şarj aletinizi evde unuttuğunuzda, Android şarj cihazları Iphone ile uyumlu olmuyor. Iphone 4-5-6-7 telefonlarını tecrübe etmiş birisi olarak düşüncem bunlar. Telefonu 1 sene kullandıktan sonra şarj diye bir şey kalmıyor. Şarjı %100 yapıyorum ve dışarı çıkıyorum. Biryere oturup telefonu açtığımda şarjımın %75 olduğunu görüyorum. Zaten oyun oynuyorsanız Pubg Mobile gibi oyunlarda ilk 10 dakikadan sonra şarj az uyarısı alıyorsunuzdur. Telefona abartılı olmadan 5-6 uygulama fazla yükleyince telefon kafayı yiyebiliyor. Pubg Kasmaya RAM kullanımı artmaya başlıyor. Sistem özellikleri deseniz zaten Apple sağolsun basmış hafızayı göndermiş telefonu. Her yıl kamera ve hafızayı arttırıp işte yeni telefon! diyerek satışa sunuyorlar. Binlerce para verip sadece hafızaya yatırım yapıyorsunuz haberiniz yok. Gerçekten acayip kaliteli camları var. Getir telefonunu tek haraketimle ekranı kırabilirim. Ben değil herkes kırabilir çünkü çok kötü camları var. Isterlerse sanayide kullanılan kaynak maske camlarını taksınlar. Yine kırılıyor farkı yok! Bir tasarımcı olarak hiçbir photoshop uygulamasını AppStore'de bulamıyorum. Şimdi söyliyeceklerimi iyi dinleyin.

Gerçekten Iphone 11 adındaki telefona bu kadar para verecek varsa aklını kaçırmıştır. Hakaret etmek istemiyorum kendimi zor tutuyorum ama gerçekten daha iyi telefonlar olmadığını düşünenler akılsızdır. Herkes Iphone'yi met etse bile sonuçlar malesef farklı.

1580230601695.png

Bakın ben size bu telefonu alın demiyorum, kimse yanlış anlamasın. Sadece Huawei değil Xiaomi, Oppo gibi bir çok Android marka çok daha ucuza fiyat performans ürünleri çıkartıyorlar. Bir telefona 7.000 TL gibi uçuk bir fiyat vermek yalnış. Ne olacak alacaksın biraz tad alıp yere düşüreceksin. Olmadı 3 sene sonra bozulacak. Ama ucuza aldığın telefonlar 3 sene yerine 2 sene dayanıp Iphone 11'in 3/1'i fiyata tekrar alacaksın.

1580230802342.png

Sadece ergen kızlar ve gösteriş meraklılarının kullandığı IOS işletim sisteminin bir tek Ipad'ini başarılı buluyorum.

Şimdi size tek bir soru sormak istiyorum. Hiçbir bilgisi olmadan araştırmadan bana
Gram güleceğim yoktu valla.
Gibi sözler söyleyen bu adam mı haklı, yoksa ben mi haklıyım?

Benim size önerim Iphone 11 veya Iphone X almamanız. Hayırlı akşamlar, iyi sosyaller.

Hiçbir bilgim olmadan araştırmadan mı bunları sana dedim. Lol. Telefonları sadece sayısal değer olarak kıyaslayan bir siteden aldığın verileri bana sunarak sen mi araştırmış oluyorsun? Gerçekten diyecek tek kelime yok. Buyur bu da "bir tasarımcı olarak arayıp bulamadığın" photoshop uygulaması: ‎Adobe Photoshop Daha objektif konuşacağın zaman yeniden gel doğru düzgün bir tartışalım.

Hiçbir bilgim olmadan araştırmadan mı bunları sana dedim. Lol. Telefonları sadece sayısal değer olarak kıyaslayan bir siteden aldığın verileri bana sunarak sen mi araştırmış oluyorsun? Gerçekten diyecek tek kelime yok. Buyur bu da "bir tasarımcı olarak arayıp bulamadığın" photoshop uygulaması: ‎Adobe Photoshop Daha objektif konuşacağın zaman yeniden gel doğru düzgün bir tartışalım.
Android içinde var ama Adobe Photoshop Express: Fotoğraf Kolaj Oluşturma - Google Play'de Uygulamalar

Anti-fanboy'luk böyle bir şey.
Allah senden razı olsun komik bir şey duymak iyi geldi valla🤣

Bak adam yukarda ne soruyor? Sorusuna cevap versek daha iyi olmaz mı? Şu bütçeye cihaz arıyorum dese her markayı sayalım ama adam iki cihaz arasından soruyor. Misafirlikte “çay mı içersiniz kahve mi yapayım?” diye sorduklarında “ben bir Martini alayım, karıştırılmasın çalkalansın lütfen ve iki zeytin olsun” denir mi hiç?🤣

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı