IPhone 11 mi iPhone XS mi?

Hatalı olduğun bir nokta var: “Her ne kadar artık isminden belli etmese de 11, XR'ın güncellenmiş hali.”

Hayır değil. XR gerçekten de işlemci özellikleri dışında pek çok yerden kısılmış bir telefondu. Yine iyiydi, orası ayrı.

iPhone 11 aldığında Pro modele oranla şu farklar olacak
- Alüminyum çerçeve
- HD ekran
- Batarya ömrü
- Telefoto kamera

Malzeme kalitesi ve ekran tarafında XS daha iyi bir akıllı telefon. Ama gece modu, deep fusion gibi önemli kamera özelliklerinden feragat etmiş olacaksın.

Tercihin iPhone 11 olsun derim.

Hatalı olduğun bir nokta var: “Her ne kadar artık isminden belli etmese de 11, XR'ın güncellenmiş hali.”

Hayır değil. XR gerçekten de işlemci özellikleri dışında pek çok yerden kısılmış bir telefondu. Yine iyiydi, orası ayrı.

iPhone 11 aldığında Pro modele oranla şu farklar olacak
- Alüminyum çerçeve
- HD ekran
- Batarya ömrü
- Telefoto kamera

Malzeme kalitesi ve ekran tarafında XS daha iyi bir akıllı telefon. Ama gece modu, deep fusion gibi önemli kamera özelliklerinden feragat etmiş olacaksın.

Tercihin iPhone 11 olsun derim.
güncellenmiş tabiri bence hala geçerli 11 için, güncelleme içerisinde daha iyi donanım kullanımı olabilir. Fakat elbette xr-xs arasında fark çok daha fazla 11-11pro ya göre haklısınız. demek istediğim miras aldığı özellikler xr dan.
kamera özellikleri benim için çok çok önemli değil çünkü xs in kamerası da benim için oldukça tatmin edici, elbette 11 in çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. tek endişem güncelleme ve pil, bu ikisi xs almamı engelliyor. yorumun için teşekkür ederim.

Azıcık daha bütçe ayırabilirsen, 11 Pro modeli daha çok tatmin edicektir fakat 11'e göre daha küçük ekranı var. Bekleyemiyorsanız IPhone 11'i tercih edin.

Ben beklerdim :3
azıcık dediğimiz bütçe 3bin tl den biraz daha fazla :) %45 civarında. 11 pro için bütçe sıkıntım yok ama telefonu bu kadar paralık kullanacağımı sanmıyorum. kendim için gereksiz gibi. yorumun için teşekkürler

IOS işletim sistemi tabanlı telefonları kesinlikle tavsiye etmiyorum! Tabikide öznel bir düşünce fakat size bağlı bir seçenek. Iphone telefonların hepsinde kötü özellikler var. Bunlardan bazılar ;

1- Hızlı şarj bitimi
2- Heryerde lightning kablo bulunmaması
3- Kalitesiz cam
4- Cebinde dururken çizilme sorunları
5- Çoğu popüler uygulamaların App Store üzerinde bulunmaması

Ve bir çok sorun..

Fakat iyi yanları olduğunuda inkar etmiyorum. Güzel kamerasından hızlılığına kadar her şey güzel. Üstelik her yerde kılıf, cam, popsocket ve popscover gibi bir sürü şey bulabiliyorsunuz. Siz alacaksınız siz karar verin.

Gerçekten çok pahalı telefonlar, bu kadar para verecek olsaydım Iphone XR sarı veya elma şekeri rengini alırdım. Gerçekten çok şık ve aynı ios. 5.700 - 6.000 gibi bir fiyatı var. Parasına değer bence.

Yakında ise SE 2 modeli çıkıyormuş. Haydi hayırlısı.
Ayrıca yeni bir model çıkınca diğer modelin fiyatını düşürüyorlar. Apple yeni telefon çıkardığında ikisininde fiyatı düşecektir.
1-hızlı şarj bitiminden kastınız, bataryanın ömrünün bitmesi mi yoksa pilin günlük kullanımı idare edememesi mi?
2-çevreden çevreye değişir tabii fakat çoğunluk iphone kullandığından kablo sorunu olacağını sanmıyorum.
3-cam konusunda hiçbir fikrim yok fakat genelde camları kırık iphone lar görüyorum hep :)
5-popüler uygulamalar hangileri mesela, bugüne kadar telefonuma snapchat, vine gibi über popüler uygulamaları bile indirmedim. mesaj uygulamaları, twitter, instagram dışında pek fazla uygulama kullanmıyorum, kullandıklarım da her yerde olacak şeyler. ücretli olması da problem değil. 2. android telefonumu bırakıyorum şimdi, açıkçası androidin özgürlüklerini seviyorum, içine exe bile atıp taşıyabiliyorsun vs. fakat olur olmadık yerde donmalar beni bıktırdı artık. belki iphone da aynı sorunları yapacak ama denemeden ölmeyelim :)

IOS işletim sistemi tabanlı telefonları kesinlikle tavsiye etmiyorum! Tabikide öznel bir düşünce fakat size bağlı bir seçenek. Iphone telefonların hepsinde kötü özellikler var. Bunlardan bazılar ;

1- Hızlı şarj bitimi
3- Kalitesiz cam

Ve bir çok sorun..

Fakat iyi yanları olduğunuda inkar etmiyorum. Güzel kamerasından hızlılığına kadar her şey güzel. Üstelik her yerde kılıf, cam, popsocket ve popscover gibi bir sürü şey bulabiliyorsunuz. Siz alacaksınız siz karar verin.

Gerçekten çok pahalı telefonlar, bu kadar para verecek olsaydım Iphone XR sarı veya elma şekeri rengini alırdım. Gerçekten çok şık ve aynı ios. 5.700 - 6.000 gibi bir fiyatı var. Parasına değer bence.

Ayrıca yeni bir model çıkınca diğer modelin fiyatını düşürüyorlar. Apple yeni telefon çıkardığında ikisininde fiyatı düşecektir.
Cebinde dururken çizilme sorunu tamamen kullanıcı ile alaklı ve yeni çıkan iphone modellerinde camlar çizilmelere karşı korumalı olarak geliyor (çizilme derken bıçakla kazımak yada zorlaya zorlaya çizmeye çalışmaktan bahsetmiyorum) cebine demir para koyarsın üstünede telefonun camı gelir çizilmez bundan bahsediyorum

1- Hızlı şarj bitimi
3- Kalitesiz cam

Ve bir çok sorun..

:D. 4 Senedir Iphone 6S kullaniyorum ve bu yilin basinda bataryayi degistirmeyi yeltendim. Hergun telefonumu agir kullaniyorum ve ekranimi sadece 1 kere kirdim onu da buzda dusurdum sonra 1,2 metre surklendi takla atarak kasada hicbir problem yok ama ekran kirilmisti.
Baska ornekler istiyorsan ilk ciktigindan beri Ipad Pro 9.7 kullaniyorum 32GB Only WIFI modeli ve son 2 yildir kardesim oyun oynuyor. Oyun oynadigimizda 3,4 saat gidiyor ve normal kullanimda 1,2 gune kadar dayaniyor (internet surfing and watching video). (Pil Sagligi %98)
Baska Iphone ornegi istiyorsan babam 1 senedir Iphone XR kullaniyor ve benden agir kullaniyor gunde 8 saat+. Babami 2 gun goturuyor ve duzensiz sarj etmesini birak halen pil sagligi %95.

Ekranlarini dersen bahsettigim gibi sadece 1 kere kirildi ve daha onceden birsuru kere dusurdum.
Lutfen abarti yanlis bilgiler vermeyin tesekkurler. (Simdi de fanboy derler)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı