IPhone 11 mi iPhone XS mi?

Hyggelig1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, daha önce de bu soru sorulmuş fakat fiyat güncellemeleriyle birlikte pek yardımcı olmuyor. Daha önce herhangi bir Apple marka telefonda görmediğim kadar iPhone XS'in fiyatı düştü. Şu anda Amazon TR veya Hepsiburada üzerinde 6299TL civarında satışta. İPhone 11 ise 6999TL'ye bulunabiliyor.
11'in bana göre iki artısı var. Daha yeni bir cihaz olması sebebiyle biraz daha fazla güncelleme alacak ve muhtemelen aynı işlemciyi kullanmaları sebebiyle bu güncellemelerin altından Pro modellerle aynı oranda kalkabilecek. Diğer sebep ise pil kapasitesinin XS'e oranla daha iyi olması.
XS'in ise çerçevesi daha ince ve daha iyi bir ekranı var. Ayrıca bu model bir amiral ge miydi? Her ne kadar artık isminden belli etmese de 11, XR'ın güncellenmiş hali.

Telefonu uzun bir süre kullanmak istiyorum (4-5 sene kadar), bu süre içerisinde gerekli olursa pil değişimi yapabilirim. Telefonu genel olarak sosyal medya, kamera, navigasyon, hotspot için kullanıyorum, oyun vs hiç oynamam. Hotspot kullanımının fazla olmadığı koşullarda telefonun 1 günü rahatça çıkarabilmesi benim için önemli (sanırım 11 oluyor bu). Fakat ekran çerçevesi ve görüntü kalitesini de önemsiyorum(bu da XS). Deneyen, kullanan, gören karşılaştırma fırsatı bulan arkadaşlardan yorum alabilirsem sevinirim. Arada 700TL fark var bunu da göz önünde bulunduralım: ). Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
XS in kasası paslanmaz çelikten ve ekranı OLED ve 3D Touch özelliği var lakin 11 daha güçlü ve daha iyi bir kamerası var. Seçim sana kalmış.

Kesinlikle 11 alırdım. İkisini de deneme fırsatım oldu. Boyutu ve performansı çok daha hoşuma gitti 11'in.

Hangisini alırsan üzülmezsin bence ama güncel bir cihaz olarak 11 almak daha mantıklı bence. İkisini de kullanan arkadaşlarım var ve ikisinden de memnunlar. Ama 11 modeli sanki gece kamerası olarak daha başarılı gibi. Eğer uzun süre kullanacağım diyorsan güncellik önemli Apple cihazlar için.

Ben olsam 11 modelini tercih ederdim.

Azıcık daha bütçe ayırabilirsen, 11 Pro modeli daha çok tatmin edicektir fakat 11'e göre daha küçük ekranı var. Bekleyemiyorsanız IPhone 11'i tercih edin.

Ben beklerdim :3

IOS işletim sistemi tabanlı telefonları kesinlikle tavsiye etmiyorum! Tabikide öznel bir düşünce fakat size bağlı bir seçenek. Iphone telefonların hepsinde kötü özellikler var. Bunlardan bazılar ;

1- Hızlı şarj bitimi
2- Heryerde lightning kablo bulunmaması
3- Kalitesiz cam
4- Cebinde dururken çizilme sorunları
5- Çoğu popüler uygulamaların App Store üzerinde bulunmaması

Ve bir çok sorun..

Fakat iyi yanları olduğunuda inkar etmiyorum. Güzel kamerasından hızlılığına kadar her şey güzel. Üstelik her yerde kılıf, cam, popsocket ve popscover gibi bir sürü şey bulabiliyorsunuz. Siz alacaksınız siz karar verin.

Gerçekten çok pahalı telefonlar, bu kadar para verecek olsaydım Iphone XR sarı veya elma şekeri rengini alırdım. Gerçekten çok şık ve aynı ios. 5.700 - 6.000 gibi bir fiyatı var. Parasına değer bence.

Yakında ise SE 2 modeli çıkıyormuş. Haydi hayırlısı.
Ayrıca yeni bir model çıkınca diğer modelin fiyatını düşürüyorlar. Apple yeni telefon çıkardığında ikisininde fiyatı düşecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı