Irak'ın kuzeyindeki özerk yönetim terör örgütü mü?

Sözde orada bir Kürt yönetimi var diyorlar. Ama BM'ye üye değil.
Ve hayır malum örgüte şaunlık destek vermediler. Ama ilerleyen yıllarda ne olacağını bilmiyoruz.

Terörist değiller kendim bizzat gittim. Hatta şöyle bir vaka yaşadım yanımdaki arkadaş Türkmenistan vatandaşı olduğundan mütevellit ondan 70 dolar vize ücreti istediler. Bizde de çok para olmadığından dolayı kabul etmedik. Sonra kürtçe bilmediğimiz için bir anlaşmazlık oldu ve sınır kapısında dayak yedik 😂. Sonra kürtçe ve türkçe bilen bi abi bizi kurtardı. Ama kafayı koydum bi aksilik olmazsa o Bağdata bir gün gideceğim.

Irak'ın kuzeyinde Kürt Bölgesel Yönetimi var. Özerk yönetim ile örgüt ayrı kavramlar.

Kuzey Irak Kürt Yönetimi 6 Şubat Depreminde Türkiye'nin herhangi bir iline yardım veya arama kurtarma personeli göndermemiştir.
Bu haberleri yanlızca kendi haber ajansları olan Rûdaw ve Kurdistan24 yaptı.
Böyle bir yardım kampanyası ne gerçekleşti ne de yapılması için uğraşıldı.
Direkt deprem bölgesinde yaşıyorum. Kürt kökenli biri de değilim. Savunmak için bir nedenim yok, açık açık geldiklerini biz gördük.

Diyelim geldiler, depreme yunanistan'da yardım ekibi vs yolladı, sevmek zorunda mıyım?
Burada size sevmek zorundasınız gibi herhangi biri bir şey söylememiş. Neden değişik politik görüşlerinizi bu konu aracılığıyla belirtme ihtiyacı duydunuz çözebilmiş de değilim.

Irak Kürt bölgesel yönetimi diye geçiyor kendileri bir terör örgütü değildir ama kandil dağları bunların sınırları içinde ve onlarla mücadele ediyor hatta yakın zamanda hakan fidanın verdiği bir ortak harekat yapılacak kandil dağlarına.

Bölgesel bir yönetim asla örgüt değildir. Kendileri hali hazırda PKK-PYD gibi ayrılıkçı ve katil örgütlere sert bir tutumu vardır ve o örgütlerle çatışma içerisindedir.

Kuzey Irak Kürt Yönetimi ile T.C.'nin ilişkileri gayet iyidir. Hatta 6 Şubat Depremi'nde ilk yardım gönderenlerden biridir.

Geri
Yukarı