İslam evrim ile ne boyutta çelişir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam onlar kitapta değil de hadislerde veya şeyh mesih bilmem ne diye geçinen insanlardan olmasın.

Yani çok araştırmadım genel olarak bana uymayan çok şey var. En başta şükür olayına bile karşıyım. Herkes oturduğu yerden şükür edin falan diyor.

Milliyetçi türklerimiz var türklere bir şey olmaz asarız keseriz aynısın müslümanlık'ta da var. Diğer dinlere saygı duymayan çok tanıdığım var. GAVUR diye bir kelime var ya yaşlılardan duydum.
22 yaşındayım tanıdığım kimse doğru Müslüman değil. Müslüman olup kediye taş atan bir sürü şey yapanlar var. Ateist dediğimiz Allah'sız diye tabir edilen insanlardan daha iyi dostum oldu. Tabii genelleme yapmak doğru olmaz ama tanıdıklarımdan gözlemim bu şekilde.

Arkadaşlar siz şimdi çocuksunuz ya, ergen olunca evrimleşiyorsunuz. Bu konsepte kurulu evrim.

Yani çok araştırmadım genel olarak bana uymayan çok şey var. En başta şükür olayına bile karşıyım. Herkes oturduğu yerden şükür edin falan diyor.

Milliyetçi türklerimiz var türklere bir şey olmaz asarız keseriz aynısın müslümanlık'ta da var. Diğer dinlere saygı duymayan çok tanıdığım var. GAVUR diye bir kelime var ya yaşlılardan duydum.
22 yaşındayım tanıdığım kimse doğru Müslüman değil. Müslüman olup kediye taş atan bir sürü şey yapanlar var. Ateist dediğimiz Allah'sız diye tabir edilen insanlardan daha iyi dostum oldu. Tabii genelleme yapmak doğru olmaz ama tanıdıklarımdan gözlemim bu şekilde.

Bu insanların hatası.

Arkadaşlar siz şimdi çocuksunuz ya, ergen olunca evrimleşiyorsunuz. Bu konsepte kurulu evrim.

Süreyya hanımın muhteşem değişimi.

Hiçbir inanmayan insan ona islam ile bilimin çelişmediğini inandırsan da inanmaz, gerçekten inanan birisine bütün bilimsel gerçeklerim islam ile ters düştüğünü söylesen de inancından vazgeçmez. İki zümrenin de en saçma alışkanlığı sahip çıktıkları değerler üzerine karşı değere inadına karşı çıkmaları. Bana çok saçma geliyor. Mesela İslam dininde 7 kat gök olduğundan bahsediliyor; ateist zümre atmosferin 7 katı olmadığı daha fazla/daha az bölümü olduğı o yüzden 7 kat gök diye birşey olmadığını söylüyor. Müslümanlar ise 7 kat gök kavramının ilk katının içinde varolduğumuz evren olduğunu üst katların bizim hissedemeyeceğimiz katlar oluğunu söylüyor. Bu ve bunun gibi tartışmalar, asla bir yere varamayacak tartışmalar. Ancak kısa vadede kimin daha çok sesi çıkarsa o haklı sayılacak o kadar. İlginç. Kısa vadede görüşüm kabul görmeyebilir, söylediklerim ters de tepebilir ama uzun vadede söylediğim şeylerin doğru olduğu kabul görecektir diye düşünüyorum.
Bilim her zaman iyi amaçlar için kullanılmadı.

İslam'ın bilimle çeliştiği noktalardan birisi spermin işte bel taraflarından geldiği falan ateistler kabul etmiyor belki o zaman öyleydi bilim değişkendir dün a olan yarın b olabilir bu her zaman böyledir

Allah her canlıyı kendisinin yarattığını söyler. Evrimle çelişir. Ayrıca dünyayı da kendisinin yanlış hatırlamıyorsam 6 günde yarattığını söyler. Bu da Bigbang'i kabul etmediğini gösterir.

Allah her canlıyı kendisinin yarattığını söyler. Evrimle çelişir. Ayrıca dünyayı da kendisinin yanlış hatırlamıyorsam 6 günde yarattığını söyler. Bu da Bigbang'i kabul etmediğini gösterir.

Hocam hani big bang teori ya hani kanıtlamamıştır ya ondan olabilir mi acaba?

Evrimin temeli, zaten Kambriyen Patlaması ile çelişmiyor mu? Tüm canlıların bir anda ortaya çıkışı yani.

Kurân'da belirtilen bir günün, dünya günlerinden bin veya elli bin sene gibi uzun bir zamanı kapsadığı bazı ayetlerde açıkça ifade edilir. Kâinatın yaratılmasındaki 6 günü; her biri binlerce seneye yakın olan ve kâinatın tüm ömrünü ifade eden “6 vakit” olarak tefsir edilmiştir.
(Dipnot: Evet kopyala yapıştır yaptım yazmaya üşendiğim için gelip bana sövmeyin sonra)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı