İslam'ı çok sorguluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sınav kağıdı benzetmesi den vazgeçin artık. Bir yaratıcının sırf ego için kul yaratması ile bir sınava girmen farklı şeyler.
Bir hocanın da sırf not vermek için seni sınava sokması da sana göre mantıksız. Ama o sınav senin hayatında yerini belirleyen faktör. Sınavdaki başarıların ya da başarısızlıkların senin hayatının yolunu çizer. Aynı şekilde düşünebilirsiniz. Evet bir yaratıcının kendisine iman etmesi için kul yaratması bizim deyimimiz ile saçma. Ama o yaratıcı yaratmazsa ortada bir yaratıcı da olmaz. Hiçlik diye bir kavram mı mantıklı geliyor bir yaratıcıya inanmak için yaratılmak mı. Bu bir sorgulamadır. Senin cevabın da sınav kağıdında yazdığın cevaptır.

Ne olmuş dünya olmuş.Big bang mi?14 milyar yıl öncesi kazılarla inanılırken 1400 yıl önceki yazılarla geçirilmiş Kitaba mı inanılmıyor
Kazılardan 1 tane yok. Kazıların gerçek olduğunu gösteren tonla kanıt var. 1400 yıl önceki kitabın milyonlarca insanın elinden geçti. Sence İncil 500 yılda değiştirilirken kitabının 1400 yıl boyunca değiştirilmemiş olması mümkün mü?

Bir hocanın da sırf not vermek için seni sınava sokması da sana göre mantıksız. Ama o sınav senin hayatında yerini belirleyen faktör. Sınavdaki başarıların ya da başarısızlıkların senin hayatının yolunu çizer. Aynı şekilde düşünebilirsiniz. Evet bir yaratıcının kendisine iman etmesi için kul yaratması bizim deyimimiz ile saçma. Ama o yaratıcı yaratmazsa ortada bir yaratıcı da olmaz. Hiçlik diye bir kavram mı mantıklı geliyor bir yaratıcıya inanmak için yaratılmak mı. Bu bir sorgulamadır. Senin cevabın da sınav kağıdında yazdığın cevaptır.
Hoca beni sırf not vermek için sokmuyor zaten. Seni ölçmek ve değerlindermek için sınava sokuyor. Haberin olsun.

Bu vesvesedir. Vesveseyi şeytan verir. Banyoda idrar yapmak vesveseyi arttırır. Banyoda idrar ediyor musun?(Utandıysan bunu alıntılayıp 1 demen yeterli.).
Aga sen şaka mısın ya.

Hoca beni sırf not vermek için sokmuyor zaten. Seni ölçmek ve değerlindermek için sınava sokuyor. Haberin olsun.
İnkar etmiyorum zaten. Mesajı bütünüyle okumayı deneyin.

Kazılardan 1 tane yok. Kazıların gerçek olduğunu gösteren tonla kanıt var. 1400 yıl önceki kitabın milyonlarca insanın elinden geçti. Sence incil 500 yılda değiştirilirken kitabının 1400 yıl boyunca değiştirilmemiş olması mümkün mü?

İncil değiştirilince farklı farklı İnciller ortaya çıktı ama dünyada Kur-an'ların tamamı aynı.
En azından bir insan "Kur-an o değil bu "derdi

Birde şey oldu bende burda kesin inancım zayıfladı dedim "Eğer ateistler doğru söylüyor olsa bile gene inanayım her ihtimale karşı" ya kafayı yemek üzereyim gerçekten :(.Ben daha 9.sınıfa gidiyorum aklıma her saniye 5000 tane şey geliyor.

Bir de şey oldu bende burada kesin inancım zayıfladı dedim "eğer ateistler doğru söylüyor olsa bile gene inanayım her ihtimale karşı" ya kafayı yemek üzereyim gerçekten :(.Ben daha 9.sınıfa gidiyorum aklıma her saniye 5000 tane şey geliyor.

İnanmak sana huzur verir gerçekten ölürken bile umutla gidersin :)
Hiçbir zararı olmaz(farklı dindekiler benim açımdan bakmaz sorgulamayın. Bana huzur veriyor)

Araştır, annenle babanla konuş. Olmazsa git cami imamıyla konuş, birine derdini anlat. Sorularını gidermeye çalış. Tüm dinler aslında temel olarak insan ahlakını temsil eder. Çalmak kötü bir şey, ama yardıma muhtaç birisine yardım etmek iyidir gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı