İşlemci çok ısınıyor

IMG_20210408_014059.jpg

Şuna bak konu sahibinin sorununa çözüm bulmaya çalışıyoruz troll cevaplar verip kahkaha emojisi atıyor.

Bilgisayarı hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi topladınız? Yani işlemcinin kurulumu hazır mı yoksa siz mi yaptınız o yüzden soruyorum. Eğer kurulumu siz yaptıysanız termal macun sürdüğünüze emin misiniz?

Bir de işlemci fanında da arıza olabilir, olması gereken hızda dönüp dönmediğini kontrol etmek lazım.

Bilgisayarı hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi topladınız? Yani işlemcinin kurulumu hazır mı yoksa siz mi yaptınız o yüzden soruyorum. Eğer kurulumu siz yaptıysanız termal macun sürdüğünüze emin misiniz?

Bir de işlemci fanında da arıza olabilir, olması gereken hızda dönüp dönmediğini kontrol etmek lazım.
Laptop kullanıyormuş.
Aynen şaka yapıyoruz.
Hocam laptop kullandığı için süpürgeye gülmüş olsa gerek.

Hazır laptop. RPM ini söylesem aldığım sıcaklığı da yazsam yorumlaya bilir misiniz hocam?

İkinci nesil Intel Core işlemcili (10 yıllık modeller) bir notebook kullanıyorsunuz. Temizlik ve macun yenilemek nedir bilginiz yok sanırım. O halde içi hiç açılmamış olduğunu tahmin ediyorum. Bu haliyle sıcaklıktan anası ağlıyordur. Derhal bilgili bir tamirciye götürüp iç temizliği, termal macun ve termal ped yenileme yaptırın. Bu vaziyette kullanmaya devam etmek kalan ömrünü daha da kısaltacaktır.

Hazır laptop. RPM ini söylesem aldığım sıcaklığı da yazsam yorumlaya bilir misiniz hocam?
Laptop olduğu için anlamam üzgünüm. Hem bence garantisi varsa kurcalamadan servisine götürmeniz daha doğru olur. Eğer yoksa da bir bilgisayarcıya götürün. Belli ki bir arıza var, işlemcinin ısınma sorunu var ortada.

Geri
Yukarı