İşlemci çok ısınıyor

İkinci nesil Intel Core işlemcili (10 yıllık modeller) bir notebook kullanıyorsunuz. Temizlik ve macun yenilemek nedir bilginiz yok sanırım. O halde içi hiç açılmamış olduğunu tahmin ediyorum. Bu haliyle sıcaklıktan anası ağlıyordur. Derhal bilgili bir tamirciye götürüp iç temizliği, termal macun ve termal ped yenileme yaptırın. Bu vaziyette kullanmaya devam etmek kalan ömrünü daha da kısaltacaktır.
Hocam yüke girmeden 80 oluyor yazmış, ömür falan kalmamış alette az daha çalışırsa küfür etmeye başlar. 🤣

Hocam yüke girmeden 80 oluyor yazmış, ömür falan kalmamış alette az daha çalışırsa küfür etmeye başlar. 🤣
Yüke girmeden 80 derece olması ömrünün tükendiği anlamına gelmiyor. İmanına kadar tozlanmış, termal macunu sünger olmuş demek. Temizlenirse çok şey değişebilir.

Kalan ömrünü Allah bilir. CPU veya chipset ne zaman ölürse o zaman çöpe gider.

Hocam, zaten arkadaş bana pek bir samimiyetsiz geldi, yani daha yeniden beri okuyorum, arkadaşa çözüm ararken o kahkaha emojisi atıyor.

Komik olan şey ne?
Hayır yani söyle de biz'de gülelim.

Yüke girmeden 80 derece olması ömrünün tükendiği anlamına gelmiyor. İmanına kadar tozlanmış, termal macunu sünger olmuş demek. Temizlenirse çok şey değişebilir.

Kalan ömrünü Allah bilir. CPU veya chipset ne zaman ölürse o zaman çöpe gider.

Hocam sizde bilgisayarın ölüm fermanını yazdınız.
Hocam, zaten arkadaş bana pek bir samimiyetsiz geldi, yani daha yeniden beri okuyorum, arkadaşa çözüm ararken o kahkaha emojisi atıyor.

Komik olan şey ne?
Hayır yani söyle de Biz'de gülelim.

O güldü diye bende güldüm ki yanlış anladığımı düşünmesin diye. Yoksa komik bir şey yok yani.

Kulak çubuğu ile fanları temizle, kasayı duvardan uzak tut ve karmakarışık kabloları düzenle / termal macun sür ısıyı etkili bir şekilde düşürürsün.

Laptop için boşta 40/45 ideal, masaüstünde 30 ideal.
1617836175156.png

Boşta.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30,7 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı