Çözüldü İşlemci çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci çok ısınıyor. Bir şey var çözüm olarak; en yüksek işlemci durumunu 99'a falan getirin diyorlar. Bu ne kadar doğru?

1630274350810.png

99'a aldım ve birkaç derece fark etti. Cidden bu ayarı ne kadar düşürebilirim ve zararı var mı? Performans düşer diyorlar ama bende hiç düşmedi. Gayet hızlı bilgisayarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci çok ısınıyor. Bir şey var çözüm olarak; en yüksek işlemci durumunu 99'a falan getirin diyorlar. Bu ne kadar doğru?

Eki Görüntüle 1152769

99'a aldım ve birkaç derece fark etti. Cidden bu ayarı ne kadar düşürebilirim ve zararı var mı? Performans düşer diyorlar ama bende hiç düşmedi. Gayet hızlı bilgisayarım.

Termal macun değişikliği çok fazla fark edecektir en yakın bilgisayar tamircinisine gösteriniz.

Eki Görüntüle 1152769

Termal macun değiştirin ve kasa temizliği yapın.

2 ay oldu süreli kurumamıştır bence üstelik dandik bir macun sürmedim.

Kasayı temizliyeli 2 hafta oluyor tozlandığını sanmıyorum macun süreli 2 ay oldu.

Fan hız kontrolu varsa eğer oradan arttırınız.

kasayı temizlemek iş görür ama stok soğutucuysa çıkarıp tozunu al. Makineyle cek. Sıvı soğutmaysa termal macun değiştir ve radyatörü temizle, sonra geri tak ve kasayı da temizle

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı