Çözüldü İşlemci çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Zaten özel olarak ölçemeyeceğimize göre program kullanmadan asla bilemeyiz. Çok fazla hatalı ölçtüğünü görmedim.

Ama hatalı ölçer sonuçta bu APU bir işlemci zaten babamdan daha fazla bilemessin.

Ama hatalı ölçer sonuçta bu APU bir işlemci zaten babamdan daha fazla bilemessin.

Bu AMD için özel programlara nereden erişebilirim ilk defa duydum.
Ama gene de işlemcimin ısındığından eminim birden fazla program ile denedim.
Kasa fanın var mı?
AI tweaker seçeneğini manuele al.

Kasa fanım var evet.
Al tweaker nedir?
BIOS'tan işlemci voltajı yüksekse onu düşür.

Bu işlemi duydum sıcaklık düşürmek için ama tehlikeli gibi geldi üstelik çok bilgi sahibi değilim.

Son düzenleme:

Neden babandan daha fazla bilemiyormuşum. İşlemcileri kendisi mi üretiyor yoksa sadece bilgisayarcı mı kendisi? Bir şeyler hakkında fikrim olmasa ben yorum yapmam.

@Barney28 dostum sen oyunun içinden sıcaklık görüntüsünü atar mısın işlemcinin?

Neden babandan daha fazla bilemiyormuşum. İşlemcileri kendisi mi üretiyor yoksa sadece bilgisayarcı mı kendisi? Bir şeyler hakkında fikrim olmasa ben yorum yapmam.

Oyunda sıcaklıklar genellikle 77 78 derece oluyor ara sıra 80'e çıkıyor bir anda iniyor.

Sorunu çözdüm en yüksek işlemci durumunu 90'a aldım en düşük işlemci durumunu da 90'a aldım sıcaklık dereceleri aşırı düştü PSU da ısınmıyor 2 saat boyunca oyun oynadım kapanma olmadı sıcaklıklar oyun içi 48'den yukarı çıkmadı Google da şu an 17 dereceyle yazıyorum :D

1630331979277.png

Ama performans düştü biraz gene hızlı bilgisayar ama fark ediyor hafif bir düştü işlemci hızı 4.10 GHz'den 2.96 GHz'ye düştü ama olsun artık ısınma yok :)

Yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı