İşlemci çok ısınıyor

Schnaps

Hectopat
Arkadaşlar 3-4 gün önce oyun oynuyordu ve oyun kasmaya başladı bir baktım ki işlemci 95 derece oyundan çıktım ve 106 dereceye çıkıp bilgisayar kapandı direkt işlemci macunu değiştirdim ancak bugün bilgisayarı açtığımda boşta 80 dereceydi bu neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim şu an Ryzen Master kullanıp voltaj düşürüp ısıyı düşürüyorum ancak o kadar para verdiğim işlemciyi tam anlamıyla kullanamamak canımı sıkıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    65,7 KB · Görüntüleme: 72
Arkadaşlar 3-4 gün önce oyun oynuyordu ve oyun kasmaya başladı bir baktım ki işlemci 95 derece oyundan çıktım ve 106 dereceye çıkıp bilgisayar kapandı direkt işlemci macunu değiştirdim ancak bugün bilgisayarı açtığımda boşta 80 dereceydi bu neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim şu an Ryzen Master kullanıp voltaj düşürüp ısıyı düşürüyorum ancak o kadar para verdiğim işlemciyi tam anlamıyla kullanamamak canımı sıkıyor.

Kullandıginiz macun neydi MX-6 oneririm ve işlemci soğutucunuz yetmiyor islemciye.

Delid, Bunu aratın isterseniz ve aldığınız PC/İşlemciyi garantiye yollamanızı öneririm. İşlemcinin kapağının altındaki macun hatalı olabileceğini veya çipin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Kullandıginiz macun neydi MX-6 oneririm ve işlemci soğutucunuz yetmiyor islemciye.

MasterGel maker sürdüm ancak bu kadar süre normal oynarken neden birdenbire böyle oldu anlamadım.

Bitik stok fandir.

Lian Li galahad AiO 240 var.

Delid, bunu aratın isterseniz ve aldığınız PC/İşlemciyi garantiye yollamanızı öneririm. İşlemcinin kapağının altındaki macun hatalı olabileceğini veya çipin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Bilgisayarı alalı 1.5 yıl oldu.

Geri
Yukarı