İşlemci çok ısınıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar, MOBA tarzı oyunlarda sabit 60 FPS alabilecek bir bilgisayarım var ama maalesef 60 FPS yerine 30 FPS alıyorum. Sebebi ise: İşlemci güç kullanımını 100 yaptığım zaman bilgisayar çok ısınıyor, daha oyuna girmeden 80 derece oluyor ve bilgisayar yanmasın diye kendi kendini kapatıyor. O yüzden işlemci güç kullanımını 80 yapıyorum mecburen ve bu da 30 FPS almama neden oluyor. Sistemimi nasıl soğutabilirim? Donanımsal ve yazılımsal olarak ayırırsanız sevinirim. <3

Arkadaşlar, MOBA tarzı oyunlarda sabit 60 FPS alabilecek bir bilgisayarım var ama maalesef 60 FPS yerine 30 FPS alıyorum. Sebebi ise: İşlemci güç kullanımını 100 yaptığım zaman bilgisayar çok ısınıyor, daha oyuna girmeden 80 derece oluyor ve bilgisayar yanmasın diye kendi kendini kapatıyor. O yüzden işlemci güç kullanımını 80 yapıyorum mecburen ve bu da 30 FPS almama neden oluyor. Sistemimi nasıl soğutabilirim? Donanımsal ve yazılımsal olarak ayırırsanız sevinirim. <3
Sistemin özelliklerini de yazsaydın iyiydi.
Hangi soğutucuyu kullanıyorsun?
Soğutucunun kablosu anakartda ki "cpu fan" kısmına mı takılı bir de bunu kontrol et.

Sistemin özelliklerini de yazsaydın iyiydi.
Hangi soğutucuyu kullanıyorsun?
Soğutucunun kablosu anakartda ki "CPU fan" kısmına mı takılı bir de bunu kontrol et.

Sistemim:
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i3-2350M CPU @ 2.30GHz, 2300 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksal işlemci.
Yüklü fiziksel bellek (RAM): 4,00 GB.
İşletim sistemi adı Microsoft: Windows 10 Home Single Language.
Grafik kartı: Intel HD 3000.

Başka istediğin bir bilgi var mı? Eksik yazdıysam.

Bakım mı? O da nedir? :D maalesef böyle bir imkanım yok.
Tek yapmanız gereken içini açıp elektrikli süpürge ile yavaşça temizlemek.
Sistemim:
İşlemci Intel(r) Core(tm) i3-2350M CPU @ 2.30GHz, 2300 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksal işlemci.
Yüklü fiziksel bellek (RAM) 4,00 GB.
İşletim sistemi adı Microsoft Windows 10 Home Single Language.
Intel HD 3000.

Başka istediğin bir bilgi var mı? Eksik yazdıysam.
Termal macun en son ne zaman değişti?

Sanırım masaüstü. Kasanın kapağını açıp fanlarını sökün ve yapraklı tek tek temizleyin. (kolay bir işlem zaten 4 tane vida sökeceksiniz. Ekran kartı fanına dokunmayın pek.) Toz alıcı tüyler ile kasanın kabasını alabilirsin. Evde yapacakların bununla sınırlı. Anlaşın o ki pek içli dışlı değilsiniz zaten. Kesin bir bakım için bilirkişiye gidip termal macun değişimi ve kasa temizliği yaptırın.

Sanırım masaüstü. Kasanın kapağını açıp fanlarını sökün ve yapraklı tek tek temizleyin. (kolay bir işlem zaten 4 tane vida sökeceksiniz. Ekran kartı fanına dokunmayın pek.) Toz alıcı tüyler ile kasanın kabasını alabilirsin. Evde yapacakların bununla sınırlı. Anlaşın o ki pek içli dışlı değilsiniz zaten. Kesin bir bakım için bilirkişiye gidip termal macun değişimi ve kasa temizliği yaptırın.

A söylemeyi unuttum pardon, laptop benimki.

Ama bilgi için sağ ol ileride lazım olacak <3

Yeni konular

Geri
Yukarı