İşlemcide tüm çekirdekler yüksek hızda değiller

Umutcengiz35

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcimi 4.35'e overclockladım, aldığım ekran görüntüsünde göründüğü gibi hızlar bu şekilde, sizce değerler normal mi, diğerlerine göre çok düşük hızları olan 2 tane çekirdek var bunlar normal mi? En azından 4000 MHz'de falan çalışmaları gerekmez mi? 4. çekirdek en fazla 3.7 GHz, 5. çekirdek en fazla 3.8 GHz'e çıkıyor.

Ryzen 5 3600, Arctic Freezer Duo soğutucu, B450M S2H Anakart.
Adsız.png

4.35 GHZ OC nereden yaptın? BIOS üzerinden mi yoksa Ryzen Master üzerinden mi? Hepsinin aynı hızda çalışmasını istiyorsan bütün çekirdekleri tek tek 4.35 yapacaksın Ryzen Master üzerinden yaptıysan.

Yok BIOS'tan yaptım.
Tek tek dediğinizi anlayamadım onu nasıl yapıyorum?
O zaman bilmiyorum hocam. Ryzen Master üzerinden de OC yapanlar var da o yüzden sizinki de mi öyle diye sordum. Ryzen Master üzerinden yaparken 6 çekirdeği birden seçebildiğin bir ayar var orada bütün çekirdekleri aynı GHz yapabiliyorsun.

O zaman bilmiyorum hocam. Ryzen Master üzerinden de OC yapanlar var da o yüzden sizinki de mi öyle diye sordum. Ryzen Master üzerinden yaparken 6 çekirdeği birden seçebildiğin bir ayar var orada bütün çekirdekleri aynı GHz yapabiliyorsun.
Anladım onu biliyorum, BIOS üzerinden yaptım ben direkt, yine de sağol.

Yeni konular

Geri
Yukarı