İstanbul depremi ne kadar şiddetli olur?

Sonra bir YouTube kanalındada Türkler, Arap deniliyor, sonra bizi bu duruma düşüren koyu milliyetçi insanlar bakın bize Arap dediler huraaaa diye linçlerinin ardından Türk halkı Avrupa'nın gözünde barbar seviyesine düşer. Sonra niye gelişemiyoruz gelecek nesiller bu yüzden berbat olur sizin yüzünüzden.

Deprem adı üstünde Büyük İstanbul Depremi olacagı için uzmanların ne olacagını kestirmesi güç bir süreçten geçecegimizi söylüyorlar. Yani şöyle düşün gerçekten büyük bir yıkım olursa bizim savunma sistemi de çökecek. O kadar büyük bir yıkımı düzeltmekte kendi başımıza çok zor olacak vs vs.

Düzgün konuşmazsan moderatör ekibi haddini bildirir. 🤣 🤣

Deprem adı üstünde Büyük İstanbul Depremi olacagı için uzmanların ne olacagını kestirmesi güç bir süreçten geçecegimizi söylüyorlar. Yani şöyle düşün gerçekten büyük bir yıkım olursa bizim savunma sistemi de çökecek. O kadar büyük bir yıkımı düzeltmekte kendi başımıza çok zor olacak vs vs.

Ülke çöker çünkü çoğu şey İstanbul'da zaten

Haberlerde görmediniz mi çoğu bina 1999 yılında deniz kumundan yapılmış şimdi 5.5 sarsıntı olsa giderler zaten hele bu yapılardan Fikirtepe'de çok var. Zaten 2020 de mi 2019'da mı bir tane oldu koskoca caminin minaresi yola uçmuştu

Bütün mesajlara baktım fakat belirten kimse olmadığını farkettim. Deprem şiddetiyle, deprem yüklüğü farklı şeylerdir. Kaç şiddetinde deprem olacak çok saçma bir sorudur. Şiddet mevcut konuma göre, hissedilen durumla ilgiliyken, deprem büyüklüğü depremde açığa çıkan enerjidir. Kaç şiddetinde deprem olur sorusu yanlış bir sorudur bu bağlamda. İstanbul'da olması beklenen deprem 7 ile 7,6 büyüklüğündedir.

Bütün mesajlara baktım fakat belirten kimse olmadığını fark ettim. Deprem şiddetiyle, deprem yüklüğü farklı şeylerdir. Kaç şiddetinde deprem olacak çok saçma bir sorudur. Şiddet mevcut konuma göre, hissedilen durumla ilgiliyken, deprem büyüklüğü depremde açığa çıkan enerjidir. Kaç şiddetinde deprem olur sorusu yanlış bir sorudur bu bağlamda. İstanbul'da olması beklenen deprem 7 ile 7,6 büyüklüğündedir.

Nerelere kadar hissedilir bu deprem? Kuzey fay hattı üstündeki bütün illerde hissedilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı