İstanbul Sözleşmesi Feshedildi ve Merkez Bankası Başkanı Görevden Alındı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan kararda şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye Cumhuriyeti adına 11/5/2011 tarihinde imzalanan ve 10/2/2012 tarihli ve 2012/2816 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nin Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesine, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir."

1.jpg
2.jpg

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alındı. Yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4,5 ay önce atadığı Naci Ağbal’ı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı görevinden alırken, yerine eski milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'nu atadı. Böylece, cumhuriyet tarihinde ilk kez, Merkez Bankası'na 20 ay içinde dördüncü başkan atanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Merkez Başkanı Atama Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Naci Ağbal, Erdoğan'ın görevden aldığı üçüncü Merkez Bankası Başkanı oldu. Naci Ağbal'dan önce Merkez Bankası Başkanı olan Murat Uysal ve Murat Çetinkaya da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınmıştı.

Bir gecede...

Kaynak:

İstanbul sözleşmesi taraflı ve dengesiz bir sözleşmeydi kaldırılması doğru oldu. Onun yerine erkeğe, kadına, hayvana olan yani bütün şiddete karşı bir anlaşma düzenlenmeli. Merkez bankası olayını bilemiyorum. Yakında kokusu çıkar.

Milletin işi gücü yok size şiddet yapmak için kuduruyor. Aynen öyle, kesin öyledir.

Allah aşkına bana söyler misin mini etekle ve bikiniyle gezmenin, sokakta çıplak dolaşmaktan farkı ne?
Bunu bana söyler misin? İslam'da boşuna denilmiyor kadınlar saçınızı ve bacaklarınızı kapatın diye. Erkeğin baktığı kısımlar bunlar, erkekler oraya bakmayınca da cinsel duygu gelmiyor, hissedilmiyor.

Ah güzel Allah'ım ne güzel şeyler buyurmuş da takan mı var? Sonra bas bas bağırın kadına şiddet tecavüz.

Kadınla erkek asla eşit olamaz ve asla olmayacak, erkek her zaman güçlüdür! Bunun en resmi kaynağıda erkeğin 7 ay kas çalışıp gergedan gibi olmasıyken kadının pek değişmemesidir.

1900 bilmem kaçlarda millet hatta devlet kapalı kadınlara şiddet uygularken, zorbalık yaparken üniversitelere girişi engellerken hiç sorun yoktu. Orasını burasını açıp çıplak seviyesine gelip, ben çıplak değilim deyip, sokakta mini etekle gezen kadınlara şiddet/tecavüz uygulanınca neymiş efendim? "Tayyip'in eseri"
Bak bakayım eskiden insanlar şu anki insanlar gibi gezinebiliyor muymuş? Bunlar şu an yarı çıplak şekilde gezebiliyorlarsa Tayyip sayesinde be.

Ülkede taş kımıldasa Tayyip'in suçu oluyor arkadaş, bu ne biçim zihniyet böyle? Gerçekten yeter! Sizin gibi 7/24 yiyip bu millet aç diyenler değil de gerçekten aç olanlar, gerçekten zulüm görenler konuşsun!
Sen bu kafayla çok yaşarsın ama geriye doğru 😉

"Benim başganım yol yaptı yol siz anlamıyorsunuz heeeey aptal gençlik yol yaptılar yul buralar eskiden hep dutluğktu dutluğkk ne konuşuysunuz hala malum parti en iyi başgan ekonomi çok eyi bunlar hep awrupanın oyunları yiğenn"

İşte benim geleceğimi bunu diyenlerin belirlediği yerde ben 4 seneden fazla durmam.

Not: Yazım yanlışlarını bilerek yaptım alaycı olsun diye mute atmayın lütfen, saygılar...

Milletin işi gücü yok size şiddet yapmak için kuduruyor. Aynen öyle, kesin öyledir.

Allah aşkına bana söyler misin mini etekle ve bikiniyle gezmenin, sokakta çıplak dolaşmaktan farkı ne?
Bunu bana söyler misin? İslam'da boşuna denilmiyor kadınlar saçınızı ve bacaklarınızı kapatın diye. Erkeğin baktığı kısımlar bunlar, erkekler oraya bakmayınca da cinsel duygu gelmiyor, hissedilmiyor.

Ah güzel Allah'ım ne güzel şeyler buyurmuş da takan mı var? Sonra bas bas bağırın kadına şiddet tecavüz.

Kadınla erkek asla eşit olamaz ve asla olmayacak, erkek her zaman güçlüdür! Bunun en resmi kaynağıda erkeğin 7 ay kas çalışıp gergedan gibi olmasıyken kadının pek değişmemesidir.

1900 bilmem kaçlarda millet hatta devlet kapalı kadınlara şiddet uygularken, zorbalık yaparken üniversitelere girişi engellerken hiç sorun yoktu. Orasını burasını açıp çıplak seviyesine gelip, ben çıplak değilim deyip, sokakta mini etekle gezen kadınlara şiddet/tecavüz uygulanınca neymiş efendim? "Tayyip'in eseri"
Bak bakayım eskiden insanlar şu anki insanlar gibi gezinebiliyor muymuş? Bunlar şu an yarı çıplak şekilde gezebiliyorlarsa Tayyip sayesinde be.

Ülkede taş kımıldasa Tayyip'in suçu oluyor arkadaş, bu ne biçim zihniyet böyle? Gerçekten yeter! Sizin gibi 7/24 yiyip bu millet aç diyenler değil de gerçekten aç olanlar, gerçekten zulüm görenler konuşsun!

80'lerde doğan geri kafalı ailede büyüyen kız çocuğunun başından sıra sıra geçenler:

Doğduğu an cinsiyeti kız olduğu için babası üzülür, erkek çocuğu bekliyordu oysa! erkek çocuğu onun soyunu devam ettirecek! kız çocuk olur mu hiç? sonra bu kız çocuğu büyür ve 3 yaşında bile başörtüsünü kafasına dayarlar, kendi seçim hakkı dahi olmadan kafasında başörtüyle gezdiğini fark eder. 7 Yaşına gelince erkek kardeşlerinin okula gittiğini görür ve kendisi de okula gitmek ister, babası bağırır ''Kız çocukları okula gider mi hiç!'' annesinin yalvarmasıyla belki ilkokulu bitirir, ya da hiç okuyamaz. 18 yaşına gelene kadar evin yemeğini yapar, azar işitir, temizlikti vs. vs. 18 yaşına gelir. Belki de ondan kat kat büyük birisiyle görücü usülü evlendirilir, kabul etmeme gibi bir şansı yok, istemese bile çöpçatanlar onu ikna eder zaten, erkenden evlenir. Koca evinde kardeş özlemi çekerken üstüne kocasının azarını işitir. ''Bu eve ekmeği ben getiriyorum! sen benim kölemsin! çorbam tuzsuz olmayacak! döverim seni! bana karşı görüş bile belirtemezsin sen! 2 gün dışarıda çalışta o zaman gör sen gününü!'' eğer çocuğu varsa, çocuğununda psikolojisi bir hayli bozulur, sonra bir kız çocuğu olur ise ve kocası da babası gibi geri kafalıysa, üstteki döngüye girer, ama adam en azından iyi bir baba ise, kızını okula gönderir ve isteklerini karşılar. Sonra kız kendini iyi hissetmek için yeni şeyler giyer, babası veya annesi kızar, annesi ona belki ''Sen ****'mısın! elalem ne der sonra!'' der, kız çocuğu korkar fakat arkadaşlarından özendiği için birazcıkta olsa iyi görünmek, arkadaşlarına hava atmak ister. Okul yolunda veya arkadaşlarıyla kahve içmiştir eve dönerken tacize uğrar. Sonra eğer kızın sesi duyulursa, başlar eleştiriler, ''O saatte orada ne işi varmış?'' ''Zaten kısa giyinmiş, o da kısa giyinmeseymiş.'' ondan sonra ailenin gideceği psikolojik stresi biliyorsunuz. Sonra bu ailede bir erkek çocuğu doğduğunu hayal edelim, babası oğulcu ise bir hayli sevinir, soyu devam edecek değil mi ne de olsa? ona takımlar alır ayakkabılar alır vs.. Kızına ''Sevgilin olursa seni cezalandırırım'' gibi davranmasına rağmen oğluna sürekli ''Var mı kız arkadaşın? para vereyim gezin.'' türü jestler yapar, amcası gelir o haşmetli p*sini gösterir ve ''Hay maşallah!!'' denir, çok önemlidir çünkü, erkekliğin simgesidir değil mi ne de olsa. O anne de kocasından psikolojik şiddet görmeye devam eder, dışarıya her çıktığında kocasına hesap verir, erkeklerin 5 metre bile yanında bulunsa kocası duyduğunda kıskançlıktan bağırmaya başlar vs.

Türkiye'de böyle hayatlar çok var. Bakın hepiniz böyle! demiyorum tabii ki, ama bu tür hayatlar çok var, bizi +40 kadınlarımız genel olarak bu psikolojik veya fiziksel şiddeti her gün görüyorlar, biz bunu düzelteceğimize saçma sapan sebepler bulup reddediyorsak, bunu yapan kişiler daha da cesaret bulur, lütfen. Türkiye de bilmediğiniz bir sürü olay var arkadaşlar, alttaki videoyu da izleyin lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Benim başganım yol yaptı yol siz anlamıyorsunuz heeeey aptal gençlik yol yaptılar yul buralar eskiden hep dutluğktu dutluğkk ne konuşuysunuz hala malum parti en iyi başgan ekonomi çok eyi bunlar hep awrupanın oyunları yiğenn"

İşte benim geleceğimi bunu diyenlerin belirlediği yerde ben 4 seneden fazla durmam.

Not: Yazım yanlışlarını bilerek yaptım alaycı olsun diye mute atmayın lütfen, saygılar...

Bence onlar ile bizim aynı ülkede bulunmamız bile haksızlık.

Bu ülke her daim drama sevmiştir. Siz dine hizmet ettiğinizi sanıp saçma karar aldığınızda devranın dönmeyeceğini sanıyorsunuz.

Büyük yanılgı içindesiniz. Devran döndüğünde 20 yılda yaptık dediğiniz şeyler yok olup giderken sesinizi bile çıkaramayacaksınız.

Tarih böyle işler. Belki 100 yıl belki 50 yıl sonra ama işler....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı