İtopya bilgisayardan alınan ASUS TUF Gaming M5 laptopta değişim

Burada ihlal edilen bir hak yok zaten.

İade edildiğinde verdiğinden daha düşük bir ücret almış olacak. Muhtemelen bu yüzden iade değil de muadil istiyor. Doların bu kadar oynak olduğu, alım gücünün pek de yüksek olmadığı bir ülkede satıcıyı düşünerek verilen iade tutarı ile fatura tutarının aynı olması yerine günümüz fiyatı üzerinden iade de verilebilirdi. Tüketicinin arkasında değil derken demek istediğim buydu. Adam o parayı işletip karını ederken bize daha düşük tutar ile ödeme yapıyor. Yıllardır insanlar bu konudan şikayetçi ancak hiçbir düzenleme yapılmadı.

kesinlikle öyle itopyadan ben 192 tl ye 2020 haziran ayında almıştım şuan itopyada aynı ürün 609 tl dolar 2020 de 5,5 tl civarındayı orana bakarsak aynı oranda fiyat ama bana fatura turarı üzerinden ücret iadesi yapılıcak bende bunu kabul etmiyorum haliyle muadil cihaz istiyorum
İade edildiğinde verdiğinden daha düşük bir ücret almış olacak. Muhtemelen bu yüzden iade değil de muadil istiyor. Doların bu kadar oynak olduğu, alım gücünün pek de yüksek olmadığı bir ülkede satıcıyı düşünerek verilen iade tutarı ile fatura tutarının aynı olması yerine günümüz fiyatı üzerinden iade de verilebilirdi. Tüketicinin arkasında değil derken demek istediğim buydu. Adam o parayı işletip karını ederken bize daha düşük tutar ile ödeme yapıyor. Yıllardır insanlar bu konudan şikayetçi ancak hiçbir düzenleme yapılmadı.
.

Ya arkadaş aynı cihaz yoksa ellerinde muadil ürün alırsın, acaba dolar düşünce dolara göre aldığın paranın düşüğünü kabul eder miydin? Sana ne güzel değişim bile yapıyorlar aynı sıfır ürünle, kimisi aynı ürün yok muadil deyince aldığın değere göre cihaz verip veya üzerini tamamlaman gerek.

Ya arkadaş aynı cihaz yoksa ellerinde muadil ürün alırsın, acaba dolar düşünce dolara göre aldığın paranın düşüğünü kabul eder miydin? Sana ne güzel değişim bile yapıyorlar aynı sıfır ürünle, kimisi aynı ürün yok muadil deyince aldığın değere göre cihaz verip veya üzerini tamamlaman gerek.
kardeşim anlamıyormusun cihaz 2 kere sıfır değişti aynısıyla 3. ye değişmesini istemiyorum emsal ürünle farklı bir cihaz almak istiyorum , ne kadar satıcı yandaşısınız , bir tüketici olarak tamamen haklıyım ve muadil misliyle değişmesi benim yasal hakkımdır!

Kardeşim anlamıyor musun cihaz 2 kere sıfır değişti aynısıyla 3. ye değişmesini istemiyorum emsal ürünle farklı bir cihaz almak istiyorum, ne kadar satıcı yandaşısınız, bir tüketici olarak tamamen haklıyım ve muadil misliyle değişmesi benim yasal hakkımdır!
Aynı ürün yoksa muadili ile değiştirilir. Üründen şikayetçiysen para iadesi alırsın.

@Çağrıandc THH ver öyle alırsın şansını belki. :) Satıcı iade hakkın var, servis değişim raporu verirse aynı ürünle alırsın o senin dediğin THH çıkan kararda misliyle değişim veya iade çıkarsa öyle alırsın söylediğini. THH'de aynı ürün yoksa misliyle değişim ve iade diyor mesela. Yani sen beni anlamak istemiyorsun. Zararını falan THH açıkla o zaman yani bakalım onlar ne diyecek faiziyle veya üst model derse THH sonucunda belki alırsın başka model.

Aynı ürün yoksa muadili ile değiştirilir. Üründen şikayetçiysen para iadesi alırsın.

@Çağrıandc THH ver öyle alırsın şansını belki. :) Satıcı iade hakkın var, servis değişim raporu verirse aynı ürünle alırsın o senin dediğin THH çıkan kararda misliyle değişim veya iade çıkarsa öyle alırsın söylediğini. THH'de aynı ürün yoksa misliyle değişim ve iade diyor mesela. Yani sen beni anlamak istemiyorsun. Zararını falan THH açıkla o zaman yani bakalım onlar ne diyecek faiziyle veya üst model derse THH sonucunda belki alırsın başka model.
Tüketici seçimlik haklarından birini kullanmakta serbesttir.

Malın Ayıpsız Misli İle Değiştirilmesi Ne Demek?​

Ürünün ayıpsız misli ile değiştirilmesi, akla ilk geldiği gibi ürün değişimi anlamına gelmektedir. Ancak burada önemli bir detay bulunmaktadır. Kanunda ürün değişimi yerine ayıpsız misli ile değişim ifadesi kullanılmıştır.

Misli kelimesi ''birbirine benzeyen, benzer, eş, örnek'' anlamlarını taşımaktadır.

Ayıpsız misli ifadesi ile en az şikâyete konu ürünün özelliklerini taşıyacak yeni bir ürünün sağlanması gerektiği belirtilmek istenmiştir. Bunun en önemli sebebi, ürün modellerinin artan üretim teknoloji ile her geçen gün değişmesi ve üretilen bir modelin çok kısa bir süre sonra üretim bandından kaldırılmasıdır. Bu nedenle ilk alınan ürünün birebir aynısının temin edilmesi pek mümkün görünmemektedir.

Bu düzenlemeye göre örneğin, A marka 4K görüntü kalitesine sahip 50 inç büyüklüğünde bir televizyonun ayıpsız misli B marka 4K görüntüye sahip 50 inç'lik bir televizyon olabilecektir. Piyasada emsal nitelikte olan mallar misli ürün sınıfına girmektedir.

@Çağrıandc ben de diyorum o zaman THH başvur anlat sıkıntını ve belgeleri göster. Aynı ürün veriyorlar yine aynı problem var söylersin, iade edince o özellikte başka cihaz alamıyorum düşük modeli alıyorum de onlar çıkan sonuç kağın da verirler cevabı senin lehine ise işini görmezse icra memuru ile gidersin o belgeyle.

@Çağrıandc ben de diyorum o zaman THH başvur anlat sıkıntını ve belgeleri göster. Aynı ürün veriyorlar yine aynı problem var söylersin, iade edince o özellikte başka cihaz alamıyorum düşük modeli alıyorum de onlar çıkan sonuç kağın da verirler cevabı senin lehine ise işini görmezse icra memuru ile gidersin o belgeyle.
başvurumu yaptım zaten 5 gün oldu beklemedeyim şuan , teşekkür ederim.

Geri
Yukarı