İtopya tamir edilmiş ürün satıyor

Hocam siz mağazadan mı aldınız değişim kararı nasıl çıktı?
Sitesinden almıştım. Sorunlu olunca mağazalarına götürdüm, işlemciyi test ettiler sonra değiştiler. İkinciyide götürünce iade aldılar.
Hocam sorun neydi? Ben de 5800x tray almıştım Performansında bir sıkıntı yok ama curve optimizer yaptığımda crash alıyorum acaba sorun işlemciden midir yoksa başka bir sebep midir emin olamadım şimdi okuyunca.
Açılmıyordu bile sistem, zar zor açılıyodu uzun uğraş sonucu; açıldığındaysa sürekli hata raporu veriyodu.

Sitesinden almıştım. Sorunlu olunca mağazalarına götürdüm, işlemciyi test ettiler sonra değiştiler. İkinciyide götürünce iade aldılar.

Açılmıyordu bile sistem, zar zor açılıyodu uzun uğraş sonucu; açıldığındaysa sürekli hata raporu veriyodu.
hocam geçmiş olsun bu başlığı daha önce görseydim nolursa olsun almazdım. Tray işlemciydi güzel indirime girmişti. Çok şükür bir sorun yaşamadım inşallah da olmaz.

Konu sahibine geçmiş olsun öncelikle. Ben de bu sıra itopyadan sistem toplayacaktım. Ama şu konuyu görünce bekleme kararı aldım.
Merak ettiğim husus bu sorun sadece hazır sistemlerde mi yoksa tüm parçaları kutulu alsak bile aynı şey başımıza gelebilir mi? Gerçi şöyle örnekler olduktan sonra firmaya güvenip nasıl alınabilir orası ayrı muamma.

Mağduriyetiniz için üzüldüm. Sistem toplamak için itopya en son tercih edilmesi gereken hatta hiç tercih edilmese de olacak bir firma. En basitinden hazır sistem veya normal parça parça topladığınızda bile piyasanın 200-400 TL arasında daha fazla fiyata koyuyorlar. Dikkatlice araştırıp almak, bilinçli tüketici olursak bu tarz firmalar ya kendine çeki düzen verir yada piyasadan silinir.

@XanderHarry galiba bana da yaptılar aldığım Philips klavye çok kısa sürede bazı tuşlarında algılamamaya başladı. Oyun oynarken ya da bir şey yazarken ciddi sıkıntı yaşıyorum bazen.

@Roux ben tanıdık bilgisayarcıdan kendim topladım ve "bilgisayarcı klasiği" gibi olmadı aldığımı bayağı ucuza aldım ve şu ana kadar ondan aldıklarım hiç sorun olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı