İtopya'dan Alışveriş Yapmayın, Yaptırtmayın

Kulaklığın bir sorunu yoksa İtopya haklı bence. Kulaklık sonuçta vücuduna temas ediyor.
14 gün şartsız koşulsuz iade hakkı yasası ne olacak?

''Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir. Ön bilgilendirme yükümlülüğü yerine getirilmezse cayma hakkı süresi 1 yıla çıkmaktadır.''

Tamam da ölmüş o, yani ölmüştür, niye etiketliyorsun :) :
1616250495859.png

3 gün önce CH321 adı altında kulaklık aldım, elime 1 gün içinde ulaştı. Normalde kargosu rezalet bir firma sanıyordum fakat cidden 1 gün içerisinde geldi geldiği gibi kulaklığı takıp rahatlığa baktım ve rahat değildi.

Direkt siteye girip "iade et"e bastım, 3 gündür iade talebi değerlendiriliyor diyor. Mail vs. attım fakat hala cevap yok. Büyük olasılıkla iadeyi kabul etmeyecekler. Bundan sonra İtopya'dan birisine kişisel bir ürün önermeyeceğim, siz de önermeyin. 300 TL'lik ürünü şu anda kullanamayacağım, orada öyle köşede kalacak. İade almıyorlar.

Trendyol, Hepsiburada, Amazon gibi firmalar varken cidden İtopya'dan ürün almak saçmalık. @itopya.com
Burada İtopya sitesinin bir fanboyu vs. değilim. Ben de birçok ürün iade etmiş ve zaman zaman sorun yaşamış birisiyim. Kulaklık, giyilebilir bir ürün-teknoloji olduğu için bu konuda hijyen konusu devreye giriyor. Bu sebepten ötürü kulaklığın iadesini kabul etmiyor birçok yer. Ürünü kirlettiniz veya hijyensiz olarak kullandınız demiyorum asla. Giyilebilir teknoloji-ürün olduğu için kulaklıkta hijyen konusu devreye giriyor ve firmalar kulaklık iadesini çoğunlukla kabul etmiyor. Yasa gereği de bu durum haklı görünüyor, bilginize.

Burada İtopya sitesinin bir fanboyu vs. değilim. Ben de birçok ürün iade etmiş ve zaman zaman sorun yaşamış birisiyim. Kulaklık, giyilebilir bir ürün-teknoloji olduğu için bu konuda hijyen konusu devreye giriyor. Bu sebepten ötürü kulaklığın iadesini kabul etmiyor birçok yer. Ürünü kirlettiniz veya hijyensiz olarak kullandınız demiyorum asla. Giyilebilir teknoloji-ürün olduğu için kulaklıkta hijyen konusu devreye giriyor ve firmalar kulaklık iadesini çoğunlukla kabul etmiyor. Yasa gereği de bu durum haklı görünüyor, bilginize.

Doğru diyorsunuz iade koşullarına bakmam lazımdı...

Dilerseniz yine THH'ye başvurunuzu yapın ama hem bahsettiğim durumlar hem de üstüne Covid durumu da girince o tarz ürünlerin iadesinin kabul görmeme olasılığı daha da arttı diyebilirim.

Geri
Yukarı