Trendyol'dan Alışveriş Yapmayın!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Trendyol piyasa ile rekabet ediyor diye alışveriş mi yapmayalım? Sıkıntı göremedim. Sen de tüketici olarak piyasayı takip etmek zorundasın.

1 dakika içerisinde gelen mesajlara bakıyorum da ne kadar çok seven varmış Trendyol'u. E güzel bir şey tabii ki yerli bir sitenin sevilmesi.

Hayır satıcı bir mağaza, indirimi yapan da Trendyol.
Şimdi örnek veriyorum siz A ürününü 10TL'ye aldınız ama şansınıza ürün siz aldıktan sonra 5TL oldu siz şimdi size 10TL'lik fatura çıkmış ürüne indirim yaptıkları için indirim yapılan miktarı isteyebilir misin hayır ama iade konusu diğer satıcı ile alakalı.

Şimdi örnek veriyorum siz A ürününü 10TL'ye aldınız ama şansınıza ürün siz aldıktan sonra 5TL oldu siz şimdi size 10TL'lik fatura çıkmış ürüne indirim yaptıkları için indirim yapılan miktarı isteyebilir misin hayır ama iade konusu diğer satıcı ile alakalı.
Aynen. Katılıyorum size.

Garip olan farkın iade edilmemesi.
Aradan 1 gün bile geçse ürün fiyatı düştü diye iade etmen etik bir hareket değil ama talep oluşturursunuz satıcı kabul eder, orası satıcının bileceği iş ama iade etmedi diye de kötü satıcı veya platform olmaz.

Garip olan farkın iade edilmemesi.
Farkı neden iade edecek? Faturanda kaç yazıyorsa onu iade eder. Ödediğinden fazlasını/azını iade edemez. Buna isyan etme hakkına sahip değilsiniz çünkü mesafeli satış sözleşmesini okuyup onayladığınızı belirtiyorsunuz sipariş verirken. Orada tüm detaylar yazıyor.

Aradan 1 gün bile geçse ürün fiyatı düştü diye iade etmen etik bir hareket değil ama talep oluşturursunuz satıcı kabul eder, orası satıcının bileceği iş ama iade etmedi diye de kötü satıcı veya platform olmaz.
Yazdığımı tam anlamıyla okumadınız galiba, satıcının olayla bir ilgisi yok muhattabım Trendyol, çünkü indirimi yapan Trendyol.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı