İyi Bilgisayar Sahibi Olmak Nasıl Bir Duygu?

İyi bilgisayar sahibi olmak güzel birşey. Ancak geçici bir duygu. 7-10 bin lira civarı sistem toplayıp oynadığın oyun 2-4 binlik sisteme elverişli olduğu zaman kötü bir duygu oluşuyor. En iyiye sahip olmakta geçici bir heves. Çünkü her yıl daha iyisini görüyorsun. Örnek olarak en basiti telefonlar gibi iphone 5-6 ya da Samsung 6-7 gibi oluyor. Bunu anlayınca sistem upgrade başlıyor. Aslında bunu başarmak çok güzel birşey. Sisteminin değerini öldürmeyip her yıl ortalama masraf ile güncel kalmış oluyorsun. Telefonda böyle birşey imkansız. :) İşine yarayan bilgisayar sahibi olmak işte en güzel duygu.

Baya güzel, 9500GT ve GT520M'den GTX1070'e geçiş gerçekten mükemmel bir his. Hiç dert olmuyor her oyunu düşünmeden alabiliyorsunuz. 520M yüzünden orijinal GTA 5 bile alamamıştım.

Her oyunu açması mükemmel bir duygu. Fakat bir süre sonra sıkılıyorsun. 5 ay önce büyük fedakarlıklarla ve bütçeyle topladığım sistemi sıkıldığım için sattım.Bunun en büyük nedeni de insanoğlunun açgözlü oluşudur. İhtiyacından fazlasını isteme durumudur. Yeniden toplamak istermiyim ? Evet isterim bu bir hastalık :)

3 sene önce güçlü bir laptop aldığımda yaşamıştım bu hissi. İlk 2 hafta uyanınca direk laptopa bakardım hayran hayran izlerdim onu. Heves işte. 2 haftadan sonra soğuma başladı tabi aylar geçti yıllar geçti. Şimdi iyice sıkıldım eskidi tabi birde. İnşallah yeni kuracağım sisteme heves ederim :)

Henüz 15 yaşındayım, birkaç yıldır ancak oyun oynuyordum. Evet ben de iyi bir bilgisayarımın olmadığı şu yaz tatilinden önce (i3 6100, R9 380 her şeyi açıyor sonuç itibariyle) yalnızca LoL, Mount and Blade ve Osu! oynuyordum ki bu oyunlar en çöp sistemlerin bile açabildiği oyunlar. Onun dışında oyun videoları izlerdim tabii. Yeni bir bilgisayar aldım, ne mi değişti? Fallout New Vegas oynuyorum arada, ondan daha nadir de CS:GO, ondan da daha nadir Dota 2. Gerçekten nadir, İki oyuna da 1-2 haftada bir girip 30 dakika oynayıp çıkıyorum.

"Uzun soluklu" oynadığım oyunlar hala aynı. LoL'ü zaten arkadaşlarımın genel bir ortak noktası için oynuyorum. Mount and Blade'i müzik dinleyerek 1-2 saat kadar oynuyorum, iyi oluyor. Osu! da, eğlenceli ve yetenek gerektiren bir oyun.

Ne mi değişti? LoL'ü, M&B'yi 1080p de ultra ayarlarda oynayabiliyorum artık. Bir de Fallout New Vegas. Bu kadar. Oynayabileceğim ve başka insanların sırf onları oynayabilmek için bilgisayar topladıkları bir sürü oyun sayabilirim size.

Ve hiçbiri de benim zerre ilgimi çekmiyor.

Yeni bir sistemin beni en sevindiren yönü ne oldu biliyor musun? Oyun oynarken arkaplanda istediğim gibi Spotify, Firefox vesaire açabiliyorum.

Her şeyi yapabilirim, ama ben sıkkın sıkkın monitöre bakıyorum sadece. Sonra gidip yatıyorum, bana daha çok zevk veriyor yatmak.

Ben bir Witcher, bir Fallout 4 oynamak isterim zannetmiştim.

İstemiyormuşum. Henüz 15 yaşındayım ve oyunlara olan ilgimi kaybetmiş olmaktan korkuyorum.

Bu benim tamamen kişisel yaşadığım bir şey. Yeni bir sistem seni muhtemelen mutlu edecektir. Bense neden 2700TL'yi kitaplara vermediğime yanıyorum bazen.

Yeni konular

Geri
Yukarı