İyi bir yazılımcı olmak için önerileriniz nedir?

Okumadığın için, her dilde her şeyi yapabilirsinizden kastımın Python'da yaptığınız yz uygulamalarını C#, C++ üzerinde de yapabilirsiniz anlamına geldiğini çıkaramamışsın, okusaydın bağlamda neyi kastettiğimi anlayabilirdin.
Araba motorunu da, makine dilini de herhangi bir dilde "sanal" olarak oluşturabilirsin. C# ile "Virtual machine" oluşturup içerisinde kendi işletim sistemini bile koşturabilirsin zaten, kaldı ki C#'ı çalıştıran vm zaten C# kodlarını Assembly kodlarına dönüştürüyor neden sen ek olarak bunu yapmak isteyesin?
Araba motoruna giden elektriği verecek kodlamayı arabalar ecu üzerinden hallediyorlar zaten kaldı ki çoğu gömülü sistem C dili kullanılarak yazılıyor, kaldı ki OOP bir dil ile yazılamaz da değil ecu keza Java ile çalışan çamaşır makineleri vs mevcut boşuna vm üzerinden çalışmıyor bu cross-platform diller :)
Bunun dışında yaygın bir elektronik Simulator'ü olan proteus muhtemelen bir OOP dil ile yazılmıştır dediğin şeyi başarabilir, SolidWorks'te de bunu yapabileceğin araçlar var muhtemelen o da OOP dil ile yazılmıştır üstelik orada araba motoru da üretebilirsin.

Sanal manal istemiyorum. Gerçek bir araba motoru diye nasıl dile getirebilirim? Real Engine, vrai moteur, motora dhugaa, echter motor.

Sanal manal istemiyorum. Gerçek bir araba motoru diye nasıl dile getirebilirim? Real Engine, vrai moteur, motora dhugaa, echter motor.
Sen buraya sadece muhalefet etmeye ve boş yapmaya gelmişsin. Sanal bir ortamda gerçek bir şeyi nasıl yaratmayı bekliyorsun ben anlamadım birileri size akıl versin. İyi forumlar.

Bilgisayar mühendisiyim ben. Donanım tarafım da var. Ayrıca tekniker olan programlama oluyor. Yazılım tekniker diye bir şey yok.

Yazılım mühendisliği ile yazılım (tekniker) kavramı ayrı değil miydi?

Sen buraya sadece muhalefet etmeye ve boş yapmaya gelmişsin. Sanal bir ortamda gerçek bir şeyi nasıl yaratmayı bekliyorsun ben anlamadım birileri size akıl versin. İyi sosyaller.

C dili bu yüzden var olmadı mı? Arduino bile bu yüzden C kullanmıyor mu?

Bilgisayar mühendisiyim ben. Donanım tarafım da var. Ayrıca tekniker olan programlama oluyor. Yazılım tekniker diye bir şey yok.

Anladım peki işe alımlarda kaç şirket bilgisayar/yazılım mühendisliği ile ilgili iş yaptırıyor? Benim bildiğim programcının yapıcağı iş başka mühendisin yapıcağı iş başka oluyor diye biliyorum.

Bilgisayar programcılığı yazılımcı olmak için çok yetersiz. Dikey geçiş yapman lazım ki junior seviyeye adım atabilesin. İşin asıl çetrefilli kısmını ben yüksek lisans yaparken gördüm. PC başına geçip spagetti kod yazmakla kod yazmış olmuyorsun. 5 yaşındaki çocuğun bir defteri karalayıp kitap yazmasından farkı yok bu dediğinin.
Yazılım gibi fakülte ve üniversiteden bağımsız bir meslekte önce üniversiteyi bitirin diye konuşmanıza kahkayı bastım valla ne diyeyim :D. İyi yazılımcı ol iş bul kardeşim millet üniversiteye bile gitmeden senin işinin sahibi oluyorsa sorun onlar değil sensin :D.

C dili bu yüzden var olmadı mı? Arduino bile bu yüzden C kullanmıyor mu?
Ben öyle bir şey iddia etmedim,
  1. Yazdıklarımı tekrar oku anlamaya çalış.
  2. Eğer hala burada yazdığın gibi düşünüyorsan 1 numaralı girdiye dön.
  3. 3. denemenden sonra hala bu şekilde düşünüyorsan programı bitir ve Türkçe çalışmaya başla.

İstek gönderdim abi.

Sana tavsiyem her önüne gelenin ne dediğiyle hareket etmemen. Adam sana belki de üniversite ödevlerini yaptıracak amele niyetine. Eğer amacın yazılıma girmek yani programcı olmak ise yapıcağın yol belli algoritma öğren sonra kafanda alan belirle ve o alanın dillerini araştır ve öğren kendini geliştir.

Boş kelime kalabalığı yapmış Murat nickli arkadaş, agresifliğinin sebebi de herhalde üniversiteyi bitirip yüksek lisans yapmasına rağmen sözde bizim gibi arkadaşlar sebebiyle asgari ücret karşılığında çalışması olmalı 🤣

Çünkü mühendislik okumanın milyon tane zorluğu var. 3 satır kod yazınca kod yazmayı biliyorum diyen insanlar yüzünden şu an birçok mühendis asgari ücretle çalışmak zorunda kalıyor. Yaptığınız kul hakkıdır emek hırsızlığıdır. Gidin cerrah olun. Biraz da doktorlarla uğraşın. Cpr yapmayı biliyorum diye sağda solda cerrah olmak istiyorum. En kolay nasıl yaparım diye yazıyor muyum?
Tamam dostum senin için rahat olsun diye buraya 1k satır kod yazarım sen rahatta kal yeter ki. Demek istediğim Türkçe cümle mantığını örneklendirmek olarak 2 satır bir şey yazdım. En iyi yazılımcı sen olmaya devam edeceksin ama bir itirazımız yok ona.

Yeni konular

Geri
Yukarı