Japon Bir Kızla Evlenmek

Arkadaşlar Technopat'ta evlenmeyi çoğu kişi istemese de benim yaşı büyük olan ve evlenmiş ağabeylerime birkaç sorum olacak. Eminim ki bu güzel forumda Japon bir bayan ile evlenmiş bir ağabeyim veya ağabeyimin arkadaşı/arkadaşları vardır. Arkadaşlar sizi sıkmadan gelecekteki evlilik planımı yazacağım. Benim yaş 19'a dayandı. Bu Kasım'ın 17'sinde 19 yaşına gireceğim. Zaten 2-3 yıl sonra askerlikte var. Askerliğimi de yaptıktan sonra Japonya'ya gitmeyi düşünüyorum. Araştırmalarıma göre Japonya'nın resmi dili Japonca imiş. Benim hafızam çok iyi olduğu için kolaylıkla dil öğrenebilirim. Orada bir problem olmaz. Gelelim sadede. Ekşi sözlükte Japon bir bayanla evlenmiş ve tecrübelerini yazmış birisi var. Bu arkadaş çok dezavantajı olduğunu yazmış. "Size çocuklarınızı göstermeyebilir, anlaşamazsınız, çok fazla egoları ve kendini beğenmişlikleri var, çok garip gelenekleri var, ailecek görüşemezsiniz, dillerini öğrenmek çok zordur." gibi bayağı bir şey yazmış. Kimisi de "Türk'lere çok yakın özellikleri vardır, evlenirseniz ömrünüz boyunca sizin geyşanız olur, dillerini öğrenmek çok kolaydır (Türkçe'yede benziyor zaten)." gibi olumlu şeyler yazmış. Arkadaşlar Japon bir kızla evlenmek istememin sebebi ise şu; yakın zamanlarda Türk kızlarının gerçek yüzlerini anlamam, erkekleri kendilerinden çok küçük görmeleri, aşırı kendini beğenmiş tavırları ve en nefret ettiğim %90'ının çok ağır küfürlü konuşması. Ayrıca gerçekten bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama güzel bir Japon kızı bana kusursuz geliyor. Hayır yani ne kadar çok dikkatli baksam da kusur göremiyorum.Burunları deseniz tam yüzlerine uygun. Küçük ve kemersiz. Gözleri deseniz iri ve çekik. Ağızları deseniz zaten olağanüstü güzellikte yüzlerine uyuyor. Bana "hayatında kaç tane Japon güzel kız gördün de konuşuyorsun ? Görsen görsen fotoğraflarda görmüşsündür." diyenlerde olabilir. Bu soruya yanıtım turist olarak çok fazla gördüm. Her ne kadar güzel bir Japon kızı gördüğümde şoka uğrasam da kendi kendime "ne olabilir ki ?" diyerek yanına giderek "Hello ! What can I do for you ?" ve "Thank you so much but I do not need help." yanıtı aldığım da oldu. Yani dediğim gibi kimisi İngiltere kimisi Brezilya kızlarından hoşlanır fakat benim durumum çok farklı. Yani bir de Japon kızlarını istememin bir sebebi de çok zeki oluyorlar. Zaten teknoloji konusunda ne kadar ileri de oldukları malum. Sizce mantıklı bir şey mi Japon bir kızla evlenmek ? Çok uzun yazdım biliyorum arkadaşlar bu konuda da özür diliyorum ve ağabeylerimden yardımlarımı bekliyorum. Teşekkürler :)
Keşke ben de her yoldan geçtiğimde yanımdaki insanları *O*’na benzetseydim.

Çekiciysen normal insan gibi davranırlar, çirkinsen insan yerine koymazlar.
Peki diyebiliyorum ancak, ne mutlu bana ne tipime, ne cebime bakacak kadinlarla tanismisim. Hayatima girip cikan tüm sevgililerime ya da normal kiz arkadaslarima bakiyorum ve cok sansliymisim diyorum kendi kendime.
Hicbir kadin bana kendini tanrica saniyor gibi gelmedi, yani bir zahmet höst derler adama (Türkü, Almani, Amerikani farketmez...) Kadin dedigin senin, benim gibi bir ademoglu en nihayetinde, hani esitlik falan var ya dünyada.

Bence biraz kadinlardan ne bekliyoruz, onlar bizden ne istiyor. Bunu kestirebilirseniz daha net olabilirsiniz gibi. Yoksa kadinlar söyle, Türk kizlari tanrica, Alman kadinlari kaprisli, uuu beybi diyerek bir cümlede olay cözülmüyor.

Sevgiler :)

Evlilik zaten, senin kafanla uyuştuğu için iyi anlaşabildiğiniz için yapılan bir şey değil miydi? Tabii ki de %100 her konuda aynı fikirde olacaksınız diye bir şey yok zaten eğer bu zıtlıkları evlenmeden önce anlaşıp konuşabiliyorsanız evlilik yürür. (daha evlilik için yorum yapmam çok ama çok erken farkındayım benim zaten yaşım kaç başım kaç ama kendimce böyle bir yorum yaptım.)

Arkadaşlar Technopat'ta evlenmeyi çoğu kişi istemese de benim yaşı büyük olan ve evlenmiş ağabeylerime birkaç sorum olacak. Eminim ki bu güzel forumda Japon bir bayan ile evlenmiş bir ağabeyim veya ağabeyimin arkadaşı/arkadaşları vardır. Arkadaşlar sizi sıkmadan gelecekteki evlilik planımı yazacağım. Benim yaş 19'a dayandı. Bu kasım'ın 17'sinde 19 yaşına gireceğim. Zaten 2-3 yıl sonra askerlikte var. Askerliğimi de yaptıktan sonra Japonya'ya gitmeyi düşünüyorum. Araştırmalarıma göre Japonya'nın resmi dili Japonca imiş. Benim hafızam çok iyi olduğu için kolaylıkla dil öğrenebilirim. Orada bir problem olmaz. Gelelim sadede. Ekşi sözlükte Japon bir bayanla evlenmiş ve tecrübelerini yazmış birisi var. Bu arkadaş çok dezavantajı olduğunu yazmış. "size çocuklarınızı göstermeyebilir, anlaşamazsınız, çok fazla egoları ve kendini beğenmişlikleri var, çok garip gelenekleri var, ailecek görüşemezsiniz, dillerini öğrenmek çok zordur." gibi bayağı bir şey yazmış. Kimisi de "Türk'lere çok yakın özellikleri vardır, evlenirseniz ömrünüz boyunca sizin geyşanız olur, dillerini öğrenmek çok kolaydır (Türkçe'ye de benziyor zaten)." gibi olumlu şeyler yazmış. Arkadaşlar Japon bir kızla evlenmek istememin sebebi ise şu; yakın zamanlarda Türk kızlarının gerçek yüzlerini anlamam, erkekleri kendilerinden çok küçük görmeleri, aşırı kendini beğenmiş tavırları ve en nefret ettiğim %90'ının çok ağır küfürlü konuşması. Ayrıca gerçekten bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama güzel bir Japon kızı bana kusursuz geliyor. Hayır yani ne kadar çok dikkatli baksam da kusur göremiyorum. Burunları deseniz tam yüzlerine uygun. Küçük ve kemersiz. Gözleri deseniz iri ve çekik. Ağızları deseniz zaten olağanüstü güzellikte yüzlerine uyuyor. Bana "hayatında kaç tane Japon güzel kız gördün de konuşuyorsun? Görsen görsen fotoğraflarda görmüşsündür." diyenlerde olabilir. Bu soruya yanıtım turist olarak çok fazla gördüm. Her ne kadar güzel bir Japon kızı gördüğümde şoka uğrasam da kendi kendime "ne olabilir ki?" diyerek yanına giderek "hello! What can ı do for you?" ve "thank you so much but ı do not need help." yanıtı aldığım da oldu. Yani dediğim gibi kimisi İngiltere kimisi Brezilya kızlarından hoşlanır fakat benim durumum çok farklı. Yani bir de Japon kızlarını istememin bir sebebi de çok zeki oluyorlar. Zaten teknoloji konusunda ne kadar ileride oldukları malum. Sizce mantıklı bir şey mi Japon bir kızla evlenmek? Çok uzun yazdım biliyorum arkadaşlar bu konuda da özür diliyorum ve ağabeylerimden yardımlarımı bekliyorum. Teşekkürler :)

Hocam yavaşlayın 19 yaşında evlenmek ne. Annem de 18 ve babam 26'da evlendi fakat o kadındı yani ve ilkokul mezunuydu. Önerdiğim şey Japon'la falan evlenmek değil. Okulunuzu okuyun ve askere gidin maaşınız olsun öyle evlenin. Ayrıca Japon'lar zeki falan olmuyor. Oyun delilerinin ve sapıkların çoğu Japonya'da. Teknolojide ileride falan da değil. Ha öyle de kişilik anlamında değil. Japon'lar Türkçe öğrenir fakat ingilizcenin B1-2 olmadan konuşmanız çok zor. Ailesel anlamda da zor. En mantıklısı okuyup askere gidip aile yardımıyla evlenmek. Öyle sevgili olam Japon'la sonra evlenem 2 ay sonra boşanam falan olmasın.

Hocam yavaşlayın 19 yaşında evlenmek ne. Annem de 18 ve babam 26'da evlendi fakat o kadındı yani ve ilkokul mezunuydu. Önerdiğim şey Japon'la falan evlenmek değil. Okulunuzu okuyun ve askere gidin maaşınız olsun öyle evlenin. Ayrıca Japon'lar zeki falan olmuyor. Oyun delilerinin ve sapıkların çoğu Japonya'da. Teknolojide ileride falan da değil. Ha öyle de kişilik anlamında değil. Japon'lar Türkçe öğrenir fakat ingilizcenin B1-2 olmadan konuşmanız çok zor. Ailesel anlamda da zor. En mantıklısı okuyup askere gidip aile yardımıyla evlenmek. Öyle sevgili olam Japon'la sonra evlenem 2 ay sonra boşanam falan olmasın.

Herif büyümüştür zaten artık adam biliyordur herşeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı