Kablonet 100 Mbps Bağlatıyorum - Ekim 2019

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 79
  • Görüntüleme 27B
Hocam selamlar, mesaj atabilmek için dün kayıt oldum hesabın onaylanmasını bekliyordum.

Dün başvuru yaptık pazartesi gelirler dediler fakat daha önce internet bağlatmadığım için hangi modemi seçmem gerektiği konusunda size danışayım dedim. Evde 4 kişiyiz ben genelde bilgisayardan giriyorum diğerleri telefondan girecek, ev zaten fazla büyük değil fakat wifi güçlü olsa iyi olur.

Zaten kablonet pek bir seçenek sunmuyor ama yine de arada kaldım.

Başlıktaki tüm yorumları okumama rağmen çok net bir cevap alamadım yanıtlarsanız çok mutlu olurum.
Hocam büyük ihtimalle Netmaster Infinity 401 kuracaklar. Modemin Wi-Fi sinyal kalitesi tek kelime ile facia maalesef. Bana sorarsanız internet paketinizin hızına göre ve bütçenizin elverdiği ölçüde dual band wireless router almanız. Ben Tp-Link Archer C50 Ac1200 ürününü kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Tarife 100Mbps akıllı sınırsız başlıktakiyle aynı hocam. Tavsiye için çok teşekkürler modem gelince bir bakayım olmazsa tekrar konuya dönerim iyi forumlar.

Hocam büyük ihtimalle Netmaster Infinity 401 kuracaklar. Modemin Wi-Fi sinyal kalitesi tek kelime ile facia maalesef. Bana sorarsanız internet paketinizin hızına göre ve bütçenizin elverdiği ölçüde Dual band Wireless router almanız. Ben Tp-Link Archer C50 Ac1200 ürününü kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Sonunda bugün geldiler, dediğiniz gibi de Infinity 401 modem geldi.

Bence şimdilik modemde bir sorun yok, çekim gücü yeterli. Evde, modemle farklı odalarda duran laptopta kablosuz bağlantı ile 47 Mbps download, 4.90 Mbps uplod alıyorum.

İleride hızım düşerse yorumu güncellerim saygılar.

bende kablonet bağlatmak istiyorum, acaba uydu kutusu illaki kablonetin verdiği mi olmalı yoksa elimdeki humax hd uydu kutusuda iş görür mü
Hd kutu mecburen Türksat uyumlu olmak zorunda. Bu cihazlardan Kablo TV Cihaz Çeşitleri | Teledünya HD Set-Top Box piyasadan ikinci el temin edebilirsin. Fakat benim tavsiyem kampanyaların yanında kiralık cihaz al. Arızalandımı anında yenisi değişiyor. Kablonet kampanyalarının nerdeyse hepsinde cihaz kiralamayı görebilirsin. Kablonet Fiber İnternet | Türksat Uydunet Kampanyaları

Tarife 100Mbps akıllı sınırsız başlıktakiyle aynı hocam. Tavsiye için çok teşekkürler modem gelince bir bakayım olmazsa tekrar konuya dönerim iyi forumlar.

Sonunda bugün geldiler, dediğiniz gibi de Infinity 401 modem geldi.

Bence şimdilik modemde bir sorun yok, çekim gücü yeterli. Evde, modemle farklı odalarda duran laptopta kablosuz bağlantı ile 47 Mbps download, 4.90 Mbps uplod alıyorum.

İleride hızım düşerse yorumu güncellerim saygılar.

Hayırlı olsun, kötü görünmüyor. İhtiyacınızı karşılıyorsa sıkıntı yok. Dediğiniz gibi biraz kullanın, duruma göre ilerde daha iyi bir cihaza geçmek isteyebilirsiniz. İyi günlerde kullanın.

Reiz bir sorum olacak. Modem ayarlarından maksimum bağlanacak kişi sayısını azaltırsam alacağım hızda artar mı(paket: 16Mbps ve benim indirme hızım 1.250-1.500Mbps)

Reiz bir sorum olacak. Modem ayarlarından maksimum bağlanacak kişi sayısını azaltırsam alacağım hızda artar mı(paket: 16Mbps ve benim indirme hızım 1.250-1.500Mbps)

Speedtest sonuçlarını gönderirsen cevaplamak daha kolay olur. Ve bir de megabit (Mbps) - megabyte (MB) olayı var, 8 Mbps 1 MB'a denk geliyor, 16Mbps internet ile alabileceğin en yüksek hız 2MB ve bu sinyal kalitesine, modemin uzaklığına göre değişebilir.

Öncelikle modemine kablolu olarak bağlan. Ardından internet hız testi yap, çıkan sonucu kaydedip evdeki diğer kablosuz cihazları modeme bağladıktan sonra testi gerçekleştirirsen sonuçtaki farklılığı görebilirsin. En optimal hız her zaman kablolu bağlantıda alınır, fakat ağdaki cihazlardan bir tanesi bile interneti kullanıyorsa download/upload hızında fark görürsün. Kablonet 100 güldüren kampanyasına superkablonet sitesinden başvurmuştum, geceleri hız maksimum limitini zorluyor. Son günlerdeki negatif bağlantı sorunları da olmasa tadından yenmez.

Benim de KabloNet altyapım var ve TTNET 50Mbps sınırsız paketi kullanmaktayım ancak kafamda birçok soru işaretleri dolaşıyor.
1- Fiber internet olarak geçiyor KabloNet neden pingleri yüksek?
2- Akıllı sınırsız diye bir şey yapmışlar tam saat 7'de ve 12'de hızlar değişirken ne gibi anlık değişiklikler oluyor? Hız değişiyor ama pingde de değişme var mı?
3- Turknet 75 Mbps verebiliyor bana ve pingleri TTNET'den daha iyi olduğunu söyledi müşteri hizmetleri onu mu denemeliyim?

Yardımcı olur musunuz?

Hocam selamlar. Kablonet 100 Mbps baglatmayı düşünüyorum. 80 TL'ye CBW-383Z4 buldum. Kablosuz olarak 100 Mbps yakın bir değer almak için uygun fiyatlı router öneriniz var mıdır? Elimde sizinde router olarak kullandığınız W9970V3 modemden var. Önerilerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı