Kablonet'e Geçiş Sürecim Ve Tavsiyeler

11 yıllık Ttnet rezilliğinin ardından 3-4 senedir kablonet kullanıyorum. İnanılmaz memnunum. Resmen hizmet özlemiyle yanıp tutuşmuşum 10 senedir 😀

Ben de 4 senedir kablonet kullanıyorum ve çok memnunum ama kablonet biraz şans işi. Performansı bölgeden bölgeye çok değişiyor. Mesela arkadaşım yıllarca yüksek ping ve loss problemleriyle uğraştı. Upload hızı da sık sık 0.01 falan oluyordu ve ne yaptıysalar bu problemleri çözemediler.

Eğer bölgenizdeki alt yapıda bir sıkıntınız yoksa ve yurt dışına çıkış ip'niz superonline olarak atandıysa çok iyi ping değerleri alabiliyorsunuz ama sizi türk telekom cgn ip bloğuna atmışlarsa o kadar iyi olmuyor ping değerleri.

Eğer bölgenizdeki alt yapıda bir sıkıntınız yoksa ve yurt dışına çıkış ip'niz superonline olarak atandıysa çok iyi ping değerleri alabiliyorsunuz ama sizi türk telekom cgn ip bloğuna atmışlarsa o kadar iyi olmuyor ping değerleri.
Bu dediğin olayı öğrenebiliyoz mu ? Sistemde görünüyormu.

Bu dediğin olayı öğrenebiliyoz mu ? Sistemde görünüyormu.

Komut istemini açıp tracert google.com yazıp enterla. Orada nerden yurt dışına çıktığını görebilirsin. Eğer cgn ip havuzundaysan modemdeki ip ile internete çıktığın ip farklıdır. whatismyip yazarak google'dan öğrenebilirsin bunu da.

Bende internet almak istiyorum ama Kablonet burada hizmet vermiyor. Bulunduğum yerde fiber yok ama 16 mbps hıza kadar destekliyor altyapı (siteden test ettim) . Bakınca adsl fiberden daha pahalı neden bilgim yok ve 8 mbps 80 lira çekiyorlar. Turknet düşünüyorum onunda arıza olunca ariza kaydı bırakıyorsun uğraşıyorsun diyorlar bazıları memnun. Turknet öneren olmazsa diğer superonline felan 75 liraya kadar 12 16 mbps kampanya olan varmı

Türkneti deneyin derim. Sıkıntı olduğu zaman desteğe kayıt açtığımda kısa süre içinde çözüyorlar. 1 2 sene taahhüt vereceğime açıkçası Türkneti tercih ederim. Üstelik ev telefonu kullanıyorsanız 1000 dk bedava kullanma hakkınız oluyor. En azından tercih yapacaksam bile Türknet'i denerdim.

Tam 19:00 sularında hız testine soktum başta 98 Mbps iken 70-50-40-30-27 şeklinde kademeli düştü 25-27 mbps arasında kaldı. Hiçbir kesinti flan olmuyor zaten hız farkınıda hissetmiyorsun. Öncedende 25 Mbps kullandığım için hiçbirşey değişmedi o saatler için bende.

Benim de Türk Telekom 24 Mbit sınırsız taahhütüm bitiyor. Kablonet düşünüyorum. Fakat pinglerin yüksek olduğunu öğrendim. Karşılaştırmak için resimlerdeki gibi hız testlerini ve tracert testlerini yapıp burada paylaşabilir misiniz?

Hız Testleri
speedtest.png

tracert Testleri
tracert-easo.png tracert-fut.png tracert-valve.png

Benim de Türk Telekom 24 Mbit sınırsız taahhütüm bitiyor. Kablonet düşünüyorum. Fakat pinglerin yüksek olduğunu öğrendim. Karşılaştırmak için resimlerdeki gibi hız testlerini ve tracert testlerini yapıp burada paylaşabilir misiniz?

Hız Testleri
Eki Görüntüle 459659

tracert Testleri
Eki Görüntüle 459660 Eki Görüntüle 459661 Eki Görüntüle 459662
Bu testleri konu sahibi ile karşılaştırmak istiyorsunuz fakat aynı yerden ping attığına emin misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı