Kâbus gördüğüm için uyumak istemiyorum

Oyun oyna veya müzik dinle rahatlatıcı şeyler ben CS attikdan sonra çıkıp mobilden müzik dinleyip araba sürme oyunu oynuyorum bütün sitres ve sinirim gidiyor.

Öyle birşey bul ki o korkuların bile üzerine geçsin, arkadaşların dediği gibi müzik falan olabilir. Bir müzik takılsın aklına, çıkarama aklından. Uyku problemi çözülünce birde o şarkıyı nasıl aklından çıkaracağına bakarız 🤣

genelde dizi açıp izlerken uyuyakalmak favorimdir. onun dışında gün içerisinde en az yarım saat 1 saat yürüyüş yapmalı veya egzersiz yapmalısın. vücudun yorulur, zihnin daha aktif çalışır. böylece kabus görmeyi dert edene kadar zaten uyumuş olursun ve geçmişe dayalı büyük bir travman yoksa kabus değil rüya bile görmeden deliksiz uykular çekmeye başlarsın

Kabus olsa da rüya görmek güzeldir. Lucid rüyayı araştırıp dene. +16, +18 uyarılarını da dikkate al bir dahakine.

Yaklaşık 4 gündür kâbus görüyorum. Bazı korku oyunları oynadım ve korkunç videolar izledim kâbus görmemek için yapabileceğim bir şey var mı? Şu an çok uykum var ama uyumak istemiyorum.

Küçükken YouTube'da paranormal videolar izlemiştim. Birkaç sene etkisinde kaldım. Bir ara 10 gece peş peşe geceleri 15 saniyeliğine nefesim kesiliyordu. Yaptıklarım:
-Resident Evil 7 izleyerek korkumun üzerine gittim.
-IC3peak dinledim.
-Yalnız karanlıkta korku oyunu videoları izledim.
(Fazmafobimi yenmeye başladım)

Bende 1-2 ay önce şu olayı yaşamıştım. Şimdi cuma günü öğle vakti saat 1 de yattım ve rüya gördüm. ( detayları unuttum şu anda fakat önceden biliyordum) sonraki gün aynı saatte uyudum ve aynı rüyanın devamını gördüm. Bu şekilde 4 gün geçti. En sonda uykum gelmedi ve bitti.

Geri
Yukarı